Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator-radiator Pentagram - CPU - urwany, jak go przymocować ?

01 Kwi 2015 17:49 1176 4
  • Poziom 5  
    Witam. W czasie transportu kompa przez kuriera (w niejasnych okolicznościach) oderwał się (wypiął ?) taki radiator z wentylatorem:

Mam dwa pytania, a`propos:
    1 Czy ten radiator-wentylator był przyklejony do procesora klejem czy tylko zamocowany mechanicznie na 4 istniejących zaczepach ?

2 Czy wiatraczek wentylator był przyczepiony do radiatora dwoma wkrętami po każdej stronie, czy tylko dwoma z jednej strony (nie wiem czy z jednej strony nie są urwane mocowania)

W góry dzięki za info!
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Po pierwsze radiator nie może być przyklejony do procesora, tylko jest przykręcany bądź też jest na jakichś zaczepach, tak jak powinno być w twoim wypadku, ale widać na zdjęciu że nie ma drugiego zaczepu, który powinien wchodzić w te otwory w podstawie. Ten podłużny zaczep prawdopodobnie plastikowy powinien być też po drugiej stronie, a tam go nie widzę. I właśnie tymi zaczepami ma to być przykręcone. A po drugie to nie jest, żaden klej tylko specjalna pasta termo przewodząca do procesora w celu większego odprowadzenia ciepła z procesora.
  • Poziom 5  
    Dziękuję bardzo za informacje.
    Co do drugiego zaczepu, to mam go, ale nie sfotografowałam.
    Bardzo proszę o odniesienie się jeszcze do mojego 2 pytania - czy z obu stron wentylatora powinny być po dwa małe wkręty, czy tylko z jednej strony, bo mam wrażenie, że z jednej strony są urwane plastikowe mocowania tych wkrętów?
    Link do fotki obrazującej problem:
    https://obrazki.elektroda.pl/3629462000_1427901205.jpg
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Nie wydaje mi się, aby było coś urwane, natomiast wystarczy po jednym z każdej strony tylko trzeba je równo dokręcić, chodzi o to, aby równo przylegało z obu stron do procesora, no i oczywiście nie może być żadnego luzu pomiędzy procesorem, a radiatorem i załóż nową pastę do niego, jak już masz to rozebrane.