Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektra Beckum.. POMOCY !(!!)

20 Maj 2005 17:48 1861 2
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie !!

Proszę bardzo o pomoc! Potrzebuję schematu spawarki produkcji "Elektra-Beckum" TYP: CO2-160/35 ET COMBI. Jestem u skraju załamania. Szukałem w sieci lecz niestety NIC! Chodzi mi dokładnie o schemat modułu sterującego zastosowanego w tym lub innym typie oraz o schemat napięć, którymi należy ten moduł zasilić.

Bardzo Was proszę o odpowiedź i z góry dziękuję..

!!! Podaj markę, symbol i rodzaj urządzenia w temacie !!!
    Posty bez powyższego w tytule, następnym razem, będą przenoszone do KOSZA.
    (!!) - ozdobnik?
    Nie używaj dużych liter w tytule. [h]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niestety - firma Elektro Beckum traktuje dokumentację , schematy jako wielką tajemnicę i ich nie udostępnia.
    I to tak skutecznie że nigdzie ich nie znajdziesz.
    Bez schematu nie zawsze udaje się to naprawić - napisz może co się dzieje z tą maszyną a może koledzy jakoś pomogą...
  • Poziom 10  
    Dziękuję za informację o niedostępności schematów. Krótko opiszę mój problem. Otóż przewody od potencjometrów zostały zerwane przy samym druku płytki. Odpięto również wszystkie przewody z listwy transformatora. Spalił się doszczętnie element pomiędzy bazą a kolektorem tyrystora sterującego silnikiem napędu (element ten miał dwie nóżki - nie mam pojęcia czy rezystor, dioda, dławik..). Spalił się również układ NE 556N, tyrystor MJ15004 oraz BFX 34 lecz te już wymieniłem. Pozostała więc kwestia podłączenia napięć transformatora oraz potencjometrów..

W tym dziale nie zajmujemy się naprawami. [h]