Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo antenowe końcowe z dwoma przyłączami wejściowymi

Cink4 30 Mar 2015 16:48 702 5
  • #1 30 Mar 2015 16:48
    Cink4
    Poziom 7  

Witam
    Głównym pytaniem jakie chciałbym zadać to: czy ktoś wie czy na rynku są w sprzedaży gniazda końcowe posiadające dwa przyłącza wejściowe?
    Chodzi o podłączenie kabla koncentrycznego z Radiem/TV i kabla koncentrycznego z SAT.
    Wiem że można użyć sumatora sygnałów.
    Znalazłem coś takiego, i to niby ma dwa wejścia ale nie jestem pewny czy to będzie działać: Gniazdo końcowe

Dodatkowo chciałbym prosić o ocenienie instalacji antenowej jaką chce zrobić.
    Całość została przygotowana wraz z Panem z obsługi klienta firmy z której są linki. Co do gniazd, nie mają takich w swojej ofercie i Pan "nie wiedział" czy takie są na rynku.

Nową instalację robię z powodu remontu elewacji i możliwości poprowadzenia nowych przewodów w peszlach pod ociepleniem. W planach jest doprowadzenie do dwóch pomieszczeń sygnałów z anten radia, telewizji naziemnej i telewizji satelitarnej, do jednego telewizji naziemnej i radia oraz do jednego tylko sygnału z anteny radiowej.
    Instalacja poprzez multiswitch niestety odpada.
    Instalacja składać się będzie:
    - nowa antena radiowa (inne pozostaną stare) Antena
    - anteny r/tv wpięte do zwrotnicy Zwrotnica
    - zwrotnica wpięta do wzmacniacza Wzmacniacz
    - do jednego gniazda wzmacniacza wpięty rozgałęźnik Rozgałęźnik
    - cztery przewody podpięte do wzmacniacza i rozgałęźnika Przewody
    - na końcu przewodu wpiętego w gniazdo "C" wzmacniacza będzie wpięty separator zasilania z zasilaczem Separator Zasilacz

- no i właśnie tutaj w dwóch pomieszczeniach będzie drugi przewód koncentryczny z anteny satelitarnej. Czy są gniazdka do których mogę bezpośrednio wpiąć oba przewody? Czy muszę użyć takiego sumatora Sumator

Czy to będzie działać?

0 5
  • #3 30 Mar 2015 18:36
    Cink4
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedź, jednak chodziło mi o gniazdko końcowe do zabudowy, najlepiej podtynkowe.
    I żeby na wejściu były dwa gniazda SAT. Ale już na wyjściu trzy gniazda oddzielnie: SAT, TV, RADIO.

0
  • #5 30 Mar 2015 19:15
    Cink4
    Poziom 7  

My się chyba nie rozumiemy.
    2x SAT wejściowe - to znaczy że od tyłu do takiego gniazdka będą wchodziły DWA przewody SAT, a na froncie będą gniazda 1x SAT 1x TV 1x Radio
    Na tych gniazdkach które podajesz nie ma żadnej informacji (ani zdjęcia) że posiadają one DWA GNIAZDA WEJŚCIOWE.
    Na przykładzie który podałem na samej górze: Gniazda wejściowe

0