Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie moge sformatowac laptopa bios i bootowanie nie reaguje

crompp 28 Mar 2015 21:19 1689 10
  • #1 28 Mar 2015 21:19
    crompp
    Poziom 9  

Witam,
    mam problem, problem jest taki ze chciałem zrobic format systemu i nie moge probowalem uruchomic formatowanie z plyty i z pendrive ale jest tak ze po uruchomieniu laptopa ponownie wyswietla mi sie ekran poczatkowy lenovo mam przyciski ktorymi moge wejsc do biosu lub uruchomic bootowanie ale zadnej klawisz nie reaguje (klawisz przeznaczony do konkretnej rzeczy) wiec poczytalem ze lenovo uruchamiaja bootowanie poprzez wcisniecie przycisku obok guzika power faktycznie uruchomilo mi okienko z wyborem czynnosci jednak ktore bym nie wybral to uruchamia sie dalej windows i tak w kolko bez sensu. Probowalem wejsc do biosa komputer ani drgnie, laduje dalej do windows ;/
    Mam lenovo z580 win 8.1 pro. Czytalem tez ze jest jeszcze opcja uruchomienia bootowania prosto z system tam wchodzimy w odzyskiwanie itp ale tam nawet nie mam tej opcji co by mogla uruchomic bootowanie.
    czy ktos mial podobny problem?
    chcialbym zmienic windowsa na 7
    nie moge sformatowac laptopa bios i bootowanie nie reaguje nie moge sformatowac laptopa bios i bootowanie nie reaguje nie moge sformatowac laptopa bios i bootowanie nie reaguje

0 10
  • #2 28 Mar 2015 21:44
    GarrutoSan
    Poziom 29  

Wyłącz komputer.
    Wyciągnij baterię. Włóż baterię i spróbuj ponownie.

0
  • #3 28 Mar 2015 21:51
    crompp
    Poziom 9  

probowalem, gdy wyjmowalem komputer byl odlaczony od pradu

0
  • #4 29 Mar 2015 11:12
    maldusz
    Poziom 12  

Witam, jeśli jest to laptop z oryginalnym systemem to nie trzeba instalować systemu z nosków np dVD pendrajw itp. Na dysku masz partycję recorvery ( podobnie jak w przypadku telefonu i przywróć do ustawień fabrycznych. Jeśli jest to wersja bez systemu laptopa, może być tak, że system potrzebuje dodatkowego sterownika przy instalacji do kontrolera SATA, i należy go pobrać ze strony producenta i zapodać podczas instalacji.

0
  • #5 29 Mar 2015 11:27
    crompp
    Poziom 9  

Ze strony producenta laptopa ?

1
  • #6 29 Mar 2015 11:34
    maldusz
    Poziom 12  

Opis uruchomienia partycji recorvery
    Producent zaleca również, by przed przywracaniem systemu, zainicjować ustawienia BIOS Setup Utility. O to co należy zrobić:
    1. Uruchomić program BIOS Setup Utility
    2. Kliknąć klawisz F9, co przywróci ustawienia domyślne systemu.
    3. Wybrać YES
    4. Nacisnąć klawisz F10 (pozwoli nam to zapisać ustawienia).
    5. I ponownie wybieramy YES
    Po tych kilku czynnościach, komputer powinien się zrestartować

Dodano po 50 [sekundy]:

Jeśli jest to wersja bez systemu ( sterownik należy pobrać ze strony producenta)

Dodano po 5 [minuty]:

Aby w lenovo uruchomić recorvery to należy kliknąć przed uruchomieniem systemu F11

0
  • #7 29 Mar 2015 11:42
    crompp
    Poziom 9  

Komputer byle bez windowsa, ściągnąłem (tak myśle) sterownik od sata ze strony lenovo uruchomiłem laptopa ponownie i komendy by wejsc w biosa czy tez odpalić bootowanie nie reagują, dalej wchodzi do windowsa. :/

A co do biosa to nie moge nawet wejsc do niego nie wiem co jest grane. Żaden klawisz od F1 po delete czy insert nie reagują

0
  • #8 29 Mar 2015 12:09
    lolek2417
    Poziom 14  

Wyłącz komputer całkowicie i uruchom go z powrotem nie tym klawiszem power który masz normalnie do uruchamiania tylko tym klawiszem "one key" tym małym który jest obok wejścia zasilania . Komputer powinien się uruchomić i wejść od razu do bios'a

0
  • #9 29 Mar 2015 12:14
    crompp
    Poziom 9  

robilem tak, sprawa wyglada tak ze ten klawisz one key reaguje tylko wtedy gdy wylacz komputer poprzez przytrzymanie klawisz power, gdy wylacze komputer normalnie to klawisz nie reaguje. Wiec wylaczam go przez przytrzymanie power potem one key pokazuj sie Obrazek nr 1 w glownym poscie tego tematu i jaka opcje bym nie wybral to nic sie nie dzieje procz uruchamiania dalej windowsa.

0
  • #11 29 Mar 2015 12:37
    crompp
    Poziom 9  

Udało sie dzięki za odesłanie mnie do tamtego tematu w tamtym temacie znalazłem odnosnik do innego postu tutaj na elektrodzie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2452833.html wykonałem to co zalecił tam kolega i poszło właśnie instaluje nowego windowsa , dzięki wielkie :)))!

0