Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic 40AS640 vs Samsung UE40H6400 PIŁKA NOŻNA

galgan1234 29 Mar 2015 11:27 1755 15
  • #1 29 Mar 2015 11:27
    galgan1234
    Poziom 4  

Witam,
    temat wałkowany, przeczytany przeze mnie dosłownie każdy w internecie. Mimo wszystko nadal nie znalazlem konkretnych odpowiedzi. TV potrzebuje do sypialni przede wszystkim do ogladania piłki noznej.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3x3
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisiec
    6. Jak słońce świeci w pokoju? w pokoju jest dosc ciemno, poza tym uzywam rolet
    7. Jaki masz obecnie telewizor? wiekowe LCD Philipsa 32 cale
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? FULL HD, obraz ma byc płynny i ostry
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+
    10 .Jakie urządzenia? pendrive
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem szczerze mowiac
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? przede wszystkim piłke nożna od czasu do czasu film, serial
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? obowiazkowo 40 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak obrazu jak brzytwa, clouding, brak płynnosci
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? raczej wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 2000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - nie musi

Dodam, ze troche czytalem na temat telewizorow w tym przedziale cenowym. Wybrałem te 2 modele ze wzgledu na dobre recenzje i przystepna cene. (Matryca VA byla tu rowniez wyznacznikiem) Teraz moje pytanie. Mial ktos lub ma do czynienia z tymi modelami i oglada czesciej niz czasami pilke nozna ? Pytam poniewaz dla mnie to bardzo wazne a widzialem komentarze ze Panasonic nie radzi sobie z tranmisja pilki cyt. "mecze piłki nożnej to dramat może macie jakieś podpowiedzi, jakieś ustawienia nie mam kasy na kolejną kalibrację, będę wdzięczny sam kombinowałem ale bezskutecznie piłka np. gdy jest w powietrzu na tle trybun (kibiców) robi się przezroczysta zanika i ogólnie obraz szarpie chodzi głownie o piłkę nożną choć i w tenisie ( wczorajszy finał Radwańskiej) też bez rewelacji, siatkówka również, ale generalnie piłka nożna wygląda najgorzej, aż jestem w szoku że można wypuścić taki sprzęt na rynek jeżeli chodzi o oglądanie na nim sportu- tragedia." Inny uzytkownik pisal, ze oddal Samsunga ze wzgledu na Clouding. Jestem w kropce i nie wiem co wybrac . Pomozecie ?

0 15
  • #2 29 Mar 2015 12:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Już pisaliśmy że lepsze skalowanie ma Panasonic .
    Ale i tak musisz mieć kalibrację wykonaną.

0
  • #3 29 Mar 2015 18:23
    galgan1234
    Poziom 4  

a co powiesz o Sony KDL-42W706B ?
    Znajomy ma i bardzo sobie chwali. Kalibracja chyba nie wchodzi w gre bo to jednak dodatkowy koszt. Jest az taka roznica w skalowaniu miedzy Samsungiem a Panasonic ?

0
  • #4 29 Mar 2015 20:04
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Nie mogę się zgodzić z wcześniejsza wypowiedzią. W obecnych czasach różnice w algorytmach skalujących praktycznie się już zatarły, a to co można zauważyć wynika z różnej konfiguracji ostrości i innych funkcji obróbki sygnału, co ma miejsce w sklepach, czy nieprofesjonalnie przygotowanych testach. Przez to w sklepie wyciągamy błędne wnioski. Nie polecam Sony serii W7 poniżej rozmiaru 50cali - będzie mieć matrycę 50Hz, więc mogą być problemy z odwzorowaniem ruchu w dynamicznych scenach, czyli min. w sporcie.

TV o których myślisz są najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym.
    Proponuję zapoznać się z akapitami o odwzorowaniu ruchu w fachowych testach, myślę że trochę pomogą rozwiać Twoje wątpliwości.

H6400 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

AS640 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

0
  • #5 29 Mar 2015 20:38
    galgan1234
    Poziom 4  

Kazimierz a czemu w specyfikacji Sony jest Optymalizacja ruchuMotionflow XR 200 Hz ?
    Mowie dokladnie o tym modelu, 42 cale.
    Wlasnie czytalem te testy ale zaczely mnie zastanawiac niektore komentarze w internecie. Czemu ktos mialby wymyslac takie rzeczy. Co bys wybral na moim miejscu ? tak jak mowie priorytet to pilka nozna.

0
  • #6 29 Mar 2015 21:36
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Natywnie matryce mają 50Hz lub 100Hz, nieliczne droższe modele, jak Samsung H7000 mają więcej. Reszta to wszystko marketing. Zobacz opis któregoś z modeli serii W7 w wariancie 50cali - tam będzie 400Hz według specyfikacji producenta i tam będzie natywnie 100Hz.

Na potwierdzenie sprawdź akapit o odwzorowaniu ruchu w teście W7 - http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...lcd-led-sony-kdl-42w705b-sony-kdl-32w705-r814

Z tych dwóch wymienionych myślę, że trochę lepiej wypadnie Samsung. Jeszcze lepiej spisałoby się w tej kwestii Sony (W7 lub W8 50cali), ale to już inne pieniądze.

Sony W8 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-k-r769

0
  • #7 29 Mar 2015 22:58
    galgan1234
    Poziom 4  

czyli warto bylo zapytac na forum. Dzieki za sugestie. W takim wypadku biore tego Samsunga, roznica 200 zl to nie tragedia a skoro znasz sie na rzeczy i twierdzisz ze warto to nie pozostaje mi nic innego. Dzieki. Pozdrawiam

0
  • #8 30 Mar 2015 02:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zdecydowanie Panasonica ale 48AS640 !

0
  • #9 30 Mar 2015 05:56
    galgan1234
    Poziom 4  

LOCOLOCO Niestety nie mam mozliwosci powieszenia 48, juz pod 42 bede musial niezle kombinowac :(

0
  • #10 30 Mar 2015 15:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Szkoda - to Panasonic 42 AS650 !

0
  • #11 30 Mar 2015 18:15
    galgan1234
    Poziom 4  

Myslałem o nim ale to niestety IPS a ja czesciej ogladam TV wieczorami :)
    Naprawde tak slabo wypada ten AS640 bez kalibracji ?

0
  • #12 07 Kwi 2015 13:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście, że nie. Po kalibracji gra extra - a kalibrację i to profesjonalną która kosztuje 400 zł - masz dla członków forum gratis.

1
  • #13 10 Kwi 2015 21:55
    znafcy
    Poziom 2  

Bierz Samsunga. Moze jest troche drozszy ale warto dolozyc 200 zl . Lepszy smart i obraz brzytwa

0
  • #14 10 Kwi 2015 23:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W czym lepszy smart ?

0
  • #15 11 Kwi 2015 10:20
    znafcy
    Poziom 2  

Smart w Samsungu jest bardziej rozbudowany. Panasonic w tej kwesti ustepuje konkurencji iloscia aplikacji. W dodatku gosc pisze o pilce noznej czyli obraz dynamiczny . Tutaj tez lepiej wypada Samsung. Do filmow wybrałbym Panasonica (bardziej przekonuja mnie kolory) ale do pilki noznej Samsunga. Nie zgodzisz sie LOCOLOCO?

0
  • #16 12 Kwi 2015 01:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ma więcej Polskich aplikacji i to wszystko.
    Obraz dynamiczny przecież dynamika obrazu jest sterowana.
    Właśnie do piłki nożnej podobnie jak do filmów ( dobrze zauważyłeś)
    lepiej wypada Panasonic!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo