Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop po formacie się strasznie zawiesza.

29 Mar 2015 21:31 3036 17
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mój problem polega na tym że zrobiłem na moim laptopie zrobiłem formata ponieważ czasami (rzadko ale jednak) wchodziłem w mój główny profil robiłem coś minute i komputer nagle się cały wieszał. Na drugim koncie jednak było wszystko ok. Komputer przed formatem nie zacinał czasami zacinała gra ale to pewnie wina internetu ponieważ mam duży ping. Przed formatem filmy w HD oglądałem jak śmiało a teraz w 360p mi zacinają jak nie wiem. Nie chodzi tu tylko o gry i o filmy wszystko wolno chodzi.
    W stanie spoczynku (włączona przeglądarka z tym oknem) mam zużycie:
    Procesor 10%
    Pamięć 51% (tutaj tak było od nowości ale mi to nie przeszkadzało, a teraz pewnie to jest przyczyną. Najwięcej ramu zżerają mi pliki Hostingowe Windowsa
    Dysk 18%
    Sieć 0% (może dlatego że odłącza mi co chwila Wi-Fi i podłączyłem lan)
    Podzespoły komputera:
    Procesor: Intel Core i3-3217U 2 rdzenie 4 wątki 1,80GHz
    Karty Graficzne: 1. Intel HD Graphics 4000
    2. Nvidia GeForce 720m (2GB)
    Pamięć: 4GB
    Więcej informacji nie mogę znaleźć ponieważ to laptop. Dokładnie Asus F550C

Dodano po 4 [minuty]:

Teraz nagle włączył mi się program CMD
    Mam w nim napisane tak:
    C:\Program Files <x86>\ASUS\ASUS Live Update\Temp\
    Dalej nie pamiętam już mi to znikneło ale końcówka była uninstall a teraz mam inne i końcówka to REBOOT=Suppress

Dodano po 3 [minuty]:

teraz dysk jest od 95% do 100% i tak krąży
  • Poziom 10  
    spróbuje zaraz napisze wynik. Dziwi mnie jeszcze tylko ten ram. Aż 50% ramu wykorzystują pliki windowsowe Host.

Dodano po 5 [minuty]:

Health: OK - 100%
    Perfomance: EXCELLENT - 100%
    Temperatura: 37 stopni
    Total size: 500.1 GB
  • Poziom 17  
    Wklej cały SMART dysku.
  • Poziom 10  
    Sformatowałem całe dwa dyski. Przywróciłem do ustawień początkowych/fabrycznych. Przez ponad godzinę albo dwie zrobiło mi się 24% po czym mi się wyłączył bo zapomniałem podpiąć ładowarki. Potem podpiąłem i zostawiłem laptopa odpalonego żeby się to sformatowało. Wróciłem i był zrobiony.

Być może trzeba sprawdzić ram jakimś programem ale nie mam pojęcia jakim.
  • Poziom 29  
    Po pierwsze jakiego masz antywirusa ??
    Po drugie czy zainstalowałeś wszystkie sterowniki ??
    Czy przegrzewa ci się laptop - czy był czyszczony wewnątrz ??
    Czy umiesz zrobić test pamięci np. memtestem ??
  • Poziom 32  
    Czy on przypadkiem nie pobiera i instaluje aktualizacji w tle? Bo wydaje mi się że właśnie tak.
  • Poziom 10  
    1. Miałem avasta, i po prostu sobie zeskanowałem od tamtego czasu zaczeły sie lagi i zrobiłem formata teraz nie mam żadnego ale format skończył mi się robić z godzinę temu.
    2. W Windows 8 te sterowniki się same aktuailizują podczas instalacji, nawet się wyświetla napis.
    3. Nie, nie przegrzewał się wcześniej, nie był czyszczony ale nie mam go nawet pełny rok.
    4. Nie używałem takich programów ale mogę spróbować

Dodano po 1 [minuty]:

Na tym Win8 nie ma F9 jak w moim starym laptopie (Asus K52J) tylko po prostu przytrzymuje się shift i się klika uruchom ponownie. Wtedy przekierowywuje do okna i tam wybrałem przywróć do stanu początkowego/ustawień fabrycznych.
  • Poziom 29  
    Nigdy nie używajcie kompresora do czyszczenia laptopów tylko i wyłącznie rozkręcić wyjąc brud i nałożyć nowej pasty.
    Jak kompresorem się wyczyści to drobiny kożucha z wydechu mogą zatrzymać wentylator !!
  • Poziom 10  
    Mógłby mi ktoś podrzucić link z tym testerem o którym była mowa? Pytam się bo chce mieć sprawdzony link a nie potem mieć wirusy i jeszcze wolniejszego laptopa.
  • Poziom 10  
    Ok. Zaraz dam ss. Tylko zainstaluje ScreenShu
  • Poziom 29  
    Naciśnij klawisz PrtScn i wklej do Painta a potem zapisz do pliku ...
  • Poziom 10  
    Menadżer urządzeń: http://scr.hu/4weu/lwskg
    I czekajcie bo mam problem z pobraniem MemTest (to właśnie przez te mulenie laptopa)

Dodano po 40 [sekundy]:

Wiem, wiem ale wole robić screen'y SShu

Dodano po 3 [minuty]:

To wszystko tak wolno chodzi że się tego pobrać nie da...

Dodano po 9 [minuty]:

Ale laptop się nie przegrzewa.