Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką solidną pilarka tarczową kupić.

s1271 30 Mar 2015 10:05 1668 0
Bosch
    s1271
    Level 9  
    Panowie i być może Panie,
    szukujemy sięz Teściem do budowy altany czy domku letniego z drewna. Konstrukcja złożona z belek o boku do ok. 15cm. Dużo pracy w drewnie. Zazwyczaj radziliśmy sobie przy szopach, ambonach i innych drewnianych konstrukcjach pilarką łańcuchową ale teraz zależy nam na estetyce i dokładności cięć. Piła będzie używana i przy innych pracach w przydomowym warsztacie majsterkowicza. Ustaliliśmy, że zrzucamy się po 400 PLN aby kupić coś co posłuży kilka ładnych lat a jak się zepsuje będzie można to naprawić zamiast wymieniać/wyrzucać.
    Resztę wymagań dla sprzętu ustalam sam. Wymyśliłęm sobie takie wymagania. Proszę o ich ew. korektę i dodanie czegośod siebie. Uważam się za amatora, więc chętnie posłucham bardziej doświadczonych.
    Lista wymagań :
    1. Cena : do ok. 800 PLN
    2. Głębokość cięcia pozwalająca przeciąć do połowy klocek 15 cm a więc ok. 7,5 cm będzie ideałęm.
    3. Mocny silnik który nie będzie miał problemu z tego rodzaju cieciem w drewnie dębowym.
    4. Solidność wykonania.
    5. Dobrze wykonana stopa i regulacja głębokości i pochyłu tarczy. W wielu tańszych sprzętach jest to zrobione tak, że mam wrażenie że ustalanie głębokości cięcia robi się na oko. Niby cośsięodkręca, reguluje ale ile ustawiłeś to do końća nie weisz bo miarka licha albo jej nie ma.
    6. Zasilanie sieciowe oczywiście. To chyba nie ten przedział cenowy.
    7. Sprzęt ma być nowy.
    8. Dobrze gdyby istniała możliwość dokupienia ciekawego sprzętu dodatkowego takiego jak szyna pozwalająca wykoywać równe cięcia np. w płytach.
    9. Przy mocnym silniku ważny chyba jest wolny start czy jak to siętam nazywa.

Z mojego wczorajszego przeglądu wychodzi mi że niezłym kandydatem może być pilarka Makita 5008MG. Można jąchyba kupić za około 800
    PLN. link : http://www.makita.pl/prod/reczna_pilarka_tarczowa_5008mg-203-55.html

Mocna, pomimo dużej tarczy i sporego silnika wciąż akceptowalnie lekka. Proszę o Wasze opinie.
    Wiem, że takich wątków jużtrochębyło ale większość dotyczy sprzętu tańszego niz 800 PLN lub jest jużdość leciwa a więc jest to temat wciąż niewyczerpany.

pozdrawiam,
    Radek
  • Bosch