Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5102 - pytania o podłączenia kolumn

31 Mar 2015 13:14 1683 2
  • Poziom 12  
    Witam, jestem czytającym forum.
    Przedstawiam swój sprzęt:
    kolumny - Voice Kraft 885a sztuk 2
    kolumny - ZGC-8-903 Diora - 2 szt
    wzmacniacz Radmor 5102 - 1
    wzmacniacz Unitra PW 8040
    oraz Kleopatra w naprawie u pana inż. na Wieckowskiego - (pozdrawiam) nie wiem po co ją naprawiam. ;)
    - czy warto ?

Jako stary dziad nie mam już wygórowanych potrzeb słuchowych ;) za bardzo - moje pytania:
    - czy można zawiesić dwie kolumny na jedno wyjście Radmora ?
    jeśli wzmacniacz ma 4Ω a kolumny 8Ω, podłączając równolegle będę miał 4Ω, dobrze rozumuję?
    w związku z tym jakieś niespodzianki? Po stronie wzmacniacza czy kolumn? Zaraz mi napiszecie, aby Radmora podłączyć prawidłowo, czyli wersja quasi quadro.
    Przyznam, że nigdy tego nie robiłem, nawet nie wiem jak tego się słucha i nie wiem, czy działa?
    - warto?
    - dając sygnał przez wzmacniacz z wy/we uniwersalnego Unitra PW 8040 (o nim tu nie wspominam, bo chyba wkrótce zniknie, na Radmora, sygnał spada!, całość jakby ciszej gra, stąd pytanie jak wyżej
    Czy jak polutuję na ''pająka'' omijając we/wy uniwersalne coś to pomoże? Gram muzykę FLAC z łapciucha (laptop acer - jakiś tam, system XP, konfiguracja audio HD -Realtek), muzyka to tzw.klasyka rocka.
    - czy ten sieciowy przydźwięk da się jakoś zlikwidować, masę tematów przeczytałem i jestem jeszcze głupszy,po odłączeniu zasilania sieciowego oczywiście jest czysto. Oczywiście walczyłem z gniazdkami itp.

Odnośnie kolumn Voice Kraft 885a, ja jestem zadowolony. Miałem blisko, pojechałem, zakupiłem (350zł komplet 2szt.), nic przy nich nie grzebałem, mając wiedzę z elektrody o dość chłodno negatywnych opiniach.

Kolumny - jedną Diorę ZgC-120-8-903 zregenerowałem za pomocą informacji zaczerpniętych z forum. :)
    Odnośnie głośników niskotonowych, wymieniłem górne zawieszenie, które zakupiłem łącznie z membraną na gumie, za 12 zł szt (całość z klejem niecałe 30zł)
    (od pana inż.z Wieckowskiego dowiedziałem się że to błąd, trzeba było dać gąbkę, ale już niech będzie tak).
    Państwa sugestie?

Lokal :) pokój ok 20-m2, dom drewniak, od wewnątrz płyty gk, podłoga drewniana, wykładzina, dywan,firanki, zasłony, 3 ciężkie welurowe kanapy.

Radmor 5102 - pytania o podłączenia kolumn Radmor 5102 - pytania o podłączenia kolumn Radmor 5102 - pytania o podłączenia kolumn Radmor 5102 - pytania o podłączenia kolumn Radmor 5102 - pytania o podłączenia kolumn

Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 32  
    Podłączając dwie kolumny pod jedno wyjście we wzmacniaczu nic nie zyskasz, a sporo stracisz.
    - wzmacniacz nie zaczyna generować więcej mocy, bo jej zwyczajnie niema . Per saldo Gra to gorzej, ciszej , z gorszą kontrolą niskich tonów.
    - Więcej niż 2 kolumny w stereo wprowadzając zaburzenia odbioru. Pogorszenie efektu stereo, jak tu gdzieś normalnie usiąść ?
    - Dodatkowo dwie inne kolumny, o różnym brzmieniu i efektywności, cichsza i głośniejsza !
    Klasa jest w prostocie.
  • Poziom 12  
    Podłączyłem jak zaleca producent, czyli to pseudo kwadro, gra to milutko, głośno.
    Kolumny Voice Kraft graja na przodzie, Diory na tyle.