Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja w domu jednorodzinnym - co kupić?

30 Mar 2015 12:42 1938 8
  • Poziom 6  
    Witam

Planuje w domu rozbudować instalację tv sat, chociaż niewykluczone, że wszystko zrobię od nowa.

Aktualnie posiadam 3 dekodery:

Polsat:

Dekoder HD5500S (jeszcze nie podłączony)

NC+:

Pace PVR HD 500 GB
    Philips DSR 720

Do tego w jednym pomieszczeniu TV z DVB-T

Antena 80 cm + siatka dvb-t

1) Czy przy takiej ilości odbiorników (w tym dwa z pvr) konieczne jest stosowanie multiswitcha? Jeśli tak to jaki (jakiego producenta) aktualnie polecacie?

2) Jaki konwerter do tego

3)Planuje na końcu montować gniazda 2 x [sat, sat, tv, r] a pozostałe [sat,tv,r]. Najdłuższy kabel aktualnie jaki mam jest podłączony do Pace pvr i ma 17 m. Czy multiswitch i do tego gniazdo nie przyczyni się do znacznego spadku jakości sygnału? Czy nie lepiej pozostawić kable wyciągnięte bez gniazd końcowych?

Przyznam, że jestem zielony w temacie. Instalacja, którą mam w domu była już jak go zakupiłem i się sypie. Kable są wątpliwej jakości, przez co na Pace często mam komunikat przy programach HD, że sygnał jest słaby. Na drugim dekoderze (5 m od anteny) jest ok.

Nigdy nie bawiłem się w takie instalacje, czytałem trochę na forum ale nie do końca wiem co kupić. Może zamiast multiswitcha jakiś sumator i rozdzielacz sygnału (kolega mi tak podpowiadał, ale chyba to nie zadziała tak do końca w tym przypadku)
    Prośba o Waszą pomoc, nie chciałbym czegoś zrobić źle, z drugiej strony wolałbym uniknąć niepotrzebnych kosztów i kupować dodatkowych urządzeń, które mogą być zupełnie niepotrzebne w moim przypadku.
  • flexghzflexghz
  • Użytkownik usunął konto  
  • flexghzflexghz
  • Poziom 6  
    Antena z symetryzatorem. Pod nią jest podłączony tylko jeden TV z tunerem T-HD 1000 o którym pisałem wcześniej.
    W okolicy mam dwa nadajniki:

Warszawa "PKiN" - odległość 27 km
    Warszawa "Raszyn" - odległość 34 km

Nie wiem czy Multiswitch Terra, Signal, Opticum czy TechniSat czy jeszcze jakieś cudo, czy aktywny czy pasywny, z zasilaczem wbudowanym czy nie ( te z wbudowanym podobno szybciej się psują) Tak jak pisałem nie do końca na tym się znam, dlatego proszę o poradę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Co w przypadku, gdybym chciał podłączyć DVB-T jeszcze w dwóch pokojach?
    Wtedy lepiej brać multiswitch aktywny?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Ja bym szukał coś od Terra albo Kathrein i unikał rasowej chińszczyzny jak Signal. Coś tańszego to Televes. To już decyzja kupującego. Kupowanie MS z torem aktywnym naziemnej w ciemno to chyba niezbyt dobry pomysł.

Odnośnie zasilacza wbudowanego i osobno. Z tego co widać najczęściej padają układy zasilania w multiswitchach, więc jak jest wbudowany to cały MS na złom.
    Ja celowo szukałem i kupiłem MS z zew. zasilaczem i torem sat i terra pasywnym. U mnie tunery sat chodzą 24/dobę, więc mój MS nawet nie potrzebuje zasilacza, zasilają go tunery. W moim przypadku zasilacz się przydaje jakby zostały wyłączone tunery sat a chciałbym oglądać naziemną, wtedy trzeba MS zasilić swoim zasilaczem.
  • Poziom 6  
    Czy w takim razie TechniSat CE 5/8 HD byłby dobry? Chociaż nie jest napisane czy on jest pasywny.
    Co do Terry to znalazłem Terra MRS-508 , ale z zewnętrznym zasilaczem pasywnej Terry 5/8 jakoś nie widze.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli kupię pasywny multiswitch i się okaże, że sygnał jest za słaby, to wystarczy zamontować taki sprzęt?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Dzięki Wam za podpowiedzi.