Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ISKRA - imp kvah czy imp kWh - czerwone diody

student.91 02 Kwi 2015 14:46 2448 0
  • #1 02 Kwi 2015 14:46
    student.91
    Poziom 1  

Witam serdecznie :)

Zauważyłem na swoim liczniku prądu Iskra (3 fazy) dwie kontrolki u dołu po prawej stronie. Ta wyżej jest oznaczona 500 imp / kWh, poniżej jest jeszcze jedna dioda (bez oznaczenia), a jeszcze niżej kolejna oznaczona 500 imp / kvah. No i teraz gdyby mógł pomóc mi to rozszyfrować, co oznaczają różne sygnalizowania przez licznik.
    1) wszystkie odbiorniki prądu są odłączone - świeci czerwonym ciągłym światłem dioda 500 imp / kWh oraz dioda 500 imp / kvah.
    2) podłączona jest ładowarka do telefonu - świeci czerwonym ciągłym światłem dioda 500 imp / kWh zaś dioda 500 imp/kvah nie świeci
    3) włączone jest oświetlenie - jakiś większy odbiornik prądu - żadna z diod nie świeci (zapewne co jakiś czas mrygają)

I teraz jakby mógł mi ktoś to wyjaśnić, o co chodzi? Może licznik nie wykrywa tak niskiego zużycia prądu przez ładowarkę? moc bierna/czynna? Dzięki za pomoc!

Znalazłem, że model licznika to MT375 a w prospekcie jest jedynie wyjaśnienie w stylu: LEDs are built in, indicating active and reactive energy flow. Blinking frequency is related to energy consumption.

Tylko, że nadal nie wiem, co to może oznaczać, że nie ma przepływu prądu na 500 imp kWh ale jest na kvah ? No i czy można rozumieć active jako moc aktywna, a reactive jako moc bierna?

I dodatkowe jeszcze jedno pytanie - o prąd rozruchu licznika, z tego co wyczytałem większość zaczyna zliczać pobrany prąd, od wielkości 5,5 W, czy to prawda? Czy to zależy od licznika? elektroniczny, czy z tarczą?

2 0