Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV - 2000 zł - podstawa Smart

bartekmlawa 31 Mar 2015 17:16 1188 6
  • #1 31 Mar 2015 17:16
    bartekmlawa
    Poziom 10  

Witam!
    Za ok. 2-3 miesiące będę potrzebował nowego TV,ale chciałbym mieć już wybrany model i tylko go potem kupić.

1. Odległość od ekranu? ok 3m.
    2. Jak słońce świeci w pokoju? okno od strony południowej
    3. Jak duży jest pokój? 4x6m
    4. Preferowana technologia: LED
    5. Jaki masz obecnie telewizor? 42cale Panasonic E6E,z którego jestem bardzo zadowolony,bardzo dobra jakość wykonania,jedynie smart mógłby być szybszy.
    6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Sport,filmy,rozrywka
    7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: zdecydowana przewaga wieczorem,w ciągu dnia to sporadycznie,tak aby tylko popatrzeć,dla zabicia czasu
    8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej bez,ewentualnie mała lampka
    9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? bez szczególnych preferencji
    10. Matryca błyszcząca czy matowa? Teraz miałem błyszczącą,była łatwa w utrzymaniu czystość,wiec pewnie błyszczaca
    11. Preferowana wielkość telewizora? 46-50cali
    12. Preferowana marka? Jestem zadowolony z Panasonica,kumpel ma Samsunga też jest w porządku. LG jakoś mnie odrzuca
    13. Czego nie lubisz w telewizorach?Słabe kąty w TV,mam kiepską matryce w laptopie i krew mnie zalew jak musze machać tym laptopem,bo obraz robi się szary...słabe podświetlenie,tzn takie miejsca ciemniejsze i jaśniejsze na obrzeżach matrycy,powolny smart
    14. Jakie urządzenia będą podłączone? Na pewno Laptop,bo ogladam sport poprzez SopCasta i AcePlayera ,Dysk zewnętrzny do filmów,czasem telefon
    15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 30/40% telewizja - 60/70 %urządzenia
    16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Raczej na wprost,ewentualnie kąty do 30stopni,kwestia kątów góra/dół,ale mysle,ze przy odległości 3m od TV to nie będzie miało takiego znaczenia(mam na myśli tutaj pozycje ogladającego- na siedząco/leżąco.
    17. Czy ważne jest wifi? obowiązkowo
    18. Czy będziesz korzystać z widgetów? jesli chodzi o zmiany kolorków,czy kształtów menu to nie
    19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? Własnie tutaj się mocno zastanawiam,bo często oglądam filmy/seriale na serwisach typu "cda". Na obecnym Panasonicu,rozwiązałem to tak,że podłączałem laptopa i poprzez niego wszystko się odbywało. Wiem,że w moim przedziale cenowym obsługa flasha tylko będzie w Samsungu i to by mnie ograniczyło do jednej marki.Może takie pytanie,czy obsługa flasha jest płynna - porównywalna do tej na komputerze?
    20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak korzystam z Ipli i TVN Playera,ale równie dobrze moge to robić z posiomu przegladarki
    21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Tak
    22. Ma mieć 3D? zbędny bajer,ale jak będzie to będzie,oby tylko nie pogarszało to obrazu na codzień
    23. Ma mieć slot na karty SD ? dysk zewnętrzny mi wystarczy
    24. Ma mieć tuner ? może,ale nie musi,będę korzystał z NC+
    25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI-laptop HDMI-Dekoder, USB - dysk/pendrive
    26. Jaki masz sygnał: Będzie NC+
    27. Ile programów HD? ile się da
    28. Ma stać czy wisieć? raczej będzie stał
    29. Rozdzielczość: FULL HD
    30. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu- film, sport, rozrywka.Sprawa tego flasha,bo w laptopie sporo tego oglądam,wiec mam dwa rozwiązania,albo ogladanie z poziomu TV,albo podpinanie laptopa. Jeśli jakość TV bez flasha będzie dużo lepsza to taki bym wybrał,jesli róznice sa znikome, to wolałbym z flashem. Dodam,ze moje oko nie jest jakieś wybredne.
    31. Ile osób ogląda: 1-2
    32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: normalnie 3-5 godzin, w wolniejsze dni wiadomo,więcej 5-8
    33. Jaka klasa cenowa ? 2000-2500 Może gdyby było warto dołożyć to wtedy tak 2500-2800. Czytałem też o jakiś specjalnych rabatach dla użytkowników forum,wiec może coś sensowego w cenie 3000 z rabatem dla użytkownika forum się też znajdzie

