Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt arduino leonardo wypalenie na Attiny

aksel_pl 02 Kwi 2015 14:36 777 5
  • #1 02 Kwi 2015 14:36
    aksel_pl
    Poziom 25  

Witam
    Mam projekt Arduino wypalony na lenoardo. Projekt zawiera 15 wyjść cyfrowych.

Jaką kostkę Attiny albo Atmega zakupić aby móc to wypalić i żeby działało bez dodatkowego kwarcu? Chciałbym móc tylko podłączyć obniżone napięcie do kostki, dodać tranzystory na wyjściach i to wszystko.

Projekt dotyczy sterowania ledami.

Kostki będę wypalać z plików HEX z arduino za pomocą programatora TL866CS. Posiadam różne adaptery więc myśle ze poradzę sobie z każdą podstawką.

Chciałbym również aby były łatwo dostępne biblioteki Arduino do tych kostek.

Pozdrawiam

0 5
  • #2 02 Kwi 2015 15:10
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Czy dobrze rozumiem, że zamierzasz plikiem HEX przygotowanym dla konkretnego mikrokontrolera zaprogramować mikrokontroler innego typu?
    W dodatku plik HEX przygotowany dla mikrokontrolera działającego z jakimś kwarcem, chcesz by działał bez kwarcu?

Jeśli tak, to odpowiada to sytuacji:
    - oprogramowanie komputera z BMW M3 chcesz wrzucić do komputera Mercedesa C200,
    - dodatkowo jeden z nich ma silnik benzynowy, a drugi Diesela.

Jeśli natomiast chcesz zrobić własne sterowniki LED to zaprojektuj schemat i napisz program, a w razie problemów (na etapie schematu czy programu) pytaj na forum.

Tyle zrozumiałem z Twojego postu.

0
  • #3 02 Kwi 2015 21:01
    aksel_pl
    Poziom 25  

Poniekąd mnie dobrze zrozumiałeś. Dlatego na końcu wspomniałem o bibliotekach dla Arduino. Np programując na Attiny85, ściągam biblioteki, i w arduino mam do wyboru Attiny85. Wybieram taką płytkę, kompiluję do HEX i potem wsadzam Atiny w programator i gotowe. Wszystko działa jak należy. Attiny ma niestety za mało wyjść.

0
  • #4 03 Kwi 2015 21:15
    aksel_pl
    Poziom 25  

to pomoże ktoś?

0
  • #6 03 Kwi 2015 21:51
    aksel_pl
    Poziom 25  

Z doborem kostki na którą będę mógł zaaplikować program. Attiny85 by się nadało gdyby nie fakt że ma za mało wyjść, więc czy wystarczy po prostu poszukać Attiny z większą ilością wyjść? Grunt żeby były jeszcze dostępne gotowe biblioteki do arduino dla tej kostki tak jak dla Attiny85.

Moderowany przez dondu:

Weź dowolną XMega ... taka odpowiedź wystarczy?

Zrozum, że nie możemy Ci podpowiedzieć ponieważ nie pokazujesz kodu, schematu, ani nawet założeń technicznych projektu, a od nich zależy odpowiedź.

Proszę więc już teraz jako moderator: Zacznij podawać konkrety.

0