Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 32PF3321/12 Chassis LC4.31E AA - Zasilacz całkowicie martwy

31 Mar 2015 00:24 2484 5
 • Poziom 13  
  Niby bardzo banalny problem mianowicie mam całkowicie martwy zasilacz LPCD190P1 brak napięć 3,3V i 10V standby część tego zasilacza oparta jest o układ TEA1533AT.
  Co pomierzyłem:
  -- napięcia na wyprowadzeniach układu TEA1533AT.
  pin 14 Drain - 313V
  PIN 2 VCC - 6,5V
  I tyle napięć jakie można pomierzyć przy niesprawnej tej części zasilacza, na wtórnej części zasilacza niema żadnych zwarć, pomierzyłem wszystkie oporniki na pin 7 DEM i wszystkie są OK, pozostaje w tym przypadku tylko sam układ TEA1533AT do wymiany, niestety ale w Grecji nie jest na dzień dzisiejszy do zdobycia, a z Polski muszę czekać ponad dwa tygodnie zanim do mnie dotrze, tak że przed jego ewentualnym zamówieniem chciałbym się upewnić czy te układy robią takie chocki klocki, ba jak do tej pory jeszcze nigdy go nie wymieniałem.
  Dała mi ten telewizor kuzynko do naprawy z zaznaczeniem że jak będzie niedrogo to niech go zrobię i co dziwne wczoraj jak mi go przyniosło włączam go i telewizor normalnie się uruchomił i chodził kilka godzin prawidłowo, dopiero jak go później wyłączyłem i włączyłem ponownie już się nie uruchomił przetwornica nie dawała żadnych napięć i tak pozostało do dnia dzisiejszego, oczywiście zasilacz sprawdziłem pod względem ewentualnych zimnych lutów, osobiście podejrzewam jakiś problem z układem sterownika tej części zasilacza tylko chciałem się upewnić czy się nie mylę.

  Dodano po 18 [minuty]:

  Nie wiem co to za jakiś dziwny zasilacz miałem go na stole przez jakiś czas włączonego do gniazdka i przed chwilą potrze a tu mam nie wiadoma z jakiej racji wszystkie napięcia, przecież nie podawałem na OF-OFF niczego i z jakiej racji pracuje cały zasilacz może mi to ktoś wytłumaczyć, bo z tego co mi się wydaje to powinna być jak już to tylko napięcie Standby a wszystkie inne to dopiero włącza się później.

  Dodano po 18 [minuty]:

  Po ponownym wyłączeniu i włączeniu zasilacza dalej jest to samo całkowicie martwy zaraz nim pierdzielnę w kosz i zamówię z Polski nawy za 100zł. bo z tym nie mam ochoty się bawić w kotka i myszkę.
 • Poziom 13  
  Jak na razie to udało mi się opanować przełączanie zasilacz głównego i układu PFC w tryb SB winowajcą tego zamieszania był tranzystor T051 BC857 po jego podmianie problem włączania i wyłączania napięcia +14V zasilającego układy TEA1601T i L6562D zastał rozwiązany, teraz pozostał mi jeszcze problem opóźnionego startu przetwornicy Standby, bo czasami się załącza dopiero po kilku lub kilkunastu minutach po włączenia zasilacza do sieci, jutro mam dostać nowy układ TEA1533AT to zobaczę czy problem po jego podmianie zastanie rozwiązany.

  Dodano po 5 [minuty]:

  triakw napisał:
  Wymienić kondensatory elektrolityczne w zasilaczu.

  Czy kolega myśli że nie wiem tak oczywistych rzeczy, a poza tym nigdy nie wymieniam bezmyślnie wszystkich kondensatorów elektrolitycznych jakie tylko są w zasilaczu.
 • Poziom 13  
  I tak jak przepuszczałem wymiana układu TEA1533AT nic nie dała dalej czasami przetwornica SB włącza się od razu a innym razem trzeba poczekać od jednej do kilku minut na jej uruchomienie, nie za bardzo mam już pomysły co może być z nią nie tak i tak szczerze nie mam już ochoty główkowania się nad tą całą płytką bo mam inne poważniejsze problemy na głowie, dla tego proszę o podpowiedź takiego a nie innego zachowania się tej przetwornicy, cobym miał kuzynkę z głowy bo tylko mi co dziennie zawraca głowę z tym TV,bo w prawdzie na Mykonosie kilka miesięcy temu ktoś z Aten otworzył serwis komputerowo telewizyjny, ale oni nie zajmują się naprawami płytek bo twierdzą ze to jest nie opłacalny interes, bo są zdania że jak ma właściciel zapłacić pracownikowi dniówkę czy dwie dniówki za zrobienie jednego TV i na samym końcu wziąć za taką naprawę z 50 eur. to dla niego to żaden interes i według mnie mają całkowitą rację, dla tego jak nie mają danej płytki na podmianę to nie naprawiają telewizora, ot i logiczne i ekonomiczne myślenie.
 • Poziom 13  
  Zapomniałem zakończyć temat, a więc po wymianie transoptorów U053 i U140 oba ET1102 zasilacz pracuje jak na razie prawidłowo