Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak ekonomicznie wyregulować ogrzewanie w pokojach - czujnik na przedpokoju

30 Mar 2015 17:15 1029 1
 • Level 7  
  Witam

  Mam piec gazowy Vitodens 100 i czujnik temperatury na przedpokoju.
  Zastanawiam się jak grzać ekonomicznie, ale tak aby każdy pokój był dogrzany wg zapotrzebowania osoby w nim przebywającej.

  Oprócz przedpokoju są jeszcze 4 pokoje do ogrzania i tak. Córka w jednym z pokoi jest zmarźluchem i potrzebuje mieć 23 stopnie, reszta użytkowników dobrze się czyje przy 20-21 stopniach.

  Czy jak ustawię na regulatorze 22-23 stopnie, a z kolei przykręcę pokrętła w grzejnikach we wszystkich pokojach oprócz pokoju córki to będzie to ekonomiczne i zmniejszymy zużycie gazu czy wręcz zwiększymy?
  Mam wątpliwości ponieważ obniżając temperaturę w tych 3 pokojach wpłyniemy na obniżenie temperatury w przedpokoju w którym nie ma grzejnika i jak sądzę piec będzie musiał mocniej pracować i grzać do osiągnięcia zadanej temperatury 22-23 stopnie która wtedy przecież może być niemożliwa do osiągnięcia, a w pokoju córki bedzie już temperatura 22-23 ponieważ pokrętło będzie miała na 6tce.

  Jak można rozwiązać ten "konflikt" :) zapotrzebowania na ciepło pomiędzy użytkownikami mieszkania, aby zachować ekonomiczność ogrzewania i znaleźć kompromis?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • User removed account