Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZBI-073IT2 - zmywarka Mastercook - demontaż i czyszczenie zbiornika na wodę

02 Kwi 2015 10:44 5337 4
  • Poziom 10  
    Witam,

wczoraj moja zmywarka zastrajkowała i wyrzuciła błąd F4 (przelanie). Po zdemontowaniu pokrywy bocznej i uruchomieniu programu, zauważyłem, że woda przelewa się ze zbiornika pływakowego. Zdemontowałem i wyczyściłem zbiornik pływakowy, jak również przewód doprowadzający wodę do komory zmywarki. Problem rozwiązany.

Przy okazji jednak zwróciłem uwagę, że główny zbiornik na wodę jest mocno zanieczyszczony. Chcę go zdemontować i wyczyścić, ale nie chcę nic uszkodzić (np. połączenie z regulatorem dozowania soli).

Czy może mi ktoś pomóc jak to zrobić?

- opisać,
    - załączyć zdjęcia
    - udostępnić instrukcję serwisową

Domyślam się, że zbiornik na wodę jest "otwieralny" tzn, da się go otworzyć, wyczyścić i zamknąć.

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam, Piotrek
  • Specjalista AGD
    veiovis napisał:
    główny zbiornik na wodę

O jakim mowa :?: .
    veiovis napisał:
    - załączyć zdjęcia

Mile widziane i Twojej zmywarki - zwłaszcza w.w. zbiornika.
  • Poziom 10  
    Przepraszam,

już wyjaśniam: ZBI-073IT2 - zmywarka Mastercook - demontaż i czyszczenie zbiornika na wodę

Niebieskim okręgiem zaznaczyłem zbiornik pływakowy, który już oczyściłem. Czerwonym, ten który chcę wyczyścić. Pytanie zatem dotyczy w jaki sposób to zrobić. Gdyby nie regulator dozowania soli (który znajduje się w komorze zmywarki i jest połączony z tym zbiornikiem wody - widoczny okragły kształ z tyłu zbiornika), po prostu odłączył bym przewód gumowy z prawej strony na dole i wyciągnął go do góry. Nie chcę "brutalnymi" ruchami uszkodzić zmywarki, dlatego zapytałem o poradę jak się do tego zabrać.

Pozdrawiam, Piotrek
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Daruj sobie tę robotę. Płaszcz wodny nie wygląda źle. Coś w nim pęknie w czasie prac i zmywarka do kosza- części do Mastercooka brak :|
  • Poziom 10  
    Ok, przekonałeś mnie. Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam, Piotrek