Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

adapter bluetooth do słuchawek

01 Kwi 2015 21:58 1581 4
  • Poziom 6  
    Witam,
    kupiłam swojemu chłopakowi na urodziny prezent w postaci bezprzewodowych słuchawek do komputera (z mikrofonem), lecz niestety nie posiadają one w zestawie adaptera Bluetooth, a mój chłopak nie posiada laptopa, tylko komputer stacjonarny nie wyposażony w taki adapter.
    Moje pytanie to rzecz jasna jaki adapter do takich słuchawek będzie najlepszy, wiem że mają one w nazwie wersje Bluetooth, lecz nie wiem czy musi być ona taka sama jak wersje Bluetooth w słuchawkach (czy na przykład nie może być nowsza). Na opakowaniu napisane jest: Bluetooth 3.0 + EDR. Słuchawki to : Tracer Tomcat BT 3.0
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Admin grupy audio
    Adapter powinien obsługiwać standard słuchawek czyli 3.0 lub nowszy (3.1). Niewykluczone że będzie działało prawidłowo ze starszymi wersjami 2.0 oraz 2.1, jednak należałoby to najpierw sprawdzić bo co prawda główna różnica leży w prędkości transmisji, jednak są też pewne różnice w sposobie autoryzacji przez co jedne urządzenia pracują, a inne nie.
  • Poziom 6  
    Mhm, dzięki za odpowiedzi, a ta funkcja EDR w adapterze również jest wymagana do poprawnej pracy?
  • Admin grupy audio
    EDR to skrót od Enhanced Data Rate, nieco dziwne bo to dotyczy Bluetooth w wersji 2.0, dzięki EDR możliwy jest przesył danych z przepustowością do 3Mb/s, bez EDR 2Mb/s.
    Bluetooth 3.0 ma 24Mb/s i nie spotkałem się by były jakieś rozszerzenia typu EDR.
    Mam wrażenie że producent coś poplątał w opisie produktu.