Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestawienie 3 monitorów w jeden obraz do wyświetlania filmu reklamowego.

31 Mar 2015 13:32 1620 8
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie,

Poszukuję kogoś kto miał styczność z łączeniem 3 monitorów w jeden obraz.
    Przeszukałem forum wzdłuż i wszerz i niestety odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem, wujek google niestety odsyła do linków, które albo nie istnieją albo są nieaktualne.

Problem jest następujący - jak w temacie - za pomocą karty graficznej
    nVIDIA QUADRO FX1800 (jeszcze jej nie zamówiłem bo nie wiem czy spełni kryteria) ew. innej poleconej przez kogoś kto używa aktywnie takiego rozwiązania.
    Nie szukam sprzętu drogiego, nikt nie będzie na tym grać ani pracować a jedynie wyświetlać obraz.

Czy do wypuszczenia obrazu z portu 'Display Port' na HDMI potrzebuje przelotki aktywnej?

#edit

dodam, że mam do dyspozycji 3 kable hdmi i 3 vga... nie mam możliwości dorzucenia kabla dvi. W grę wchodzą tylko i wyłącznie rozwiązania na karcie graficznej lub przejściówkach do kabli.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Jeśli komputer posiada sterowniki HD Graphics 4000 to wystarczą trzy dowolne wyjścia do trzech monitorów. W menu prosperity pulpitu windows ustawiasz opcję "Rozszerz ekrany" i masz jeden długi obraz.
  • Poziom 7  
    Wiem z doświadczenia że podpięcie kabla hdmi daje zupełnie inną jakość obrazu niż vga więc jak rozwiązać sensownie ten problem?
    A) Kupić kartę, która posiada 2x np. dvi i podpiąć 3 monitor pod wejście na płycie głównej?
    B) Kupić kartę, która posiada 2x np. dvi i jakiś display port -> na hdmi, z dvi przejść na hdmi i podpiąć?
    C) Kupić kartę, która posiada 2x np dvi i vga , sygnał dvi przekonwertować przelotką na vga i voila?

D) Czy jakies inne nieznane mi rozwiązanie?
  • Poziom 25  
    A może 3 karty graficzne na USB?
  • Poziom 7  
    @up

W grę wchodzi tylko karta graficzna i dodatki do kabli.
  • Poziom 22  
    Drakecus napisał:
    łączeniem 3 monitorów w jeden obraz.

Drakecus napisał:
    podpięcie kabla hdmi daje zupełnie inną jakość obrazu niż vga

Zależy też od tego co wyświetlamy (obraz statyczny/dynamiczny) i w jakiej rozdzielczości. Ważniejszym czynnikiem będą tutaj same ekrany, najlepiej aby były to takie same monitory.

Nie orientuje się dokładnie z technologią Nvidia, której używa się to konfiguracji multi-ekranowej.
    Natomiast w przypadku AMD i Eyefinity, podstawową zasadą jest użycie przynajmniej jednego portu DP w trybie natywnym (wymagane używanie aktywnych adapterów jeśli korzystamy z innych wejść). Po spełnieniu tego warunku mamy wolną wolę użycia pozostałych portów. Do każdego DP mamy możliwość dołączenia do dwóch innych portów np. DP + DVI + VGA itp.

Osobiście używam trzech starych ekranów LG. 2x D-SUB 1x DVI kowertowany aktywnie na DP. Przejściówka do takiego zabiegu kosztuje ~100 złotych.
    Sama konfiguracja w sterownikach jest banalnie prosta. Można oczywiście łączyć różne ekrany lecz trzeba pamiętać, że ustawienie identycznej barwy wyświetlania graniczy z cudem.
    Samej różnicy jakości w wyświetlanym obrazie, nie bardzo jestem w stanie się doszukać. Możliwe że wynika to ze słabej jakości monitorów. Jak już wspominałem, proponowałbym się bardziej skupić na tym, aby ekrany były identyczne. Znacząco ułatwi to konfigurację.
    Drakecus napisał:
    Czy do wypuszczenia obrazu z portu 'Display Port' na HDMI potrzebuje przelotki aktywnej?

Wydaje mi się że tak, mimo iż jest to również sygnał cyfrowy. Głowy sobie nie dam uciąć, polecam dalsze przebadanie sprawy.
    Materiałów o samym Eyefinity jest multum w internecie, mniej i bardziej dokładnych. Widziałem kiedyś, całkiem przydatny, film na YT pokazujący pewne niuanse tej technologi. Warto poszukać i obejrzeć, był to oficjalny film od AMD.
    Tutaj daje link do przykładowych konfiguracji:
    http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/gpu50-ati-eyefinity-display-connectivity.aspx
  • Poziom 7  
    mawi2 napisał:
    Jeśli komputer posiada sterowniki HD Graphics 4000 to wystarczą trzy dowolne wyjścia do trzech monitorów. W menu prosperity pulpitu windows ustawiasz opcję "Rozszerz ekrany" i masz jeden długi obraz.

Dokładnie.

Mam styczność z salą konferencyjną gdzie właśnie tak zrobiliśmy! mamy Laptopa z 2 wyjściami (jak większość ich na rynku) i pod jeden jest podłączony projektor, pod drugi monitor dla mówcy. Wszystkie działają naraz w opcji dzielenia ekranu gdzie laptop jest centralnym ekranem. Ciebie interesują tylko sterowniki aby móc wykryć i kontrolować ekrany
  • Poziom 7  
    Posiadam 3 takie same ekrany LG powieszone w jednej linii. Szefowi zależy na tym, by obraz (w tym wypadku reklama - czyli obraz dynamiczny) był rozdzielony na jednym dużym zestawionym ekranie.

Miałem niestety możliwość przełożenia kabli VGA i HDMI gdyż średnica rury w ścianie i ilość jej 'złamania' była niewystarczająca na szersze wtyczki.

Czyli sytuacja z wyborem platformy graficznej jest w połowie załatwiona, najgorsze jest to, że cena zestawów eyefinity jest kłopotliwa (szef sknerus)...
    Czy z własnych zaleceń znacie jakąś kartę graficzną, która temu podoła i nie będzie przekraczać ceny 400 zł?
    Wiem, że internet huczy od propozycji ale ciężko zlokalizować opinie kogoś kto faktycznie z tego korzysta w domu

Mimo wszystko dziękuję za pomoc, rozjaśniliście mi umysł, pozdrawiam :D
  • Poziom 22  
    Karty AMD obsługują Eyefinity od serii 5xxx, zapewne najbardziej budżetowe karty nie będą miały nawet portu DP, więc trzeba będzie szukać czegoś z modeli 57xx/58xx. To samo się tyczy kart z nowszych serii tj. 67xx/68xx/69xx, 77xx/78xx/79xx. Karty z serii R powinny obsługiwać Eyefinity od modelu 250, więcej odnośnie serii R:
    http://www.amd.com/en-us/products/graphics/desktop/r7#
    Podstawowe wymagania:
    http://support.amd.com/en-us/search/faq/150
    Drakecus napisał:
    Czy z własnych zaleceń znacie jakąś kartę graficzną, która temu podoła i nie będzie przekraczać ceny 400 zł?

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-rad...8bit-dvi-hdmi-displayport-r7250x-1gd5-640345/
    Coś takiego wystarczy, choć moim zdaniem warto sprawdzić używane karty. Trochę szkoda kasy na nową kartę do tak podstawowych zadań.