Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus140 - zwrotnica z innego modelu

audiofixed 30 Mar 2015 09:02 681 8
  • #1 30 Mar 2015 09:02
    audiofixed
    Poziom 4  

Witam. Mam pytanie odnośnie kolumn Altus 140. Czy mogę zamontować tam zwrotnice z kolumn Altus 120 czy nie pogorsze tym zabiegiem jakości dźwięku? Proszę o porady. Ta oryginalna jest zepsuta ktoś w niej grzebal.

• #2 30 Mar 2015 09:54
    arturavs
    Poziom 36  

Każda zwrotnica jest zaprojektowana/wyliczona dla konkretnego zestawu głośników i obudowy. To że ktoś w oryginalnej zwrotnicy grzebał i zepsuł ( nie napisałeś na czym usterka polega), nie znaczy, że nie można jej naprawić. Schematy są dostępne, elementy też.

• #3 01 Kwi 2015 10:16
    pan_winyl
    Poziom 5  

Każda zwrotnicę do krajowych kolumn, możesz zbudować od podstaw. Dodatkowo często zwrotnice pojawiają się na allegro.

Jeśli budowa zwrotnicy może przysporzyć Ci kłopotu, możesz zlecić jej zbudowanie również przez allegro- są tam specjaliści w tej dziedzinie :) Co do podmiany zwrotnicy- poprzednik ma rację- dana zwrotnica dedykowana jest do danego zestawu użytych głośników i pojemności/ litrażu kolumny.

Po zastosowaniu innej zwrotnicy możesz np. spowodować zniekształcenie dźwięku, głośnik średnio tonowy i nisko tonowy będą grać innym pasmem niż zaplanowane - bas może być "buczący", wysokie tony mogą być zniekształcone.

Oczywiście możesz spróbować i usłyszeć jak próba wypadła. Sam robiłem podobne eksperymenty z kolumnami New Mildton 80 (najmniejsza paczka), ale po odsłuchu, finalnie zdecydowałem się na zbudowanie nowej zwrotnicy z elementów oryginalnie dla niej policzonych, z dodatkowym sterowaniem tonami wysokimi i średnimi (jak w większych modelach tych kolumn).

Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć, oraz jakie są Twoje możliwości jeśli chodzi o prace z elektroniką.

Dodano po 0 [sekundy]:

Każda zwrotnicę do krajowych kolumn, możesz zbudować od podstaw. Dodatkowo często zwrotnice pojawiają się na allegro.

Jeśli budowa zwrotnicy może przysporzyć Ci kłopotu, możesz zlecić jej zbudowanie również przez allegro- są tam specjaliści w tej dziedzinie :) Co do podmiany zwrotnicy- poprzednik ma rację- dana zwrotnica dedykowana jest do danego zestawu użytych głośników i pojemności/ litrażu kolumny.

Po zastosowaniu innej zwrotnicy możesz np. spowodować zniekształcenie dźwięku, głośnik średnio tonowy i nisko tonowy będą grać innym pasmem niż zaplanowane - bas może być "buczący", wysokie tony mogą być zniekształcone.

Oczywiście możesz spróbować i usłyszeć jak próba wypadła. Sam robiłem podobne eksperymenty z kolumnami New Mildton 80 (najmniejsza paczka), ale po odsłuchu, finalnie zdecydowałem się na zbudowanie nowej zwrotnicy z elementów oryginalnie dla niej policzonych, z dodatkowym sterowaniem tonami wysokimi i średnimi (jak w większych modelach tych kolumn).

Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć, oraz jakie są Twoje możliwości jeśli chodzi o prace z elektroniką.

• #4 02 Kwi 2015 17:06
    papi122
    Poziom 6  

Jest sporo tematów na temat kolumn altus...
    1. Zwrotnica z Alton 110
    2. Zwrotnica alt-18, ale trochę kosztuje

• #5 08 Kwi 2015 18:24
    audiofixed
    Poziom 4  

Witam ponownie. Otóż chodzi mi o to że w jednej zwrotnicy jest urwany kondensator(taka beczka srebrna) i takie płaskie żółte coś.... Gdzie to mogę kupić? Proszę o pomoc.

• #6 08 Kwi 2015 18:40
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

W sklepie elektronicznym. Wylutuj to i zanieś do sklepu. Dobiorą Ci taki sam.

• #7 09 Kwi 2015 08:12
    wkj
    Poziom 34  

audiofixed napisał:
    Witam ponownie. Otóż chodzi mi o to że w jednej zwrotnicy jest urwany kondensator(taka beczka srebrna) i takie płaskie żółte coś.... Gdzie to mogę kupić? Proszę o pomoc.

Daj dokładne dane, mam te części.

• #9 09 Kwi 2015 19:09
    wkj
    Poziom 34  

Mam te kondensatory, zainteresowany -> pw.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson