Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

canton as22/HK avr4000 - - podłączenie subwoofera przez RCA

conterplarque 28 Mar 2015 23:18 2574 6
    conterplarque
    Level 2  
    Witam,
    od razu zaznaczę, że jestem nowy na forum i stąd też moje (pewnie banalne dla niektórych tutaj) pytanie:

w jaki sposób mogę podłączyć subwoofer canton as 22 z amplitunerem harman kardon avr4000?

Dodam, że po przeczytaniu instrukcji i podłączaniu do gniazda 'subwoofer' kablem chinch, basu nie słychać

W załączeniu przesyłam zdjecia:

telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    conterplarque wrote:

Dodam, że po przeczytaniu instrukcji i podłączaniu do gniazda 'subwoofer' kablem chinch, basu nie słychać
    Gdzie podłączyłeś ten kabel?
    Najłatwiej jest podłączyć ten subwoofer z wykorzystaniem wejść wysokopoziomowych (zaciski bananowe).
    Zaciski od zestawów frontowych na amplitunerze łączysz kablami głośnikowymi z zaciskami "FROM RECEIVER" na subwooferze. Zestawy frontowe podłączasz wtedy do zacisków na subwooferze oznaczonych jako "TO SPEAKERS".
    conterplarque
    Level 2  
    Kabel chinch próbowałem podłączać do wejść 'subwoofer' zarówno w '6 ch. direct input' jak i 'preout', ale z tego co wyczytałem, ta druga opcja nie jest słuszna.
    Natomiast na subwooferze przetestowałem wszystkie gniazda RCA.

I nie jestem pewien czy dobrze rozumiem 'zestawy frontowe', o których wspomniałeś. Rozumiem, że przy podłączeniu z wykorzystaniem wejść wysokopoziomowych, będę potrzebował dodatkowych kabli głośnikowych?
    Obecnie posiadam jedynie 2 kable (z dwóch kolumn) i jeden kabel chinch-chinch(ewentualnie rca-2rca poł. typu Y).
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    conterplarque wrote:
    będę potrzebował dodatkowych kabli głośnikowych?
    Tak.
    conterplarque wrote:

I nie jestem pewien czy dobrze rozumiem 'zestawy frontowe', o których wspomniałeś.
    Jeżeli masz KD, to są to zestawy głośnikowe które stoją z przodu.
    conterplarque
    Level 2  
    w takim razie podane przez Ciebie rozwiązanie póki co odpada, ponieważ nie dysponuję większą ilością kabli.

Również nie wiem co to jest KD. Kolumny, które u mnie grają to: Jamo E470.

Czy istnieje więc możliwość podpięcia tego subwoofera przez kabel chinch? Bardzo przepraszam, że tak dopytuję, ale jestem laikiem i takie rzeczy trzeba mi wyjaśniać naprawdę bardzo "łopatologicznie"
    Polon_us
    Level 42  
    telecaster1951 wrote:
    Najłatwiej jest podłączyć ten subwoofer z wykorzystaniem wejść wysokopoziomowych (zaciski bananowe).

Z całym szacunkiem dla kolegi telecaster1951, nie do końca zgodzę się z tą opinią w tym przypadku.
    Subwoofer jest aktywnym urządzeniem i dlaczego nie wykorzystać jego wejść liniowych tj. niskopoziomowych.
    conterplarque wrote:
    jak i 'preout', ale z tego co wyczytałem, ta druga opcja nie jest słuszna.

Gdzie kolega wyczytał, że "pre-out" jest nie słuszną drogą do podłączenia subwoofera? Moim zdaniem, jest to najbardziej korzystne połączenia subwoofera aktywnego z wzmacniaczem.
    conterplarque wrote:

Te wyjście trzeba uaktywnić w wzmacniaczu. Proszę wejść w ustawienia w głośników w menu wzmacniacza i ustawić wszystkie na "Small". Następnie przejść do ustawienia subwoofera i ustawić na "Yes", o ile nie zmieniło się samo na tę wartość po zmianie na "Small" pozostałych głośników.
    W subwooferze proszę podłączyć się do gniazda Line IN (L lub R) bez znaczenia.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Polon_us wrote:

Subwoofer jest aktywnym urządzeniem i dlaczego nie wykorzystać jego wejść liniowych tj. niskopoziomowych.
    Napisałem wszak że jest to najprostszy sposób. Bez zmiany ustawień itp. Autor jest laikiem w sprawach audio, nawet nie przeczytał instrukcji, skoro pyta o takie sprawy.