Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xbox 360 slimTrinity - Załącza się brak obrazu napęd reaguje pad wykrywany

28 Mar 2015 18:12 1506 4
  • Poziom 25  
    Praktycznie nowa konsola (bez gwarancji niestety) Xbox 360 slim Trinity 4GB, bez dysku twardego załącza się, jednak brak obrazu zarówno przez HDMI jak i przez composite (testowałem również przez kabel VGA). Po załączeniu dioda w zasilaczu zmienia kolor, jest piknięcie, świeci tylko środkowa dioda (brak zielonego pierścienia) - konsola zachowuje się podobnie do wersji fat HDMI z kablem podłączonym tylko do konsoli, ale nie do TV (wówczas podobnie po załączeniu nie pojawia się zielony ring). Konsola synchronizuje się z padem, można uruchomić ją przez pada bezprzewodowego. Po zsynchronizowaniu z padem nie świeci się jednak żadna dioda na ringu.

Napęd DVD reaguje na przycisk, wentylator pracuje, radiator delikatnie się nagrzewa. Konsola nie była wcześniej rozbierana, radaitor nigdy nie był demontowany. Z odłączoym napędem DVD objawy są takie same. Wymieniłem na szybko modul RF, próbowałem uruchamiać konsolę bez pamięci 4GB i bez karty wifi. Porty USB nie są pozwierane (zapewne nie były jeszcze używane), gniazdo HDMI wygląda optycznie OK, podobnie jak wyjście AV. Konsola wyłącza się przyciskiem prawidłowo. Konsola nie była przerabiana ani przez RGH, ani przez firmware napędu. Na razie nie robię reballingu, ale problem dziwny jest... Testowane na dwóch zasilaczach oraz na zasilaczu od wersji fat przez adapter - dokładnie te same objawy. Spotkał się ktoś może z taką cudaczną usterką? Wygląda to trochę jakby boot został zatrzymany z powodu braku połączenia z TV.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Spotkałem się z podobnym przypadkiem w Jasper i Corona obydwa miały uwalony soft przy aktualizacji, jedna nie podniósł się po resecie a drugi został wyłączony z prądu podczas aktualizacji.
    Może warto zgrać nand z konsoli i zobaczyć czy nie ma błędów.
  • Poziom 25  
    Rzeczywiście wszystko wskazuje na uszkodzenie zawartości NAND podczas aktualizacji. Szykuje się zabawa w odzyskanie cpu-key i dvd-key.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Zrób rgh wgraj xella zobacz czy wypłukać klucze czy będą błędy w odczycie kości jak się odpali z rgh zbuduj nowy soft od nowa i zobacz czy będzie śmigać
    Choć miałem jeden przypadek ze ślimak ze działał tylko na kablu component mozevwarto sprawdzić i ten trop
  • Poziom 25  
    Bardzo ogólnie mówiąc, ponieważ sposób naprawy niebezpiecznie ociera się o "przerabianie": nand został zrekonstruowany za pomocą kombinacji "Coolrunner" + "Demon Slim Dual Nand", klucze na szczęście zostały. Konsola naprawiona + bonus w postaci RGH i dual nand. 4 godziny na szczęście nie poszły na marne.