Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Które pralki są najtańsze w eksploatacji/naprawie?

frigo 01 Apr 2015 10:48 2955 4
    frigo
    Level 12  
    Przeczytałem wątki dotyczące wyboru pralek i mam trochę mętlik w głowie. Dziś przychodzi do rodziców mechanik obejrzeć pralkę (Zanussi fls 803) która coś szwankuje i prawdopodobnie będzie potrzeba wymiany na nową.
    Oni nie potrzebują wymiany na jakiś wypasiony model a ja uważam że im więcej elektroniki w takiej maszynie jak pralka tym gorzej dlatego szukam im czegoś gdzie właśnie byloby jej jak najmniej . Frania mimo wszystko odpada. Wsad górny też bo mama tego nei chce.
    Ale staram się tez spojrzeć na to od kwesti kosztu części . który producent ma najtańsze programatory? Pralka powinna mieć tez możliwość prostej wymiany łożyska i z tego co sie zorientowałem to Amica spełnia te wymagania, ale programatory ma w cenach chyba takich jak reszta (ponad 200zł). Myślałem nad najtańszym modelem AWB510LP. Ktoś ma jakieś doświadczenia z serwisowaniem pralek tego producenta i zdradziłby tajemnicę gdzie tkwi ich najsłabszy punkt i na co można się przygotować? W sumie moge dokupić rok czy dwa gwarancji - to też jakiś plus. Pralka używana jest z reguły raz w tygodniu. Hałas nieistotny a zużycie prądu przy tym wykorzystaniu też chyba nie jest jakoś specjalnie ważne.
    Obecna pralka sprawowała się świetnie ale po 15 latach już kończy chyba żywot. Nie wiem co tam sie z nią stało ale części do niej to za wielu nie widzę. Ponoć jak dochodzi do wirowania to coś stuka i w konsekwencji nawet nie zaczyna wirowania.
    Generalnie to które pralki maja najmniej elektroniki ewentualnie mają ją mało awaryjną lub tanią w zakupie? Bo część kosztująca np 50zł to da się przełknąc ale kupowanie panelu sterującego za 400zł do starej pralki to raczej nie ma chyba sensu
    karroryfer
    Level 12  
    Podobo nie ma takich ( w segmencie popularnym ) więc lepiej aby - jeśli - się psuły na gwarancji = lepiej mieć jak najdłuższą gwarancję. A 5letnia daje np Beko ( bez dopłat) ale teżchyba nie na wszystkie modele
    frigo
    Level 12  
    Pralka zrobiona. Ponoć jeszcze długo pożyje :-) I pomyśleć że sprzęt już ma 15 lat a właściwie nigdy nie była naprawiana bo teraz to coś tam tylko się zapchało ponoć. Gdyby samemu pogrzebać to i mechanika serwisanta nie trzeba by wzywać. Chyba tylko wymiana programatora moze szykować się za niedługo, ale widzę używane w granicach 50zł chodzą. Nie wiem czy ta pralka rożni się od nowych wynalazków ale pierze dobrze, jak widać jest trwała więc czegóż więcej oczekiwać? Dużo elektroniki w pralce to tylko kłopot więc niech ta gra jak najdłuzej.
    A z tego co doczytałem to Amica ma rozbierane bębny i możn akupić producencką gwarancję do 5 lat ale z tego co zrozumiałem po upływie podstawowego kresu gwarancji sprzęt nie podlega wymianie więc w grę wchodzą tylko naprawy. 750zł pralka +150zł gwarancji na dodatkowe 3 lata. beko z 5 letnią gwarancją to tylko wybrane modele i one zaczynają się powyżej 1000zł wiec Amica nieznacznie taniej wychodzi i Beko chyba nierozbieralne łożyska w tańszych modelach. Ceny części chyba podobne ale robocizna pewnie stanowi większy procent przy wymianie.
    yaro77
    Level 13  
    Amica nie robi już takich pralek jak kiedyś, moi rodzice mają model AWCT10L, naprawiana na gwarancji 3 razy, zawsze padał programator, po dwóch latach padły łożyska (oczywiście najpierw padł uszczelniacz), koszty części niewielkie lecz parę godzin roboty.
    Jeśli ma się gdzie rozebrać i trochę wiedzy to można zaoszczędzić parę stówek.
    frigo
    Level 12  
    Te pralki p z serii AWCT miały wadliwe moduły - przynajmniej tak tu niektórzy pisali.