Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J925 - Drukarka Brother DCP-J925 nie drukuje

Turenkow 30 Mar 2015 20:31 3975 12
  • #1 30 Mar 2015 20:31
    Turenkow
    Poziom 10  

Mam problem z drukarką jak w temacie. Kolor już dawno nie drukował. Czarny możliwie ale z przerwami. Czyszczenie nic nie dawało. W miejsce pojemnika na tusz wstrzyknąłem trochę płynu do udrażniania głowic. Trochę, bo została mi resztka w strzykawce. Bo tym tak wspaniałym zabiegu przestała drukować nawet na czarno. Nie dając za wygraną użyłem standardowego spirytusu. Trochę dziwne było, że wstrzykując spirytus do czarnego wylatywał on przez otwory do koloru. Zalewałem i odsysałem każdy otwór zauważając, że wężyki doprowadzające tusz do głowicy zrobiły się czyste. Włożyłem tusze, dałem czyszczenie i nic. Nie drukuje. Wężyki do głowicy czyste prócz jednego czarnego ale i tak z dużą ilością powietrza. Nie wiem co dalej. Sądzę, że to wina zatkanej głowicy ale nie wiem jak się do niej dostać. Proszę o radę.

0 12
  • #2 02 Kwi 2015 22:12
    Turenkow
    Poziom 10  

Po tak licznym odzewie postanowiłem coś dopisać. Podczas drukowania wyłączyłem drukarkę aby móc przesunąć głowicę. Kupiłem płyn do udrożniania i podłożyłem nasączony płynem płatek do demakijażu twarzy po prawej stronie pod głowicę i zostawiłem na noc. Następnego dnia zdziwiłem się jak po włączeniu drukarki i przeczyszczeniu standardowym głowic drukarka pokazała mały poziom tuszu. Wyssało go czy co?. Napełniłem kardridże, dałem czyszczenie i dalej kicha. Nie drukuje. Ponownie dałem nowy płatek z płynem pod głowicę i wieczorem znów mało tuszu. Gdzie ten tusz wsiąka? Chętnie wymieniłbym pampers z drukarki bo pewnie jest pełny ale jak do niego dostać się? Jak znika tusz to czemu nie drukuje. Zamierzam kupić puste kardridże i zalać płynem do udrożniania. Nie wiem czy to coś da czy nie lepiej wyjąć głowicę. Może jednak oddać drukarkę do serwisu? Wie ktoś ile kosztuje wymiana głowicy?

0
  • #3 02 Kwi 2015 22:42
    ken-wawa
    Poziom 12  

Moze wina jest w kupowanym tuszu? nie kazdy nadaje sie do kazdej drukarki. Jesli jest zla gestosc, to moze albo wyciekac albo zapychac glowice. Dodatkowo moze dochodzic do jakiejs reakcji chemiczne z tym plynem do udrazniania/demakijazu. Mogle tez trwale uszkodzic glowice. Nie zmam drukarek Brothera. W niektorych dobrym pomyslem bylo zamoczenie koncowki po prostu na dluzej w wodzie by wszystko sie oczyscilo (oczywiscie tak by nie zalac drukarki) a pozniej solidne nalanie dobrej klasy tuszu dedykowanego do danego modelu.

0
  • #4 02 Kwi 2015 22:49
    endriuf
    Spec od drukarek

Mogłeś uszkodzić kanały na tusz w głowicy. Nowa głowica ponad 300 zł. Ale jeśli chciałbyś mieć gwarancję to musiałbyś używać oryginałów.

Dodano po 42 [sekundy]:

Link

0
  • #5 02 Kwi 2015 23:49
    Turenkow
    Poziom 10  

Czym może różnić się tusz do HP od tuszów do Brothera? Dlaczego Ktoś produkuje tusze w kardridżu, które mogą zapchać głowice. Przecież po udowodnieniu tego producent zapłaciłby ogromne kary. Oczywiście nie w Polsce. Oryginały są bardzo drogie w porównaniu do zamienników. Szkoda mi tej drukarki bo jest naprawdę dobra ale te zasychanie tuszu. I to problem nie tylko mój ale wielu użytkowników atramentówek. Laser drogi ale może okazać się tańszy przy takich ceregielach.

