Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop - Telewizja przez wifi lub podobnie NA VLC, potrzebny sprzęt?

justykacz 31 Mar 2015 10:23 936 11
  • #1 31 Mar 2015 10:23
    justykacz
    Poziom 14  

Witam serdecznie :)

Moja mama dorobiła się kompa :) Dałam jej swój stary, taką dobrą córką jestem :) Chcąc być jeszcze lepszą córką chciałabym jej dać na tym kompie telewizje, najmniejszym kosztem inwestycyjnym.

Co mam?

- router;
    - tuner dvbt, zwykły do TV, bez wifi ani lan;
    - router wifi nr dwa;
    - internet tzw radiowy;
    - niepotrzebny komp stary; (właściwie dwa)
    - kartę wifi na usb;
    - stary tuner cyfrowego polsatu; (stary, taki wielki, nie ma wejścia LAN)
    - nowy tuner cyfrowego polsatu (HD, z wifi)
    - antenę DVBT z zasilaczem (mieszkam na pustkowiu)

I teraz o co mi głównie chodzi - aby ta telewizja była na VLC. Dlaczego? Bo widziałam w necie i się uparłam na to, poza tym mama w tym odtwarza filmy i dla niej by to było idealne, że tam ma te telewizje.

Poza tym widziałam takie coś w necie i byłam wręcz uraczona w tym, poczułam krew i stwierdziłam, że muszę to wyczaić.

Jakie jest w ogóle tego zasada? Jak to idzie? Przez to to idzie? Gdzie co i jak połączyć?

Czy muszę kupić dodatkowy dekoder, czy dałoby radę z normalnym nawet z konfiguracją na jakimś linuxie?

0 11
  • #2 31 Mar 2015 10:28
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Jakie parametry tego internetu?

Określ bardziej precyzyjnie co Cię zauroczyło w tym internecie ( podaj linka), bo po za tym, że jesteś podniecona tym tematem to nie wiemy nic.

0
  • #3 31 Mar 2015 10:35
    justykacz
    Poziom 14  

Wiemy tyle, że chcę telewizje najlepiej na vlc, z dvbt przy wykorzystaniu tego co mam i dokupieniu czegoś innego, taniego :)

Zauroczyła mnie możliwość TV w VLC :)

0
  • #4 31 Mar 2015 10:40
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Staraj się raczej odpowiadać w miarę precyzyjnie na pytania, to forum techniczne a nie "pudelek".

Jakiego rodzaju zawartość programowa Cię (Was) interesuje, jakie konkretnie kanały?

Do DVB-T wystarczy dekoder DVB-T na USB, ale nie wiemy co to za komputer, czy da radę?

0
  • #5 31 Mar 2015 11:05
    justykacz
    Poziom 14  

Staraj się zadawać precyzyjne pytania i nie traktować mnie z góry:) Zapytałeś co mnie zauroczyło :)

Jeśli chodzi zaś o internet to konkretnie jakie parametry mam podać?

Podaję też linka:

https://www.youtube.com/watch?v=caxt0oGRX1Q&feature=player_embedded

i z czym to się je?

Tuner podłączony do routera, który to generuje strumień tak?

Czy da się to zrobić kombinując z wypisanymi przeze mnie rzeczami. Brak tunera USB w moim przypadku. Ewentualnie, gdybym taki dokupiła, to jak najtańszym kosztem puścić to strumieniowanie?

Czy jest możliwość ściągania sygnału dvbt przez antenę internetu radiowego?

Czy istnieje możliwość podłączenia stacjonarnego tunera pod komputer przez usb?

Nie wiem jak zadać lepiej to pytania, czy wystarczająco niepudelkowe?

0
  • #6 31 Mar 2015 12:03
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Hmm...
    Próbujesz na siłę wyważyć otwarte drzwi...
    Na zacytowanym filmie wyraźnie widać " z czym to się je", na końcu jest też spis potrzebnych elementów tego projektu - bez problemu można w sieci znaleźć ich ceny.
    Do całości potrzebna jeszcze wiedza, by to uruchomić, jeśli takową posiadasz to w zasadzie możesz zabierać się do tematu.

Albo...

Uruchomić tuner DVB-T w porcie USB komputera - to tak a propos tych drzwi...

0
  • #7 31 Mar 2015 20:35
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Wszystkie tunery, które posiadasz, nadają się do śmieci (potrzeba jeszcze instalacji do nich, albo jeszcze wykupić abonament, by w ogóle działały), już nie mówiąc, że nie da się ich ani tanio, ani prosto do komputera podłączyć.

Pozostaje tunery DVB-T na USB - każdy z nich ma specyfikację, jakie parametry MUSI! spełnić minimalnie komputer, by w ogóle zadziałały.
    Porównać te dane z danymi komputera - jeśli będzie to spełniać komputer - to dopiero można myśleć o tym, by w ogóle się tym zainteresować.

0
  • #8 03 Kwi 2015 20:44
    justykacz
    Poziom 14  

Kwestia tunera do USB to niekoniecznie kwestia komputera, tylko zamieszkania w miejscu, gdzie zasięg DVBT jest dość szczątkowy.

0
  • #9 03 Kwi 2015 21:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Parametry komputera, są tak samo ważne, jeśli nie ważniejsze, niż zasięg DVB-T.

Jeśli komputer będzie za słaby, to nie uruchomisz aplikacji do obsługi tunera, a co za tym idzie, nie uruchomi się w ogóle tuner.

0
  • #10 03 Kwi 2015 21:32
    justykacz
    Poziom 14  

Nie mam słabego komputera :)

0
  • #11 03 Kwi 2015 21:39
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

justykacz napisał:
    Moja mama dorobiła się kompa Dałam jej swój stary

No to pozostaje sprawdzić, jakie minimalne parametry potrzebuje dany tuner DVB-T, porównać z parametrami komputera i taki tuner kupić.

Tylko pamiętaj, parametry minimalne, to nie jest komfortowa praca, korzystanie, oglądanie.

1
  • #12 03 Kwi 2015 21:47
    justykacz
    Poziom 14  

Dzięki :) Nie będę kombinować :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo