Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz - podłączenie płytki sterującej

jgx 02 Apr 2015 12:19 2280 6
    jgx
    Level 12  
    Witam
    musiałem rozebrać do wymiany szczotek, obecnie po podłączeniu płytki sterowniczej nie działa, na krótko (płytka ominięta ) jest OK - nie wiem czy żle podłączyłem czy coś walnęło na płytce. Załączam foto jak podłączyłem - prośba o weryfikacje (włącznik jest ominięty (na krótko) ale jest OK. Płytka oprócz regulacji obrotów powodowała miękki start. czarne przewody od silnika, niebieskie zasilanie.
    Z góry dziękuje

Odkurzacz - podłączenie płytki sterującej y
    jgx
    Level 12  
    mipix wrote:
    L - faza; N - neutralny; M1 i M2 silnik

w tej opcji działa miękki start ale nie ma regulacji obrotów - idzie max od razu brak reakcji krecenia potkiem - dalej prosze o pomoc
    Alemucha
    Level 28  
    Wstaw ostre fotki spodu i wierzchu no i popraw to dziadostwo na styku M2. :) bo mogło być przyczyną śmierci triaka. One nie znoszą iskrzenia w obwodzie.
    jgx
    Level 12  
    Alemucha wrote:
    Wstaw ostre fotki spodu i wierzchu no i popraw to dziadostwo na styku M2. :) bo mogło być przyczyną śmierci triaka. One nie znoszą iskrzenia w obwodzie.
    fotki wstawione, konektor wymieniony, nie mam mozliwości dziś sprawdzić tego triaka metodą na żarówke a ohmomierzem to nawet nie wiem za bardzo jak mial bym to sprawdzić (jestem laikiem) ale z tego co piszecie to podejżewacie ten tyrystor, czy tak? Odkurzacz - podłączenie płytki sterującej Odkurzacz - podłączenie płytki sterującej
    Alemucha
    Level 28  
    Wsadź mu 470R między dwie lewe nogi (w/g lewej fotki) -ma włączyć silnik. Jak nie włączy to trup a reszta może być dobra.