Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

50 cali do 2500zł do filmów i wifi

lukasz_32 30 Mar 2015 10:57 951 10
  • #1 30 Mar 2015 10:57
    lukasz_32
    Poziom 4  

Witam, proszę o pomoc w doborze:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? obecnie jest to 35m2, w terminie późniejszym tv trafi do domu na 60m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? obecnie około 2-3m, ale chcę jak największy
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? bokiem zdecydowanie nie
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? obecnie będzie stać, po przeprowadzce za 2 lata będzie być moze wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? załóżmy że nie ma problemów bo są rolety, ale wolałbym ekran matowy, przywykłem
    7. Jaki masz obecnie telewizor? obecne nie mam, używam laptopa
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? szybka przeglądarka internetowa z obsługą wszystkich tych animacji, blokowanie reklam jeśli coś takiego istnieje, proste menu, nikt tam nie będzie się bawił ustawieniami bo nie ma czasu na to, maksymalnie dobrą jakość obrazu dla potrzeb filmów ogladanych zwykle przy przyciemnionym świetle, jeśli jest opcja czytania napisów do filmu to tak, może kiedyś podepnę mu antenę tv do bajek więc jakiś tuner mogłby posiadać
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? USB, SD, w przyszłości dvd albo laptop
    10 .Jakie urządzenia? tylko wieża jako kino domowe, w przyszłości dvd albo laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~2
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? tylko filmy z USB lub internetu, nie wykluczam w przyszłości bajek dla dzieci, sport zupełnie odpada, żadnej piłki, zero skoków
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? obecnie nie, może kiedyś
    16. Preferencje co do marki? japońska
    17. Preferencje co do wielkości? 50 cali lub więcej
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? tandetne wykonanie i blade kolory
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie będzie potrzebne, jeśli będzie jako dodatek to nie zaszkodzi

Generalnie chciałbym 50 cali lub więcej do filmów z usb na wieczór, filmów z internetu jak również przeglądania internetu, chciałbym sprzęt bez niepotrzebnych bajerów, marki która wytrzyma bezawaryjnie maksymalnie dużo lat, w solidnej obudowie, sportu nie oglądam i w gry grać nie będę, chciałbym podłączyć to do wieży yamaha mcr-640 (to ta bez dvd), która służyłaby jako "kino domowe".

Z tego co czytałem na tym forum byłby wskazany panasonic serii 640 lub 650 ale obecnie wykraczają poza moje ramy finansowe, więc może panasonic serii 500 lub lepiej 600? Cena na ceneo od 2050. Nie wiem jak z jakością sharpa, wieże philipsa zawsze miały u mnie jakieś awarie, więc nie jestem pewien, choć piszecie że ma dobry obraz, odkurzacz samsunga mi się psuł na gwarancji 2x więc chyba tej marki nie chcę, a sony chyba nie mieści się w zakresie finansowym i nie jest już japoński, ponadto laptopy vaio są dość awaryjne, choć kiedyś audio miał niezniszczalne. Thomson piszecie, że china, a toshiby nie znam, lecz może będzie ok?

Z góry dziękuję za pomoc.

• #2 30 Mar 2015 11:58
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Do Twoich wymagań spokojnie wystarczy AS500 :) Zapewni bardzo dobry kontrast przy oglądaniu filmów. Co masz na myśli pisząc "przeglądarka internetowa z obsługą wszystkich tych animacji"? Jeśli chodzi Ci o obsługę flasha, to tę znajdziesz w TV Samsunga i tu mógłbyś zerknąć na model H6200, który będzie bardziej uniwersalny od AS500 dzięki matrycy 100Hz.

Zerknij jak ocenili je fachowcy:

AS500 http://hdtvpolska.com/topic/34624-test-panaso...500-as500-va-tani-idealny-do-filmow/?p=350317

H6200 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led-r951

• #3 30 Mar 2015 13:48
    lukasz_32
    Poziom 4  

Witam, obsługę animacji, flash, java, czy jak tam się to zwie. Przygodę z tv zakończyłem 10 lat temu na kineskopowym, nie wiem co puszczają w telewizji, tym bardziej nie wiem jak się sprawują przeglądarki internetowe w tv, wiec chciałbym żeby działało to tak jak w laptopie ;)

TV biorę tylko dlatego, ze mam do odbioru "coś" za kwotę do 2500 nieodpłatnie i to chyba jedyne co mi się może przydać.

