Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lenovo y 530 - Touchpad nie dziala

zwirek15 01 Apr 2015 14:21 1719 3
 • #1
  zwirek15
  Level 13  
  Witam posiadam Lenovo y 530 Windows 7 hp 32. i mam problem z touchpadem nie działa mi lewy klawisz ani jak nacisnę na touchpada.
  Natomiast mogę ruszać myszka za pomoc touchpada i działa tez lewy klawisz.
 • #2
  psycode
  Level 17  
  Jeśli to nie był żart z okazji 1 kwietnia, to:

  Ustal czy słyszysz klikanie podczas wciskania - porównaj z przyciskiem prawym.

  Jeśli jest - to mikrostyk pod tym przyciskiem jest niesprawny, lub mniej prawdopodobne- oderwał się od płytki (zimy lut)

  Jeśli nie ma tego kliku- to mocowanie płytki przycisków touchpada oderwało się po tej stronie i gdy wciskasz, to odgina się.

  Tak czy inaczej - rozbierz laptopa (wpisz model laptopa na youtube dodając słowo disassembly), dostań się do płytki. Odłącz, wymontuj ją. Przyjrzyj się temu mikrostykowi, czy jest dobrze przylutowany. Weź miernik, ustaw na pomiar diody/przejscia/piszczenia i sprawdz przejście. Mikrostyki mają zwykle 4 nóżki. Łączone są po dwie. Więc dwie to jeden biegun, a kolejne dwie to drugi. Sprawdź miernikiem po dotknięciu których dwóch nóżek miernik zapiszczy/wskaże 0. Wtedy będziesz wiedział, że to jeden biegun. Dotkij sondą (kabelkiem) którąś z tych dwóch nóżek a drugą sondę/kabelek przytknij do przeciwnej nóżki. Miernik nie powinien piszeszczeć/czy pokazywać 0 dopóki nie wciśniejsz przycisku. Porównaj z prawym. Jeśli przejścia nie będzie na lewym (nie będzie piszczał po wciskaniu) - jest on do wymiany. Cena 1zł w prawie każdym elektronicznym (przed wymianą oznacz dokładnie jak ma być wlutowany)

  Możesz jeszcze spróbować psiknąć na jego czarną plastikową główkę np kontakt S w spray-u (lub coś z alhoholem co odparuje) i w tym czasie wciskać, żeby dostało się do do środka. Jednak nie używaj żadnej wody czy płynów, żeby to nie skorodowało.
 • #3
  zwirek15
  Level 13  
  spirytus salicylowy ? albo dezodorant ?
 • #4
  psycode
  Level 17  
  zwirek15 wrote:
  spirytus salicylowy ? albo dezodorant ?


  Spirytusem salicylowym to sobie przemyj ranę, a dezodorantem się popsikaj :)

  A tak na poważnie - dezodorat odparuje ale pozostawi tłuste plamy. Spirytus salicylowy też nie bo ma w składzie oprócz 68% alkoholu etylowego, 2 % kwasu i 30%wody, więc korozja to miejsce w końcu przywita.
  Gdybyś miał więcej pomysłów - to wódka również zawiera wodę więc też odpada.
  Mógłby się nadać czysty spirytus wysoko procentowy.

  Jeśli naprawdę już nic nie masz i nie chcesz wydawać kasy - to użyj spirytusu salicyliowego - ale robisz to na własną odpowiedzialność. Po użyciu nagrzej delikatnie suszarką ten mikrostyk, żeby to lepiej odparowało (tylko nie przesadź)