Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilanie komputera - Intel Atom

GladiroR 29 Mar 2015 14:10 687 4
    GladiroR
    Level 26  
    Witam. Mam trochę nietypowe pytanie. Potrzebuje zasilić płytę główną z procesorem Intel Atom w Tirze bezpośrednio z akumulatora. Niestety na płycie mam typowe gniazda zasilające z komputera. Czy jest jakaś przejściówka, aby pobrać 24V i rozdzielić zmniejszyć na poszczególne napięcia (12, 5, 3,3V i inne)?
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj,
    Są na rynku małe przetwornice (poszukaj PicoPSU), najczęściej na 12V, niektóre na 19V, są też na 12-24V. Tyle że to dość drogie rozwiązanie. Pytanie, czy nie wyszłoby taniej zasilić taki komputer standardowym zasilaczem przez prostą przetwornicę 24VDC-230VAC?
    GladiroR
    Level 26  
    dt1 wrote:
    Witaj,
    Są na rynku małe przetwornice (poszukaj PicoPSU), najczęściej na 12V, niektóre na 19V, są też na 12-24V. Tyle że to dość drogie rozwiązanie. Pytanie, czy nie wyszłoby taniej zasilić taki komputer standardowym zasilaczem przez prostą przetwornicę 24VDC-230VAC?

Też się nad tym zastanawiałem, ale nie wiem na ile akumulator w Tirze da radę. Myślisz, że sobie poradzi?
  • Helpful post
    dt1
    Admin of Computers group
    Do jednego i drugiego wariantu da radę, na pewno na ograniczony czas (jak każda bateria). Sprawniejszym energetycznie rozwiązaniem byłaby pojedyncza przetwornica z 24V na niższe napięcia, przetwarzając 24V-230V-12/5/3.3V na obu przetwornicach będą straty. Tym niemniej komputerek z Atomem nie powinien aż tak szybko rozładować akumulatora.
    GladiroR
    Level 26  
    Ok, dzięki ;-) Spróbuję użyć tej przetwornicy na początek.