Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor ~1500zł, 40-42 cale, podstawowe funkcje

ania13L 28 Mar 2015 18:17 819 6
  • #1 28 Mar 2015 18:17
    ania13L
    Poziom 12  

Witam

Chciałabym zakupić telewizor, który będzie pełnił funkcję dodatkowego telewizora w domu moich rodziców. Zależy mi głównie aby w miarę możliwości dobrze obierał obraz - będzie podłączony do kablówki o dość słabej jakości sygnału. Drugą rzeczą na której mi zależy aby był w miarę możliwości niezawodny. Używany będzie dość mało więc nie zależy mi na różnych "bajerach", które i tak nie będą wykorzystane. Znalazłam parę modeli, które mnie zainteresowały, ale nie wiem który z nich by był najlepszy (nie ograniczam się jednak tylko do nich, jeśli ktoś ma inne propozycję proszę pisać):

LG 42LB5500
    Panasonic TX-42A400
    Sony KDL-40R450B

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? pokój 3 x 4 metry
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? jedna, sporadycznie dwie
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać, maksymalna jego wysokość może być 65cm ze względu na układ półek
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku telewizora, po południu, ale telewizor będzie używany głównie wieczorem
    7. Jaki masz obecnie telewizor? w tym pokoju znajduje się 15 letni kineskopowy Philips
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? odbiór telewizji analogowej, dekoder DVB-T i DVB-C, zdolność radzenia sobie ze słabym sygnałem
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja kablowa o dość słabej jakości sygnału, szczególnie analogowego
    10 .Jakie urządzenia? sporadycznie xbox360, ale będzie to tak rzadko że nie należy się kierować tym w wyborze telewizora
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? kilka godziny tygodniowo
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? brak preferencji
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, dokumentalne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie, kilka razy w roku
    16. Preferencje co do marki? powszechnie znane marki, nie jakieś No Name
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42 cale, maksymalna wysokość telewizora z podstawą to 65cm
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? w sumie to nic
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500zł ale około 200zł mogę dołożyć jeśli na prawdę będzie warto
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

• #3 28 Mar 2015 19:13
    ania13L
    Poziom 12  

Mniejszy model ale z tej samej serii to bedzie Panasonic TX-42AS500E (tamten 50 cali jest dla mnie za wysoki)? I on bedzie miec te same zalety?

• #5 29 Mar 2015 03:42
    ania13L
    Poziom 12  

Zaczełam patrzeć na te testy itd i mam takie jeszcze pytanie. Kazimierz Szarnowicz polecałeś Panasonic TX-42AS500E ale z tego co patrzyłam praktycznie w tej samej cenie jest Panasonic TX-42AS600E. Który z nich jest lepszy?

Na tej stronie z testami jest że 500E ma lepszy kontrast a 600E ma trochę gorszy (chociaż z tego co pisali nadal bardzo dobry), ale za to po kalibracji lepsze kolory (600E ma jeszcze jakieś inne przewagi nad 500E ale dla mnie już mniej istotne). Zdecydowałabym się na któryś z nich ale teraz już zupełnie nie wiem który wybrać :)

• Pomocny post
    #7 29 Mar 2015 08:58
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

ania13L napisał:
    Zaczełam patrzeć na te testy itd i mam takie jeszcze pytanie. Kazimierz Szarnowicz polecałeś Panasonic TX-42AS500E ale z tego co patrzyłam praktycznie w tej samej cenie jest Panasonic TX-42AS600E. Który z nich jest lepszy?

Na tej stronie z testami jest że 500E ma lepszy kontrast a 600E ma trochę gorszy (chociaż z tego co pisali nadal bardzo dobry), ale za to po kalibracji lepsze kolory (600E ma jeszcze jakieś inne przewagi nad 500E ale dla mnie już mniej istotne). Zdecydowałabym się na któryś z nich ale teraz już zupełnie nie wiem który wybrać :)

Modele różnią się nieznacznie - wyposażeniem i kolorem. Poza tym, w kwestii jakości obrazu będzie dość podobne, chodź jak sama zauważyłaś, AS500 ma rewelacyjny kontrast, zwłaszcza patrząc na tę półkę cenową, chodź i w AS600 jego wartość jest już całkiem dobra.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME