Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Fujitsu Siemens - wejscie HDMI

sgn1808 30 Mar 2015 16:43 876 0
  • #1 30 Mar 2015 16:43
    sgn1808
    Poziom 11  

Witam, posiadam monitor 26" Marki Fujitsu/Siemens TFT Monitor LCD Model name : Amilo DY S3260W . Monitor posiada 3 wejścia video : VGA, HDMI oraz DVI. Sprzęt służył mi głownie do oglądania telewizji przez odbiornik DVB-T, oraz od czasu do podłączałem do niego PS3,w zeszłym tygodniu chciałem włączyć konsole lecz nie pojawił się obraz, natomiast telewizja z odbiornika DVB-T puszczona również na kablu HDMI,działała bez zarzutu, jak i laptop puszczony na kablu VGA(do tej pory działa bez zarzutów). Pomyślałem więc, że źle wyłączyłem konsole i w ustawieniach się coś poprzestawiało tak jak to miało miejsce z dźwiękiem, przeniosłem więc konsole do innego pomieszczenia i uruchomiłem ją na TV.W późniejszym terminie próbowałem uruchomić konsole na monitorze, lecz dalej bez skutecznie. Chciałbym nadmienić że monitor posiada dwa rodzaje koloru diody,gdy świeci się dioda pomarańczowa monitor jest w stanie czuwania, a gdy świeci się kolor niebieski oznacza to ze monitor wykrył połączenie z jakimś urządzeniem,gdy dziś próbowałem włączyć telewizje z rana pojawiła się niebieska dioda oraz czarny obraz (tak samo jak w przypadku w/w konsoli). Po włączaniu,rozłączaniu urządzenia od monitora, w końcu pojawił się obraz lecz zniekształcony i bez dźwięku. Wydaje mi się że musiał się uszkodzić port w monitorze HDMI, poniżej zamieszczam zdjęcia które udało mi się wykonać, chciałbym również nadmienić ze odbiornik DVB-T działa poprawnie ponieważ podpinałem go do TV,jak również próbowałem podłączać wszystko na innych kablach HDMI, moje pytanie jest następujące czy myślę w dobrym kierunku, czy byłbym wstanie naprawić to sam jeżeli problem istnieje w odkruszonym styku wejścia, jaki mógłby być koszt naprawy tego oraz czy to będzie się dla mnie opłacało. W zeszłym roku kupiłem ten używany monitor w cenie 350 zł. Dziękuje serdecznie za wszelką pomoc, Pozdrawiam.

Chciałbym zaznaczyć że dźwięk działa normalnie.

0 0
  • Mitronik