Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara I - jaka wartość rezystancji wyłącznika poduszki

31 Mar 2015 23:07 1608 13
  • Poziom 32  
    Witam uzupełniłem sensor airbag w xsara I zamontowałem też wyłącznik poduszki bocznej bo sensor o niego wołał. Teraz wykazuje mi błąd
    Błąd 1544. Wyłącznik poduszki pasażera-lampka kontrolna

Citroen Xsara I - jaka wartość rezystancji wyłącznika poduszki

Coś mi się zdaje że to sensor z innego modelu auta.
    Mam pytanie czy wie ktoś od jakiej wersji jest sensor, ewentualnie kawałek schematu poduszek xsary.
    Zamontowałem Autoliv 550 74 11 00; 9636894280 nie wiem jaki był oryginał bo auto przyjechało z wykręconym po wypadku.
  • Poziom 20  
    Były dwa typy wyłącznika poduszki pasażera chyba masz niewłasciwy
  • Poziom 35  
    Na desce (lub w innym miejscu) zapala się kontrolka o wyłączeniu poduszki?
  • Poziom 35  
    Do szkoły z tym...
    Moja żona nawet wie jak na schematach wygląda żarówka...
    Na pnie 2 masz żarówkę.

Schemat jest za ubogi.
    Brakuje minimum jeszcze jednej żarówki.
    Żarówka sygnalizując działanie układu Air-Bag i żarówka potwierdzająca wyłączenie poduszki pasażera.
  • Poziom 32  
    pepe150 napisał:
    Do szkoły z tym...
    Moja żona nawet wie jak na schematach wygląda żarówka...
    Na pnie 2 masz żarówkę.

Żarówka na pinie nr 2 jest od airbagu. A sterownik zgłasza błąd lampki kontrolnej wyłącznika poduszki.
    Auto ma jeszcze drugą żarówkę ale od sterownika poduszek bocznych to inny schemat.
  • Poziom 35  
    Nie wiemy czy kolega ma boczne poduszki. Ale lampka potwierdzająca wyłączenie poduszki powinna być więc, schemat jest nie pełny!
  • Poziom 32  
    Samochód ma boczne poduszki. Ale xsara I nie posiada lampki od wyłącznika poduszki pasażera, pamiętam że Xsara Piccaso miała taką lampkę.
    Kolego Pepe150 wiem że schemat jest nie pełny po to założyłem ten post żeby zdobyć inny schemat. Czytaj ze zrozumieniem.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    syrius32 napisał:

Kontrolka wyłączenia poduszki pin 48.
    Masz niewłaściwy wyłącznik, z rezystorami montowano w nowszych modelach z siecią VAN (po 2001), bez sieci cyfrowej wyłącznik był typu 0-1.
    Zasymuluj kontrolkę wyłączenia poduszki i zamiast wyłącznika zewrzyj kable z pinu 49 i 50, pokasuj błędy i powinno być ok.

Masz może schemat sensora który ma tylko 30 pinów lub znasz podłączenie w tym sensorze.
  • Poziom 32  
    A tej kontrolki nie można telekodować?