Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ekspres do kawy delonghi magnifica 3500.s

29 Mar 2015 23:31 4821 28
  • Poziom 6  
    Witam. Zepsuł mi się ekspres do kawy Delonghi Magnifica Esam 3500.s. Nie grzeje wody, dystrybutor działa. Przemierzyłam grzałki i zepsuta jest ta na załączonym obrazku. Czy trzeba wymienić cały ten sprzęt, czy można wymienić samą grzałkę?
    Gdzie kupić najtańsze części?

• Pomocny post
    Poziom 14  
    Dzień dobry.
    Występują dwie grzałki ale niestety są drogie . www.north.pl na tej stronie można zakupić .Proszę tylko sprawdzić jaka ma być bo szkoda kasy .Pogratulować jeżeli Pani sama ją wymieni . Trzymam kciuki i życzę powodzenia .
  • Poziom 6  
    Witam. Grzałki są dwie jedna z tyłu a druga na górze ekspresu. Ta na tym załączonym zdjęciu jest zepsuta bo przemierzyłam ją z tata. Ta druga jest dobra. Ale czy można kupić samą grzałkę czy całość z tym termoblogiem? Nie wiem czy to dobrze nazywam-termoblok. Czy można to rozebrać. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Dzień dobry.
    Ta z tyłu to grzałka pary , górna kawowa proszę sprawdzić czy jest dostępna .Adres podałem wcześniej.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Dzień dobry,

Mnie również padł ekspres Delonghi Magnifica, z tym że prawdopodobnie ta pompa:

Gdyby wymiana części nie miała sensu, to może zrobimy jeden ekspres z dwóch?[/img]
  • Poziom 7  
    Dzięki, a wymiana? Jakie narzędzia muszę mieć i czy jest to skomplikowane dla laika?
  • Poziom 25  
    Narzędzia to raczej tylko, żeby się dobrać do środka. Do pompki dochodzą dwa przewody elektryczne, które odłącza się ręką, jeden przewód wody też ręką i drugi przewód ciśnieniowy kluczem albo 10 albo 13 płaskim. Nie pamiętam już. Wymiana jest banalna.
  • Poziom 7  
    Thanks, zastanowię się w takim razie. Na Allegro prosto kupić tylko najśmieszniej jak pompka będzie wadliwa albo nie pasująca (widzę różne warianty w oznaczeniach) albo jak w ekspresie padło coś innego i dowiem się o tym po wymianie :)

No ale nowy kosztuje ponad 1000 zeta więc chyba opłaca się spróbować.
  • Poziom 25  
    Skoro ekspres i tak nie działa, to zanim zaczniesz kupować części, to rozbierz i sprawdź, czy to na pewno pompka.
  • Poziom 7  
    Na tyle ile potrafię to już to zrobiłem, rozebrałem, i po włączeniu parzenia jest nienaturalny głośny dźwięk chyba właśnie z tej pompki, woda z jednej strony dochodzi ale z drugiej nie wychodzi ani kropla. Więc to chyba to.

BTW. stało się to po odwapnieniu ekspresu które zrobiłem wodą z rozpuszczonym w niej kwaskiem cytrynowym. Może jednak rzeczywiście kwasek nie jest ok do taki operacji...
  • Poziom 25  
    Kwasek pompki nie załatwił moim zdaniem.
    Nie wiem czy coś jeszcze mechanicznego siedzi w ekspresie, ale może ten dźwięk to tylko zapowietrzona pompka?
  • Poziom 7  
    Zapowietrzona? A jak ją odpowietrzyć?
  • Poziom 6  
    Witam. Dzięki za pomoc. Grzałkę wymieniłam ekspres kawę parzy. Wymieniłam też zawór do spieniania mleka.

Podczas spieniania mleka z dyszy leci para a w pojemniku mleko podgrzewa, ale nie zaciąga. Nie wiem co może być jeszcze uszkodzone. Ekspres został też odwapniony i rozebrałam ten pojemnik na mleko nic tam nie ma wszystko jest czyste i drożne.
  • Poziom 7  
    Dzięki wszystkim za pomoc.

Dla przyszłych pokoleń informacja: zalewamy pojemnik wodą, włączamy dyszę do spieniania mleka tak aby zaczęła pompować wodę, woda się przelewa, pompka odpowietrzona, ekspres działa jak ta lala.

A już myślałem czy będę musiał kupować nowy.

W instrukcji nie ma oczywiście informacji o możliwym zapowietrzeniu pompki.

Forum elektroda się przydaje :)
  • Poziom 23  
    To na zdjeciu to zespol kotla dostepny w serwisach niestety w calosci. Dosc drogi. Pompki nie rozbiera sie zadnym kluczem. Wystarczy wyciagnac zapinki blokujace wezyk cisnieniowy i odkrecic recznie zawor zwrotny.
  • Poziom 6  
    Witam,
    Mam problem z ekspresem Delonghi ESAM 3500 nie spienia mleka a dokładnie zasysa mleko, podgrzewa ale nie spienia.... Co może być przyczyną?

Dodano po 1 [minuty]:

• Poziom 23  
    Adapter lub juz brudna i zuzyta pokrywka spieniajaca.
  • Poziom 6  
    Adapter tzn ?
    Próbwałem czyścić pojemnik (rozkręcony czyszczony) oraz dwa razy napełniałem wodą pojemnik i wykonałem" spienianie". Niestetey cały czas efekt taki jak na filmie...
  • Poziom 23  
    Bolec z ekspresu masz kilka postow wyzej zdjecia taki bialy.
  • Poziom 6  
    Tak wymieniłem go 3 miesiące temu z powodu braku możliwości czyszczenia po spienianiu mleka, wszystko było ok.... Ale tak jak pisałem nagle ekspres przestał spieniac mleko...
  • Poziom 23  
    Zimne mleko uzywasz? Moze winna jest pokrywka
  • Poziom 6  
    Witam. O co chodzi z tą pokrywą do spieniania? Tam nie ma żadnych uszczelek sam plastik co się tam ma zepsuć?
  • Poziom 23  
    Ale sie psuja i tyle. Mozesz podstawic inna kolegi np i sprawdzic.
  • Poziom 6  
    Jesteś pewien że to jest pokrywka pojemnika na mleko...?? na allegro po 140 zł z wysyłką...
  • Poziom 23  
    Pewien to jestem ze umre. Nie mam sprzetu na stole nie znam jego historii. Moze lepiej oddaj go do serwisu na diagnoze. Napewno bedzie mniej kosztowna niz 140zl.
  • Poziom 6  
    Kupiłem nowy dzbanek, niestety efekty są takie same - nadal nie spienia mleka....
  • Poziom 23  
    Jak mowilem oddaj do serwisu.

Dodano po 1 [minuty]:

I pytalem jakie mleko uzywasz czy cieple czy zimne?
  • Poziom 6  
    Ekspres został oddany do serwisu - uszkodzona grzałka spieniacza, po wymianie działa jak nowy :)