Czy w tym przedziale cenowym można liczyć na coś takiego jak "multiscreen"-ogladanie dwóch kanałów jednocześnie ?
    Czy w tym przedziale cenowym można liczyć na nagrywanie na dysk np.meczu na żywo,a potem sobie obejrzeć,po powrocie do domu ?

Może jeszcze pytanie,czy warto teraz czekać na nowsze modele,tzn za 3 miesiace,bo ostatnio to zauważyłem,ze wszystko idzie tak: z każdym nowszym sprzętem jest gorsza jakość za większe pieniądze ?

• #2 31 Mar 2015 17:41
    Mariano11
    Poziom 26  

Philipsa 42PFS7509 z trójstronnym ambilightem dostaniesz za jakieś 2500 zł. Super sprzęt, a dokładać nie trzeba :).

• #3 31 Mar 2015 17:43
    bartekmlawa
    Poziom 10  

Philipsa 42PFS7509 to chyba za mało cali jak dla mnie.

• #4 31 Mar 2015 17:50
    Mariano11
    Poziom 26  

47PFS7109 już większy, ale za takie same pieniądze :).

• #5 31 Mar 2015 17:54
    bartekmlawa
    Poziom 10  

Może zanim zaczne przebierać w podawanych modelach odpowiedziałby mi ktoś na te pytania - to ukierunkowałoby moje poszukiwania.

Czy w tym przedziale cenowym można liczyć na coś takiego jak "multiscreen"-ogladanie dwóch kanałów jednocześnie ?
    Czy w tym przedziale cenowym można liczyć na nagrywanie na dysk np.meczu na żywo,a potem sobie obejrzeć,po powrocie do domu ?

Może jeszcze pytanie,czy warto teraz czekać na nowsze modele,tzn za 3 miesiace,bo ostatnio to zauważyłem,ze wszystko idzie tak: z każdym nowszym sprzętem jest gorsza jakość za większe pieniądze ?

• #6 31 Mar 2015 17:57
    Mariano11
    Poziom 26  

1. Można - na Philipsie nawet dwie osoby mogą grać, a dzieki okularom bedą widzieć co innego :)
    2. Można.

Po co czekać :)? W twoim budżecie nic się nie zmieni.

• #7 31 Mar 2015 20:22
    bartekmlawa
    Poziom 10  

Czekam tylko i wyłącznie dlatego,że za dwa 2miesiace powinienem juz być na "swoim".

Za 2 miesiace moze jeszcze jakas 100zł spadnie cena.

W tym Philipsie obawiam się generalnie Smarta,że to wszystko nie będzie na takim poziomie jak Samsungu,który tutaj przoduje.

Powiem szczerze,ze składniałbym się do Panasonica najbardziej,ale nie wiem jak on aktualnie radzi sobie ze Smartem?
    Do Samsunga jestem ciut uprzedzony,chociaz powiem,ze najbardziej odpowiadałby do moich potrzeb - miałem tefony tej marki i oba kiepskie - jeden ciał się jak szalony,a bateria w nim spuchła,a drugi po prostu padł. Widziałem tez taki filmik na temat Samsungów,ze producent robi to w taki sposób,aby sprzęt pograł 2-3 lata i potem się posypał.

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

I teraz tak.
    Naczytałem się o tym Samsungu i odpuszczam sobie tego producenta,zreszta i tak odchodzi się od flasha.
    Chyba mierze w Panassonica i Philipsa.
    moim pomysłem jest: adapter,który pozwoli mi na odtwarzanie ekranu laptopa na ekranie telewizora.
    Tak więc zależy mi na bardzo dobrej matrycy,ze świetnym podświetlaniem(nie jakies ciemne i jasne plamy).

Możecie polecić też jakieś dobre adaptery ?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson