Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić do normalnego ogladania i gier?

bebenk 29 Mar 2015 20:14 879 9
  • #1 29 Mar 2015 20:14
    bebenk
    Poziom 2  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 12m²
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m; 3,20m; 3,80m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Zwykle prosto, czasem lekko z boku
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? W pokoju przeważnie ciemno.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? -
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Rozdzielczość full hd, mały input lag, możliwość nagrywania na pendriva (bodajże funkcję PVR), min. 2 wejścia hdmi, dobra widoczność elementów poruszających się, smolistą czerń, wysoki kontrast i obraz o doskonałej jakości. Byłbym też bardzo zadowolony jeśli telewizor posiadałby klasę energetyczną A+, oraz USB 2.0
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Od anteny telewizji naziemnej.
    10. Jakie urządzenia? Xbox 360, pendrive, tuner satelitarny (w przyszłości możliwy zakup odtwarzacza dvd)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6 godzin
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej błyszcząca, ponieważ z tego co wiem posiada lepszy kontrast i lepszą czerń.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Informacyjne, sport (piłka nożna)
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeżeli będzie możliwość, nie jest to niezbędne.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 40%
    16. Preferencje co do marki? Bez różnicy byle nie jakiś no-name
    17. Preferencje co do wielkości? 40 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie interesują mnie telewizory z wklęsłym ekranem
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500-1700zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie

Spodobał mi się telewizor Philips 40PFH4109, lecz nie wiem, czy nadaję się on do gier.
    Jestem otwarty na nowe propozycje :)

• #5 30 Mar 2015 16:17
    bebenk
    Poziom 2  

Kazimierz Szarnowicz telewizor który poleciłeś bardzo mi się spodobał, chyba zdecyduję się na zakup W605B :)
    Macijowu tv nie ma być przeznaczone tylko do gier, a telewizory które były polecone w linku są zbyt małe (posiadały bodajże 30 cali)
    LOCOLOCO - ??

• #6 30 Mar 2015 17:04
    Mariano11
    Poziom 26  

Za taką kasę to dostaniesz Philipsa 42PFH6309, który będzie już miał ambilighta ;).

• #7 31 Mar 2015 18:28
    macijowu
    Poziom 15  

bebenk napisał:
    Kazimierz Szarnowicz telewizor który poleciłeś bardzo mi się spodobał, chyba zdecyduję się na zakup W605B :)
    Macijowu tv nie ma być przeznaczone tylko do gier, a telewizory które były polecone w linku są zbyt małe (posiadały bodajże 30 cali)
    LOCOLOCO - ??

Chodzi o model telewizora, a rozmiar możesz sobie wybrać właśnie 40 cali i zmieścisz się w swoim budżecie. Do gier nadaje się jak najbardziej.

• #8 31 Mar 2015 21:57
    bebenk
    Poziom 2  

Mariano11 napisał:
    Za taką kasę to dostaniesz Philipsa 42PFH6309, który będzie już miał ambilighta ;).

Dzięki, lecz zostaje przy Sony.
    "no I wymienilem na philipsa... I to byl blad... Obraz jest sporo gorszy - w sony czarny byl czarny, tu nie jest. Katy widzenie w philipsie duzo gorsze - minimalnie odchylajac glowe od patrzenia wprost w tv barwy sie zmieniaja. Sony byl szybszy, Philips jest troche wolniejszy. smart ladniejszy niz w sony I bardziej rozbudowany. Odtwarzanie z USB - sony widzial pliki srt, Philips nie, w ogole ma problem z napisami. szukanie czegos na usb (dysk 2.5 cala) duuuuzo wolniejsze na philipsie...

Podsumowujac - jutro ide pytac, czy moj byly sony jeszcze lezy na magazynie..."

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2879374.html

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME