Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik 3f falownik 3f i 1f

31 Mar 2015 02:02 1551 3
  • Level 1  
    Cześć mam pytanie mam silnik 3f siemens 0.37KW i mam w nim 5 przewodów 3 z nich to są przewody fazowe 1 z nich zółto-zielony jest to przewód ochronny i ostatni przewód niebieski to jest chyba neutralny powiedzcie mi do czego służy ten niebieski przewód gdzie się go podłącza i po co

drugie pytanie silnik 3f moge podłączyć do falownika 3f i 1f jaka jest różnica podejrzewam że podłączenie poprzez falownik 1f bezie jakos ograniczony w stosunku do podłączenia poprzez falownik 3f

proszę o odpowiedź
  • Level 33  
    MKMTR wrote:
    mam silnik 3f siemens 0.37KW i mam w nim 5 przewodów 3 z nich to są przewody fazowe 1 z nich zółto-zielony jest to przewód ochronny i ostatni przewód niebieski to jest chyba neutralny powiedzcie mi do czego służy ten niebieski przewód gdzie się go podłącza i po co

Z silnika jest wyprowadzone 5 przewodów? Zobacz jak są połączone w silniku. Zapewne przewód N dochodzi do silnika i nie jest podłączony.
    MKMTR wrote:
    drugie pytanie silnik 3f moge podłączyć do falownika 3f i 1f jaka jest różnica podejrzewam że podłączenie poprzez falownik 1f bezie jakos ograniczony w stosunku do podłączenia poprzez falownik 3f

Różnica między falownikiem 1f a 3f jest taka że jeden daje napięcie 3x230 a drugi 3x400. W zależności jaki zastosujesz falownik to odpowiednio musisz podłączyć silnik. W przypadku pierwszego falownika w trójkąt a w przypadku drugiego w gwazdę.
  • User removed account  
  • Conditionally unlocked
    MKMTR wrote:
    Cześć mam pytanie mam silnik 3f siemens 0.37KW i mam w nim 5 przewodów 3 z nich to są przewody fazowe 1 z nich zółto-zielony jest to przewód ochronny i ostatni przewód niebieski to jest chyba neutralny powiedzcie mi do czego służy ten niebieski przewód gdzie się go podłącza i po co

proszę o odpowiedź

Po co chcesz podłączać ten silnik pod falownik?. Na temat połączeń przewodów. Sam sobie odpowiedziałeś (i dobrze). Jaka jest różnica? to cena falowników.