Czytałem tu kilka tematów i ogladałem testy wskazane przez Was i zauważyłem ze polecacie panasonica, natomiast model 600 jest w tej samej cenie co 500, natomiast ma chyba więcej jakichś funkcji i lepszy o gwiazdkę obraz po kalibracji (9 vs 10) wg testu.

Samsunga się trochę obawiam, u "naprawiacza" trochę ich stało, stanowiły większość. Ponadto on ma 48 cali, chcę nie mniej niż 50. Natomiast opinie wyrażone punktowo ma bardzo wysokie.

A model panasonica "520" będzie jakoś lepszy od 600 czy 500? Czy jakiś sharp lub philips byłby trwalszy i miał lepszy obraz od tego panasonica?

• #4 30 Mar 2015 15:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Flash tylko Samsung.
    Inni już tylko HTML 5.
    Ale powinieneś raczej się skierować na Android TV.

Tyle że to wyższa półka cenowa.

• #5 30 Mar 2015 15:42
    lukasz_32
    Poziom 4  

Co to znaczy "tylko" html 5? Czy coś się nie będzie wyświetlać jak powinno?

Kwota 2500 jest nieprzekraczalna, bo tyle mam 'punktów' do wykorzystania na zakupy rtv. Czytałem o tym androidzie, pisaliście w innych wątkach, ale nie chce mi się czekać zanim spadnie do akceptowalnego poziomu. Tym bardziej, ze przeglądarki będę raczej używał do wyszukiwania filmów, które obejrzę, albo online, albo youtube, albo torrent.

• #6 30 Mar 2015 16:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 30 Mar 2015 16:14
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:
    W klasie 2500 nic lepszego jak Panasonic 47as650 lub Panasonic 48AS640 - co do jakości obrazu - nie dostaniesz.

Samsung H6200 i Panasonic AS640 są praktycznie na tym samym poziomie pod względem jakości obrazu - odsyłam do fachowych testów na http://hdtvpolska.com

Samsung dodatkowo zapewnia obsługę flasha, a co z tym idzie będą działać serwisy typu zalukaj.tv, z których rozumiem masz zamiar korzystać.

• #8 30 Mar 2015 20:58
    lukasz_32
    Poziom 4  

Kazimierz Szarnowicz napisał:
    Samsung dodatkowo zapewnia obsługę flasha, a co z tym idzie będą działać serwisy typu zalukaj.tv, z których rozumiem masz zamiar korzystać. Samsung dodatkowo zapewnia obsługę flasha, a co z tym idzie będą działać serwisy typu zalukaj.tv, z których rozumiem masz zamiar korzystać.

Dodano po 55 [minuty]:

Czyli taki panasonic TX-50AS500 lub TX-50AS600 nie odtworzy mi filmu z takiej strony? Czy jakiś nie-samsung w klasie do 2500 i wymiarze 50 cali posiada również tą funkcję?

Ów samsung serii 6200 50 cali kosztuje 2340, panasonic 650 50 cali 2800 a panasonic 640 i aż 55 cali 2900. Panasonic 600 zaledwie 2050. Opcje mam taką żeby brać coś do 2400 już teraz a by sie przydało albo poczekać jakiś czas (?) i złapać tego 55" panasonica. Dobrze kalkuluję?

Dodano po 3 [godziny] 26 [minuty]:

Halo, tu ziemia do marioli .. ;]

• #9 31 Mar 2015 21:41
    lukasz_32
    Poziom 4  

Witam, dostanę jakąś odpowiedź na tym forum, czy jak to zwykle w tym kraju bywa?

• #10 01 Kwi 2015 01:32
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Niestety, jeśli chcesz korzystać z tego typu serwisów to flasha obsługuje Samsung. Nie jestem pewien co do LG, jednak tam powszechnie wykorzystuje się matryce IPS, a ta sprawdzi się gorzej przy Twoich wymaganiach, dając słabszą czerń i kontrast.

• #11 07 Kwi 2015 13:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME