Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite C660-1CT - Nie wszystkie klawisze działają + touchpad

29 Mar 2015 19:44 1626 5
  • Poziom 7  
    Witam.

Problem dotyczy w/w modelu laptopa. Problem polega na tym, że po jakimś czasie użytkowania niektóre klawisze przestały reagować (np. wszystkie klawisze poza funkcyjnym, "z", prawym shiftem i chyba "c" działają bez zarzutu). Komputer nie był nigdy zalany. Jako, że laptop ma już parę lat stwierdziłem, że to zużycie klawiatury więc kupiłem nową. Po podłączeniu nowej klawiatury, klawisze nie działające wcześniej zaczęły działać, jednak przestały działać inne np. "m","c", lewy alt. Do tego ostatnio zaczął nawalać touchpad - przez jakiś czas działał na powiedzmy 30% obszaru użytkowego a wyżej/niżej nie reagował. MoBo w obszarze portów klawiatury/touchpada wygląda na nietkniętą, nienaruszoną, chyba że problem leży w środku kostki do której podłącza się taśmy. Nie mam pomysłu jak zdiagnozować problem. Jeżeli ktoś ma, to z góry dzięki za udzielone informacje w tym temacie. Jeżeli to konieczne - mogę wrzucić zdjęcia MoBo w przeciągu kilku minut.

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Po odłączeniu touchpada i podłączeniu obu klawiatur ta sama reakcja. Czyszczenie izopropanolem nie przyniosło efektu.
  • Poziom 31  
    Pozostaje przelutowanie złącza klawiatury ,potem KBC
  • Poziom 30  
    Podłącz klawiaturę zewnętrzną pod usb i sprawdź czy działa ??
    Zasilacz oryginalny ??
  • Poziom 7  
    Zewnętrzna klawiatura USB działa bez problemu. Zasilacz oryginalny, bez zmian od zakupu laptopa.