Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TEKLA draco duo multi 30kW - ustawieniem sterownika COMPIT multi 540

01 Kwi 2015 12:13 2313 2
  • Poziom 9  
    Witam! Mam problem z ustawieniem mojego kotła.Nie potrafię ustawić dobrze sterownika. Problem jest w tym, że pali za dużo węgla,są nie dopalone resztki węgla i przy kolejnym załączeniu podajnika temperatura spada w dół o kilka stopni. Palę eko groszkiem RETOPAL z kopalni PIAST. Już kilka razy przestawiałem sterownik ale dalej coś nie tak.
    To są moje ustawienia pieca:
    1. Temperatura zadana - 52 stopnie przy pogodzie takiej jak teraz
    2. Temperatura podłogi 26 stopni
    3. Temperatura mieszacza (ustawione na pogodowo)
    4. Temperatura CWU 39 stopni
    Grupa 1 – kocioł
    1. praca C.O -włączona
    2. obniżenie C.O- 1 stopień
    3. Tryb pompy CO-praca stała
    4. Czas między podaniami- 150 s
    5. Obroty wentylatora - 6 procent (otwarty na 1/4)
    6. PODTRZYMANIE czas cyklu - 45 min
    7. PODTRZYMANIE czas wen1 - 12 s
    8. PODTRZYMANIE czas wen2 - 70 s
    9. Czas przedmuchu 2 - 30 s
    10. Czas przedmuchu 1 - 10 s
    11. Histeryza kotła - 1 stopień.

To jest tylko część ustawień, bardzo bym prosił o dokładne ustawienie tego sterownika przy tym właśnie typie pieca.Głównie o te parametry wyżej wymienione.Pozdrawiam i z góry dziękuje za każdą odpowiedź.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jeżeli robi skorupę, to częściej a mniej.
    jeżeli pozostają resztki to
    a. za mało tlenu
    b. zbyt częste podawanie.

Ilość węgla i wentylator musisz dobierać do temp zewnętrznej , najlepiej co 5st C. co czasem jest trudne.

Temperatura wody CWU jest niska sprawdź jak ustawione są pompy.
    Jeżeli równolegle to masz wyrównanie CO do CWU , czyli spadnie temperatura.
    Przy takiej temp CWU woda musi być zużywana na bieżąco inaczej legionella będzie się rozwijać.
    Płucz zbiornik minimum co rok z osadów organicznych lub przegrzewaj do 70 st. też co jakiś czas zostawiając gorącą na kilkanaście godzin (noc).

Zbyt niska temperatura kotła nie wpływa dobrze na spalanie sprawność jest mała.
    Jaka jest wysokość komina? temperatura spalin?
  • Poziom 9  
    Komin dosyć wysoki około 13 m.Temperatury spalin nie mogę zmierzyć bo nie ma żadnego czujnika.Odprowadzenie z pieca jest rurą chyba 200 mm, ale nie posiada dodatkowo zasuwy, aby przymknąć komin,możę to być również spowodowane tym że za dużo ciepła ucieka do komina?Pompy podłączone są równolegle.Mam takie pytanie? na ile ustawić CWU i temperaturę kotła? mam założony czujnik pogodowy i on steruje zaworem 4 drożnym, a dokładnie siłownik który jest na nim założony.
    Ustawione mam tak:
    -przy temp. na podwórku 10 stopni-35 stopni na mieszaczu
    -przy temp. 0 stopni-40 stopni na mieszaczu
    -przy temp. -10 stopni- 45 stopni
    -przy temp. -20 stopni-50 stopni na mieszaczu
    Najbardziej interesuje mnie jak ustawić dmuchawę i podawanie, bo z tym nie bardzo umię dość do ładu.Co zauwarzyłem jeszcze dziś to długo piec nie potrafi osiągnąć temperatury zadanej, jeśli jest ciepło na podwórku to szybko a jeśli jest około zera stopni to podajnik poda z 8 razy i więcej zanim temperatura jest taka jaka jest zadana.Ciężko opanować podajnik szufladowy jeszcze z takim sterownikiem.