Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y550, Windows 7 - pojawiający się co chwilę dźwięk: Zatrzymanie krytyczne

swwift 01 Kwi 2015 01:36 1236 7
  • #1 01 Kwi 2015 01:36
    swwift
    Poziom 8  

Witam,

pokrótce opiszę swój problem. Posiadam Lenovo Y550 z Windows 7. Zacznę od tego, że miałem ostatnio kilka przygód: odzysk danych z hdd; blue screen @ win7; wymiana (gwarancyjna) zakupionego dysku. Wcześniej takowego problemu może dosłownie nie miałem ale teraz gdy temat się nasilił, przypomina mi się, że podobne objawy występowały, które oczywiście zbagatelizowałem bo nie były, aż tak "nieprzyjemne".
    Od jakiegoś czasu zauważyłem iż pojawia mi się dziwny dźwięk (niezależnie czy głośność mam całkowicie wyciszoną czy na maxa volume). Idąc najprostszą linią wszedłem w panel sterowania -> dźwięk -> zakładka dźwięki i sprawdziłem że w schemacie dźwiękowym dla windows, dźwięk ten odpowiada za "zatrzymanie krytyczne". Pojawia się znikąd, raz częściej, raz rzadziej ;). Odpaliłem "Przegląd zdarzeń" no i fakt jest tu trochę informacji jednak nie chcąc pogorszyć sytuacji wolę się poradzić. Dodatkowo też, zauważyłem że nie startują mi programy, (większość :)), baaa nawet w msconfig -> uruchamianie ich nie ma żeby zaznaczyc/odznaczyć najśmieszniejsze, że fizycznie na dysku są zainstalowane, +wywaliło niektóre stery (np.: panel podświetlany, sterowanie głośnością). Czy jakiś program, może mi robić konflikt? Dlaczego pytam, bo przy aktywacji mojego oryginalnego klucza win7, pierwszy raz spotkałem się z komunikatem, "klucz niepoprawny". Wiedząc, że to tylko i wyłącznie mój klucz i nikt go nie używał, skontaktowałem się z supportem Microsoftu. Mega spoko koleś, podłączył się do mojego lapka poprzez pulpit zdalny, raz ciach i "już wiem", program, który miałem zainstalowany (sterownik, bodajże intel matrix Storage), powodował konflikt i nie mógł przez to system zarejestrować mojego klucza. Ciekawostka, wcześniej przez 4 lata miałem ten program zainstalowany i podobny problem nie występował :D. Irytuje mnie już ten "dźwięk krytyczny" oraz fakt, że nie startują mi podstawowe programy. Pasek przy zegarze zawiera tylko: centrum akcji; bateria; wi-fi; głośność. Co radzić? Jak znaleźć przyczynę? Proszę o instrukcje, to wrzucę potrzebne dane. Liczę na Was ;).

Pozdrawiam,
    Adam.

0 7
  • #3 01 Kwi 2015 12:59
    swwift
    Poziom 8  

robi się, poniżej screeny:
    Lenovo Y550, Windows 7 - pojawiający się co chwilę dźwięk: Zatrzymanie krytyczne

0
  • #4 01 Kwi 2015 16:58
    lolek2417
    Poziom 14  

Powiedz czy te programy które widzisz w zakładce "logon" , pojawiają się również w msconfig w zakładce uruchamianie ?

na początek wyłącz z scheluded task

apple
    win media sharing
    odkurzacz

z logon

chrome
    rdclip

z uslug

( na poczatek )
    applex2
    brother
    ipod

sprawdź czy problem pojawia się w trybie awaryjnym.

Oczywiście wszystkie sterowniki zainstalowane ? czy masz coś podpięte pod porty usb ?

0
  • #5 02 Kwi 2015 01:29
    swwift
    Poziom 8  

Witam,

po kolei lecimy. Msconfig -> uruchamianie, zawiera tylko to co screen poniżej:

Z scheduled task - wyłączone.
    Z logon wyłączone - wyłączone.

Nie rozumiem tylko:
    "z uslug
    ( na poczatek )
    applex2
    brother
    ipod"

Chodzi o zakładkę usługi -> msconfig? applex2, jakoś nie widzę tego hmm

Będę testował zaraz w trybie awaryjnym. Sterowniki miałem wszystkie zainstalowane, wszystko działało bez zarzutu. Jednak tak jak wspominałem wyżej, panel od volume - wysypał się, na tyle że wciskając przyciski +/- nie pokazuje na ekranie paska z: [----|--], który o 10 jednostek +/- volume, a po prostu każde nacisniecie to 1 jednostka. Próbując reinstal, tak jakby po restarcie nie było w ogóle instalowane. Inny sterownik z kolei od bateri: "power manager" wcześniej startował od razu, teraz fakt fizycznie jest w programach tylko włącza się na moje kliknięcie. Klawisz fn + góra/dół odpowiada za jasność (+/-), teraz działa jak sinusoida w jej skrajnych zakresach, co drugie kliknięcie zamiast zjeżdzać/zwiększać jasność stopniowo, to on max jasność/max ściemniony ekran :). Oczywiście wszystkie główne stery typu dzwiek, grafika zainstalowane i działa. Nic nie mam pod usb, mysz jedynie. Zauważyłem też ostatnio z usb, raz łapie raz nie. Też dziwny proceder logicznie, nie wiem dlaczego raz działa raz nie.

0
  • #6 02 Kwi 2015 17:23
    lolek2417
    Poziom 14  

czy chodzi o usb 3.0 ?
    zainstaluj ccleaner zaznacz czyszczenie raportowania błędów i dzienniki systemu windows po tym gdy znowu coś zacznie się sypać daj logi z poglądu zdarzeń w panelu sterownia a dokładnie z "Zdarzenia administracyjne" i dzienniki systemu windows -> system i aplikacja

chodzi o program autoruns - > services

0
  • #7 07 Kwi 2015 09:43
    swwift
    Poziom 8  

2x usb 2.0 + 1 usb/eSATA, aczkolwiek drugie złącze działa bez zarzutu, pierwsze obok siebie czasem robią psikusa ;)
    ok, zainstalowałem wrzucę logi jak pojawi się dźwięk. Rozumiem, że w zakładce msconfig -> uruchamianie, skąpa lista programów jest od tego zależna?

0