Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EPSON XP 102 po resetowaniu CISS nadal brak tuszu

goodestro 30 Mar 2015 15:37 1338 3
    goodestro
    Level 2  
    Witam
    EPSON XP-102. Użytkuje ten system od około roku, wszystko działało poprawnie, praca systemu oraz gdy drukarka komunikowała koniec atramentu, resetowałem CISS za pomocą wbudowanego przycisku i wszystko działało poprawnie.
    Opis problemu:
    Świeci się kontrolka braku tuszu po resecie kontrolka gaśnie i gdy drukarka ładuje atrament około 5 sekund, kontrolka od braku tuszu znów się zapala.
    Brak jakichkolwiek błędów oraz informacji.
    mildem
    Level 1  
    Mam podobny problem z XP-750. Przez kilka miesięcy drukowała dobrze (od początku na CISSach), od wczoraj problem - na zmianę z dwoma kolorami (magenta i yellow), a czasem z dwoma jednocześnie. Po którymś resecie wyświetliło, że zainstalowano poprawnie, ale przy próbie druku znowu to samo. Czasem pojawia się jeszcze problem z rozpoznaniem innych kolorów (głównie Light Cyan). Czyściłam styki, tak jak gdzieś ktoś radził, i nic.
    goodestro
    Level 2  
    Wyczyściłem również głowice wyciągając ją lecz bez efektów. Zastanawiam się czy ten problem nie będzie związany z oprogramowaniem drukarki. Może producent do aktualizacji dołączył jakiś haczyk by resety CISS nie działały. Nie wiem czy to możliwe ale rozważam wszystkie opcje.
    goodestro
    Level 2  
    Problem rozwiązany. Otóż bateria która jest razem z CISS w karecie uległa wyczerpaniu, prawdopodobnie utrzymuje pamięć po resecie. Po wymianie wszystko w porządku.