0
  • #6 03 Kwi 2015 12:03
    dr.master
    Poziom 37  

Można spróbować oddać do serwisu w celu udrożnenia.
    Wejdź w maintenance 76 i puść czyszczenie.

1
  • #7 04 Kwi 2015 19:53
    Turenkow
    Poziom 10  

76 dawełem parę razy i nic nie dało. Chcę rozebrać drukarkę aby wyjąć głowicę. Nie wiem tylko czy to normalne aby wstrzykując płyn do jednego z kolorów wylatywał innymi kolorami. Tak jakby płyn dochodził do głowicy i w niej przechodził do innych kanałów zamiast wypływać przez głowice. Może dlatego, że jest zapchana. Mam problem z rozebraniem jej. Widziałem filmik z innego modelu lecz bardzo niewyraźnie tłumaczył co po kolei. Może ktoś ma jakiś lepszy link.

0
  • #8 04 Kwi 2015 21:20
    Sławek K
    Poziom 22  

... twój problem to zaschnięte tusze w dyszach kolorów.
    Jeżeli wciskasz na siłę płyn do udrażniania to dociera on do głowicy , ale nie dociera do zapchanych dysz. Wypływa on pod uszczelką kanałów i masz wrażenia jak opisałeś mieszania się kolorów. Nie wydaje mi się żebyś potrafił to odetkać.
    Nie masz szans na rozpuszczenie zaschniętych tuszy w dyszach.
    Jeżeli to zrobisz to daj znać, chętnie poznam sposób.... . Z mojego doświadczenia żadna gorąca woda, płyn nie dały rezultatu.

powodzenia

0
  • #9 19 Kwi 2015 16:28
    Turenkow
    Poziom 10  

Niestety, podkładanie pod głowicę sączków nasączonych płynem do udrażniania oraz wstrzykiwanie samego płynu nic nie dało. Dziwi mnie jednak dlaczego kolor czarny też się zapchał jak przed czyszczeniem całkiem nieźle drukował. Kolory zaschły już dawno. Może ten płyn był kiepski. Głowica i tak padła, co sądzicie o użyciu płynu super mocnego zewnętrznego? Czy można coś bardziej spieprzyć? Czy ma ktoś jakiś link pokazujący jak wyjąć głowicę.

0
  • #10 20 Kwi 2015 08:29
    endriuf
    Spec od drukarek

Z mojego doświadczenia nawet myjka ultradźwiękowa nie pomagała.

0
  • #11 06 Gru 2015 20:44
    Turenkow
    Poziom 10  

Wysłałem drukarkę do serwisu. To, że głowica zaschnięta to już pogodziłem się ale serwis napisał jeszcze: 2 usterka - uszkodzony sączek czyszczący głowicę - element dostępny z całym mechanizmem transportu papieru: engine 550 PLN
    Czy ten sączek to nie kawałek filcu, który można przykleić a serwis zajmuje się tylko wymianą całych elementów i nie naprawia samych sączków? Czy ktoś wie coś na ten temat?

0
  • #12 07 Gru 2015 11:03
    endriuf
    Spec od drukarek

Jeśli jest faktycznie uszkodzony to nie będą się bawić w przekładki używanych. Bo raczej nowe nie są dostępne.

0
  • #13 05 Mar 2016 07:57
    Turenkow
    Poziom 10  

Rozwiązałem problem. Oddałem drukarkę do serwisu. Wymiana głowicy 350 netto+VAT + jeszcze jakieś bzdety. Za zwrot chcieli 50 netto. Zgodziłem się na naprawę chociaż można było kupić nową za podobne pieniądze. Następna awaria to będzie wywalenie drukarki chociaż znów śmiga wspaniale.

Moderowany przez rys57:

Opinię handlową usunięto.

0