Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

canton as22/HK avr4000 - - podłączenie subwoofera przez RCA

conterplarque 28 Mar 2015 23:18 1752 6
  • #1 28 Mar 2015 23:18
    conterplarque
    Poziom 2  

Witam,
    od razu zaznaczę, że jestem nowy na forum i stąd też moje (pewnie banalne dla niektórych tutaj) pytanie:

w jaki sposób mogę podłączyć subwoofer canton as 22 z amplitunerem harman kardon avr4000?

Dodam, że po przeczytaniu instrukcji i podłączaniu do gniazda 'subwoofer' kablem chinch, basu nie słychać

W załączeniu przesyłam zdjecia:

0 6
  • #2 28 Mar 2015 23:33
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

conterplarque napisał:

Dodam, że po przeczytaniu instrukcji i podłączaniu do gniazda 'subwoofer' kablem chinch, basu nie słychać
    Gdzie podłączyłeś ten kabel?
    Najłatwiej jest podłączyć ten subwoofer z wykorzystaniem wejść wysokopoziomowych (zaciski bananowe).
    Zaciski od zestawów frontowych na amplitunerze łączysz kablami głośnikowymi z zaciskami "FROM RECEIVER" na subwooferze. Zestawy frontowe podłączasz wtedy do zacisków na subwooferze oznaczonych jako "TO SPEAKERS".

0
  • #3 29 Mar 2015 00:02
    conterplarque
    Poziom 2  

Kabel chinch próbowałem podłączać do wejść 'subwoofer' zarówno w '6 ch. direct input' jak i 'preout', ale z tego co wyczytałem, ta druga opcja nie jest słuszna.
    Natomiast na subwooferze przetestowałem wszystkie gniazda RCA.

I nie jestem pewien czy dobrze rozumiem 'zestawy frontowe', o których wspomniałeś. Rozumiem, że przy podłączeniu z wykorzystaniem wejść wysokopoziomowych, będę potrzebował dodatkowych kabli głośnikowych?
    Obecnie posiadam jedynie 2 kable (z dwóch kolumn) i jeden kabel chinch-chinch(ewentualnie rca-2rca poł. typu Y).

0
  • #4 29 Mar 2015 00:10
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

conterplarque napisał:
    będę potrzebował dodatkowych kabli głośnikowych?
    Tak.
    conterplarque napisał:

I nie jestem pewien czy dobrze rozumiem 'zestawy frontowe', o których wspomniałeś.
    Jeżeli masz KD, to są to zestawy głośnikowe które stoją z przodu.

0
  • #5 29 Mar 2015 00:15
    conterplarque
    Poziom 2  

w takim razie podane przez Ciebie rozwiązanie póki co odpada, ponieważ nie dysponuję większą ilością kabli.

Również nie wiem co to jest KD. Kolumny, które u mnie grają to: Jamo E470.

Czy istnieje więc możliwość podpięcia tego subwoofera przez kabel chinch? Bardzo przepraszam, że tak dopytuję, ale jestem laikiem i takie rzeczy trzeba mi wyjaśniać naprawdę bardzo "łopatologicznie"

0
  • #6 29 Mar 2015 00:19
    Polon_us
    Poziom 41  

telecaster1951 napisał:
    Najłatwiej jest podłączyć ten subwoofer z wykorzystaniem wejść wysokopoziomowych (zaciski bananowe).

Z całym szacunkiem dla kolegi telecaster1951, nie do końca zgodzę się z tą opinią w tym przypadku.
    Subwoofer jest aktywnym urządzeniem i dlaczego nie wykorzystać jego wejść liniowych tj. niskopoziomowych.
    conterplarque napisał:
    jak i 'preout', ale z tego co wyczytałem, ta druga opcja nie jest słuszna.

Gdzie kolega wyczytał, że "pre-out" jest nie słuszną drogą do podłączenia subwoofera? Moim zdaniem, jest to najbardziej korzystne połączenia subwoofera aktywnego z wzmacniaczem.
    conterplarque napisał:

Te wyjście trzeba uaktywnić w wzmacniaczu. Proszę wejść w ustawienia w głośników w menu wzmacniacza i ustawić wszystkie na "Small". Następnie przejść do ustawienia subwoofera i ustawić na "Yes", o ile nie zmieniło się samo na tę wartość po zmianie na "Small" pozostałych głośników.
    W subwooferze proszę podłączyć się do gniazda Line IN (L lub R) bez znaczenia.

2
  • #7 29 Mar 2015 00:51
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Polon_us napisał:

Subwoofer jest aktywnym urządzeniem i dlaczego nie wykorzystać jego wejść liniowych tj. niskopoziomowych.
    Napisałem wszak że jest to najprostszy sposób. Bez zmiany ustawień itp. Autor jest laikiem w sprawach audio, nawet nie przeczytał instrukcji, skoro pyta o takie sprawy.

0