Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Edimax BR-6428nS - Dropy pakietów co ~20 sekund

djseban 30 Mar 2015 21:25 549 3
  • #1 30 Mar 2015 21:25
    djseban
    Poziom 9  

Witam,

ostatnio zmieniłem dostawcę internetu na Toya Łódź (dostałem router Cisco EPC3928S). Od razu pojawił się problem w postaci braku pokrycia przez sieć Wi-Fi całego mieszkania (obecnie mieszkam w bloku). Pociągnęliśmy skrętkę ethernetową do pokoju kolegi i przywiozłem z domu router Edimax BR-6428nS. Po podłączeniu Cisco do Edimaxa przez port WAN zdaje się, że wszystko działa w porządku, jednak kolega, będąc zapalonym graczem szybko zauważył, że czy to po Wi-Fi, czy to po kablu Edimax gubi pakiety na drodze Cisco-Edimax co ok. 20 sekund. Przy podłączeniu Cisco bezpośrednio do komputera problem nie występuje. Dodam, że pierwszą rzeczą jaką zrobiliśmy, była aktualizacja firmware na najnowszy ze strony Edimaxa, jednak problem pozostał. Czym mogłoby być to spowodowane? Czy router jest do wymiany? Jedyne co udało mi się wyczytać na ten temat, to to, że podłączając urządzenie Fast Ethernet (Edimax) do urządzenia Gigabit Ethernet (Cisco), urządzenia te mogą słabo współpracować, choć nie wiem ile ma to wspólnego z prawdą.

• #2 30 Mar 2015 22:47
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Porty 1 Gb/s mają autonegocjację i działają bez problemu z kartami 100 i 10 Mb/s.

Podaj kolejność kabelków we wtyczkach RJ45 na obu końcach kabla.

• #3 30 Mar 2015 23:09
    djseban
    Poziom 9  

mbo napisał:
    Porty 1 Gb/s mają autonegocjację i działają bez problemu z kartami 100 i 10 Mb/s.

Podaj kolejność kabelków we wtyczkach RJ45 na obu końcach kabla.

Patrząc na wtyczkę od strony pinów, od lewej: biało-pomarańczowy, pomarańczowy, biało-zielony, niebieski, biało-niebieski, zielony, biało-brązowy, brązowy.

Na obu końcach zarobione tak samo.

• #4 31 Mar 2015 16:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Skoro, po podłączeniu bezpośrednio pod modemorouter operatora jest ok, a z Edimax-em już są problemy - to w nim upatrywałbym problemów.

Jedynie, by na 100% się upewnić - pozostaje podmienić Edimaxa na inny router i potestować.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME