Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

traktorek sam, silnik 6,5 km czterosuwowy od kosy spalinowej, jak zrobić

28 Mar 2015 17:51 3696 4
  • Poziom 8  
    traktorek sam, silnik 6,5 km czterosuwowy od kosy spalinowej, jak zrobić

witam wszystkich. Chcę zbudować mini traktorek sam z silnikiem od kosy spalinowej, wypisze w punktach wszystko co mi chodzi po głowie najpierw:

1. silnik od kosy spalinowej czterosuwowy 3,6 tys rpm. 6,5km
    2. czy ten silnik uciągnie traktorek o wym. ok 1,5m- 75cm, nie podam innych danych, bo nie wiem...
    3. chcę zrobić w nim układ hydrauliczny, by na przodzie zrobić jakiś mini ładowacz, a z tyłu podnośnik np do pługa czy bron, jaki rozdzielacz i pompe hydrauliczną polecacie?
    4. czy z pompy olejowej od corsy b coś zrobię?
    5. mam do dyspozycji też pompę od ursusa 60, da rade ją uciągnąć?
    6. w dalszej przyszłości chciałbym dać mu jakiś aku i alka, ale tak by ten silnik uciągnął wszystko, coś od skuterka czy ursusa?
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 16  
    Plan ambitny ale silnik za słaby. Może sam traktorek pojedzie ale z proponowanym osprzętem nie da rady. Oprócz masy dodatkowej potrzeba też siły aby z pługiem pojechał a ładowaczem"wbił" się w materiał. Dodatkowo pompa do podnośnika. O jaka pompę z Cordy pytasz? bo olekjowa od smarowania to pomyłka. Sama pompa hydrauliczna o wydajności np. 20 l potrzebuje ok 4 KM. Szkoda Twojej roboty
  • Poziom 8  
    czyli żeby chociaż o tym myśleć to jakiej mocy musiałbym mieć silnik?
  • Poziom 13  
    Do traktorka samoróbki według mnie dobrym rozwiazaniem jest wykorzystanie silnika od fiata 126p. Prosta konstrukcja chłodzona powietrzem.
  • Poziom 34  
    Odpowiedź jest prosta. Silnik od malucha wraz ze skrzynią biegów. Półosie skrócone. Napęd na koła przenieść solidnymi łańcuchami z przełożeniem 1:3. Prosta rama silnik z tyłu, siedzenie z przodu tak jak w mniejszych kosiarkach. Dociążenie osi napędowej pewne. Z przodu listwa kierownicza.
    Większość części z malucha np. piasty.

Maluch to wdzięczny obiekt do takich konstrukcji.