Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiśniowski - Brama segmentowa zatrzymuje się w połowie

31 Mar 2015 08:43 5508 9
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem z bramą segmentową Wiśniowski, która podczas otwierania zatrzymuje się mniej więcej w połowie. Żeby otworzyć bramę trzeba zamykać i otwierać kilka razy albo lekko jej pomóc ręcznie.
    Podczas zamykania nie ma problemów.
    Przy odłączonym napędzie, brama chodzi lekko, a rolki są nasmarowane.
    Ktoś ma pomysł co może być przyczyną.
    (Brama z kasetką na ścianie)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Może to kwestia poluzowanej sprężyny pociągowej,spróbuj ją troszkę naciągnąć.
    Odepnij napęd i sprawdź czy brama leciutko pracuje, praktycznie powinna się podnosić przy użyciu jednego paluszka, jeśli tak nie jest to trzeba naciągnąć sprężynę, a jeżeli brama chodzi leciutko to już poważniejszy problem z napędem.
  • Poziom 2  
    Odpinałem już napęd i brama chodzi lekko, nie czuć oporów. Sama też zjeżdża w dół.
  • Poziom 18  
    Kolego podaj jaki masz napęd z Wisniowskiego, sprawdź naciągnięcie linek i sprężyn oraz sprawdź łańcuch w napędzie.
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem. Napęd to MIDO 1000, tak ja u poprzednika brama otwiera sie prawie do poolowy i staje. Jak robię programowanie, brama idzie spokojnie w gore, a potem bez problemu w dół. Nastepnie po zakodowaniu pilota otwiera sie jakby tylko na wietrzenie. Nigdzie w instrukcji nie ma takiej opcji, a wygląda jakby tak własnie było
  • Poziom 14  
    romanczuko napisał:
    Mam podobny problem. Napęd to MIDO 1000, tak ja u poprzednika brama otwiera sie prawie do poolowy i staje. Jak robię programowanie, brama idzie spokojnie w gore, a potem bez problemu w dół. Nastepnie po zakodowaniu pilota otwiera sie jakby tylko na wietrzenie. Nigdzie w instrukcji nie ma takiej opcji, a wygląda jakby tak własnie było

Ile lat brama jak chodzi po wysprzegleniu napedu??? Czy nie ma zadnych oporow w tym wlasnie miejscu???
  • Poziom 2  
    Brama ma 15 lat(napęd nowy), po wysprzegleniu otwiera sie jedna reka... Myslicie, że moze mieć za ciężko? Tylko czemu jak ją programuje to idzie normalnie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedzi, wystarczyło trochę naciągnąć sprezyny.