Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP CLJ 4600 - przesunięcie wydruku na samym końcu druku.

daru78 29 Mar 2015 21:37 1032 3
    daru78
    Level 8  
    Witam, mam problem z drukiem na papierze ozdobnym 250g/m2. Drukuję oczywiście z podajnika ręcznego, z ustawieniami karton >163g/m2 zarówno w sterownikach jak i samej drukarce. Wszystko wychodzi ładnie po za tym, że końcówka wydruku jest przesunięta, ale tylko sama końcówka ostanie 6-7 cm wydruku. Widać przesunięcie przede wszystkim czarnego, wygląda to jakby nie było synchronizacji pomiędzy rolkami które posuwają papier a nakładaniem farby. Proszę o wskazówki bądź ewentualne przyczyny takiego zachowania drukarki. Dodam, że jeden na 5-6 wydruków drukuje ok. Do tego mniejsze gramatury też obsługuje bez tego problemu i tu powinienem sam stwierdzić, że zbyt gruby papier ale dlaczego te ostatnie 6-7cm a nie w połowie lub od początku np. Miałem do czynienia z innymi drukarkami laserowymi Xerox, HP, Konica Minolta i wydruk na zbyt grubym papierze rozjeżdżał się prawie na całej długości druku.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    rys57
    Moderator
    Zamieść jakiś skan z tym rozmazaniem.
    daru78
    Level 8  
    Póki co nie mam dostępu do skanera, jak i również nie mam jak tego sfotografować. W przybliżeniu wygląda to tak, że znaczniki cięcia w kolorze 100% K, umieszczone przy krawędziach na początku wydruku są na swoim miejscu, jednak te na końcu są przesunięte i włażą na grafikę jakieś 1-2 cm. Wydruk dotyczy formatu A4 drukowanego w orientacji pionowej, bo tylko tak można umieścić karton w podajniku. Zamieszczam rysunek bo jedynie w ten sposób mogę to zobrazować na chwilę obecną.
    HP CLJ 4600 - przesunięcie wydruku na samym końcu druku.
    User removed account
    User removed account