Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Które pralki są najtańsze w eksploatacji/naprawie?

frigo 01 Kwi 2015 10:48 2019 4
  • #1 01 Kwi 2015 10:48
    frigo
    Poziom 12  

Przeczytałem wątki dotyczące wyboru pralek i mam trochę mętlik w głowie. Dziś przychodzi do rodziców mechanik obejrzeć pralkę (Zanussi fls 803) która coś szwankuje i prawdopodobnie będzie potrzeba wymiany na nową.
    Oni nie potrzebują wymiany na jakiś wypasiony model a ja uważam że im więcej elektroniki w takiej maszynie jak pralka tym gorzej dlatego szukam im czegoś gdzie właśnie byloby jej jak najmniej . Frania mimo wszystko odpada. Wsad górny też bo mama tego nei chce.
    Ale staram się tez spojrzeć na to od kwesti kosztu części . który producent ma najtańsze programatory? Pralka powinna mieć tez możliwość prostej wymiany łożyska i z tego co sie zorientowałem to Amica spełnia te wymagania, ale programatory ma w cenach chyba takich jak reszta (ponad 200zł). Myślałem nad najtańszym modelem AWB510LP. Ktoś ma jakieś doświadczenia z serwisowaniem pralek tego producenta i zdradziłby tajemnicę gdzie tkwi ich najsłabszy punkt i na co można się przygotować? W sumie moge dokupić rok czy dwa gwarancji - to też jakiś plus. Pralka używana jest z reguły raz w tygodniu. Hałas nieistotny a zużycie prądu przy tym wykorzystaniu też chyba nie jest jakoś specjalnie ważne.
    Obecna pralka sprawowała się świetnie ale po 15 latach już kończy chyba żywot. Nie wiem co tam sie z nią stało ale części do niej to za wielu nie widzę. Ponoć jak dochodzi do wirowania to coś stuka i w konsekwencji nawet nie zaczyna wirowania.
    Generalnie to które pralki maja najmniej elektroniki ewentualnie mają ją mało awaryjną lub tanią w zakupie? Bo część kosztująca np 50zł to da się przełknąc ale kupowanie panelu sterującego za 400zł do starej pralki to raczej nie ma chyba sensu

0 4
  • #2 01 Kwi 2015 22:19
    karroryfer
    Poziom 10  

Podobo nie ma takich ( w segmencie popularnym ) więc lepiej aby - jeśli - się psuły na gwarancji = lepiej mieć jak najdłuższą gwarancję. A 5letnia daje np Beko ( bez dopłat) ale teżchyba nie na wszystkie modele

0
  • #3 02 Kwi 2015 09:52
    frigo
    Poziom 12  

Pralka zrobiona. Ponoć jeszcze długo pożyje :-) I pomyśleć że sprzęt już ma 15 lat a właściwie nigdy nie była naprawiana bo teraz to coś tam tylko się zapchało ponoć. Gdyby samemu pogrzebać to i mechanika serwisanta nie trzeba by wzywać. Chyba tylko wymiana programatora moze szykować się za niedługo, ale widzę używane w granicach 50zł chodzą. Nie wiem czy ta pralka rożni się od nowych wynalazków ale pierze dobrze, jak widać jest trwała więc czegóż więcej oczekiwać? Dużo elektroniki w pralce to tylko kłopot więc niech ta gra jak najdłuzej.
    A z tego co doczytałem to Amica ma rozbierane bębny i możn akupić producencką gwarancję do 5 lat ale z tego co zrozumiałem po upływie podstawowego kresu gwarancji sprzęt nie podlega wymianie więc w grę wchodzą tylko naprawy. 750zł pralka +150zł gwarancji na dodatkowe 3 lata. beko z 5 letnią gwarancją to tylko wybrane modele i one zaczynają się powyżej 1000zł wiec Amica nieznacznie taniej wychodzi i Beko chyba nierozbieralne łożyska w tańszych modelach. Ceny części chyba podobne ale robocizna pewnie stanowi większy procent przy wymianie.

0
  • #4 02 Kwi 2015 23:51
    yaro77
    Poziom 13  

Amica nie robi już takich pralek jak kiedyś, moi rodzice mają model AWCT10L, naprawiana na gwarancji 3 razy, zawsze padał programator, po dwóch latach padły łożyska (oczywiście najpierw padł uszczelniacz), koszty części niewielkie lecz parę godzin roboty.
    Jeśli ma się gdzie rozebrać i trochę wiedzy to można zaoszczędzić parę stówek.

0
  • #5 03 Kwi 2015 07:39
    frigo
    Poziom 12  

Te pralki p z serii AWCT miały wadliwe moduły - przynajmniej tak tu niektórzy pisali.

1