Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1 ph 2 1.6 16v - szarpie przy przyśpieszaniu

02 Kwi 2015 08:36 2163 8
  • Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam Megane 1 ph2 2002r. 1.6 16v. z LPG. problem z tym autem polega na tym że podczas mocniejszego przyśpieszania nagle silnik staje dęba (można sobie rozbić głowę o szybę), zapala się STOP oraz symbol hamulca. po czym auto jedzie dalej jakby nigdy nic, kontrolki gasną. problem występuję tylko przy ruszaniu w czasie jazdy jest ok. Brak błędów na komputerze. jest to dość niebezpieczne przy wjeżdżaniu na ronda lub włączaniu się do ruchu.

Ma ktoś pomysł co może być nie tak? czy czujnik położenia wału, przy przyspieszaniu możne się wychylać i odcinać zapłon jak mu coś nie łączy?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Takie objawy masz zarówno na gazie jak i na benzynie? Nie zapala ci się wtedy dodatkowo kontrolka od imobilajzera?
  • Poziom 9  
    Tak identyczna sytuacje jest na gazie i benzynie. i dokładnie wygląda to tak jakbym przez chwile miał zgaszony silnik. nie zauważyłem żeby zaświecał się immo. robi się to coraz bardziej denerwujące. jeżeli uda mi się delikatnie ruszyć i docisne do spodu na 1 czy 2 biegu sytuacja jest identyczna. coś jakby się działo kiedy pod obciążeniem silnik się wychyla.
  • Poziom 12  
    A jak przy zapalaniu auta? Pali na dotyk? Silnik na postoju równo pracuje? Nie zauważyłeś utraty mocy?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam opis objawowy uszkodzenia cewki lub przebić do masy kontrola świec. Powinno pomóc .
  • Poziom 9  
    Auto pali na dotyk, silnik pracuje równo. Mocy nie ubywa. Świece przejrzałem wyglądają ok iskrzy aż miło na każdym garze. nie mam już pomysłu wiec zwracam się do was ;p w tym silniku nie ma chyba cewki tylko aparaty zapłonowe na każdej świecy.
  • Poziom 14  
    BNQ2 napisał:
    Auto pali na dotyk, silnik pracuje równo. Mocy nie ubywa. Świece przejrzałem wyglądają ok iskrzy aż miło na każdym garze. nie mam już pomysłu wiec zwracam się do was ;p w tym silniku nie ma chyba cewki tylko aparaty zapłonowe na każdej świecy.
    te twoje aparaty to cewki każda na świecy.
    Sprawdź jakie masz podciśnienia i jak pracują sondy lambda przed i za katalizatorem i zamieść podgląd parametrów .
  • Poziom 9  
    Witam. problem okazał się banalny. wcześniej kontrolowałem świece, iskrzyły i wszystko wydawało się ok. ale z braku pomysłów wymieniłem je na nowe. problem ustąpił.