Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y560 - Zacinające się głośniki, spadek FPS, wolny dysk.

29 Mar 2015 14:40 627 3
  • Poziom 7  
    Witam. Tak jak w temacie. Gdy gram, dosłownie jakiekolwiek zdanie wypowiedziane przez dowolną postać brzmi tak: (tutaj przykład) Ddddd-aaaaaa-wwww.... ćććć Chhhłłłł......aaaakkk.... (dawać chłopaki). W wielu grach spadło mi FPS, loadingi stały się dłuższe. Każda operacja wykonywana na dysku jest dłuższa. Gdy oglądam filmy na YT, muszę wyłączyć pozostałe programy, by się nie zacinały. Nawet gdy oglądam filmik i włączę Skype, zaczyna się ciąć tak samo. Dzieje się tak od 3 dni. Proszę o pomoc :(.
    P.S Dosyć często zacina mi się klawa, np. Wcisnę A i postać przez 2 sek idzie w tym kierunku. Gdy piszę na chacie, muszę wciskać litery bardzo wolno, by gry zareagowały na wciśnięcie. Nawet przeglądając menu, muszę wszystko robić powoli, bo inaczej nic się nie dzieje.
  • Poziom 7  
    Laptop może też się grzać. Kiedy ostatnio "sprzątałeś" komputer? Może się grzeje. Sprawdź temperatury np. programem Speed Fun. W trakcie grania na laptopie warto używać podkładek chłodzących, ale nie takich za 15 zł. Jeżeli temperatury są za wysokie to może pomóc powierzchowne przedmuchanie radiatorów sprężonym powietrzem. Jeżeli nie pomogło rozebranie sprzętu wymiana past termoprzewodzących i gruntowne czyszczenie.
    Sprawdź też w managerze zadań zużycie procesora/pamięci i zobacz który proces najbardziej obciąża twój komputer. Być może to wina wirusa, więc zrobienie skanu nie zaszkodzi. Poza tym proponowałbym zainstalowanie najnowszych sterowników do swojego sprzętu. Sprawdź ile miejsca wolnego masz na dysku C:, pousuwaj zbędne programy jeżeli masz ich dużo. Jak to nie pomoże, możesz zawsze wyczyścić rejestr i usunąć śmieci z dysku np. CCleanerem. Jeżeli to nie pomoże to reinstal systemu bym sugerował.
  • Poziom 7  
    Problemem nie są temp., śmieci ani wirusy. Przed założeniem tematu o problemie mam zwyczaj sprawdzania wszystkiego :D. Podkładki chłodzącej używam zawsze, nawet gdy przeglądam neta (taki nawyk). W menedżerze też nic, wszystko zwyczajnie. Zauważyłem,że problem pojawia się losowo. Co to może być?
  • Spec od komputerów
    Pokaż smart dysku.