Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L550-12H - Raz sie włącza raz nie.

29 Mar 2015 11:34 732 10
  • Poziom 6  
    Witam
    Posiadam laptopa Toshiba L550-12H.
    O takie cos: http://www.uno.pl/t_35346/satellite_l550d-12h/

Laptop jest trochę kapryśny. Raz sie włączy i potrafi chodzić całą noc bez najmniejszych problemow, a raz nie chce się włączyć ( wiatraki chodzą, czarny ekran).
    wyciągałem i wkładałem pojedynczo kości RAM, lecz nie pomogło.
    Dodam ze bateria kompletnie nie trzyma, zawsze jest odpalany na zasilaczu.
    Przed chwila miałem sytuacje ze zwiesił sie na logo startowym systemu WINDOWS.

Co jeszcze moge sprawdzić i zrobic żeby obejść sie bez serwisów?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
  • Poziom 15  
    Odpal MHDD z liveCD ( jest na forum ) lub jak uda ci się wejść do windows'a daj zrzut ekranu SMART z programu crystal dysk info lub hdsentiel . Być może masz uszkodzony dysk.
  • Poziom 6  
    Toshiba L550-12H - Raz sie włącza raz nie.

Za 10 razem udało mi sie zalogowac do windowsa.
  • Poziom 29  
    A czy laptop był czyszczony ?? (czy się nie przegrzewa).
    Zrób testy pamięci memtestem.
  • Poziom 13  
    Spróbuj wymienić paste na procku i grafice wyczyść go dokładnie całą płyte główną z kurzu możliwe że coś robi zwarcie lub przegrzewa się.
  • Poziom 6  
    nie przegrzewał i nie wylaczal sie nigdy, ciagle chodzi na podkładce chlodzacej. A to czy sie wlaczy czy nie jest niezalezne od tego czy jest zimny czy cieply.
    A co z tym dyskiem?
    Szczerze mowiac w PC wymienialem paste wiele razy, ale w laptopie nigdy, czy jest to trudne? Toshiba L550-12H - Raz sie włącza raz nie.

Dodano po 4 [minuty]:

Nie wiem czy to ma znaczeczenie czy nie, ale w laptopie za kazdym razem jak tylko go uda mi sie wlaczyc ma zresetowana date i godzine.
  • Poziom 13  
    Wymiana pasty nie jest trudna w laptopie a przy okazji czyszczenia itd wymienisz baterie odpowiedzialną za podtrzymanie godziny i ustawień.
  • Poziom 15  
    Dysk wygląda w porządku. Masz dużą dosyć temperaturę na procku (77C) tak jak mówią koledzy prawdopodobnie trzeba będzie wymienić pastę na nową.
  • Poziom 6  
    pamięć jest w trakcie testu ( narazie 22,4% ). Kupie paste i jutro wezme sie za czyszczenie i wymiane tej bateryjki. Ale czy kurz i skamieniała pasta moze sprawić ze laptop wlaczy sie raz na dziesięć? Nawet jak jest jeszcze zimny?
  • Poziom 29  
    Temperatur nie znasz, problem polega na tym, że on może się grzać ale wewnątrz a nie na zewnątrz.
    Ręką tego nie sprawdzisz a już na pewno nie programem testującym.
    Dobrze by było sprawdzić pirometrem.
    Możesz go rozkręcić i przy zachowaniu ostrożności dotknąć chłodzenie czy jest gorące.
    Czyszczenie i tak bym profilaktycznie zrobił.