Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Żona wysyła do sklepu!!! - jaki TV?

somnambulik69 02 Apr 2015 15:21 2952 33
    somnambulik69
    Level 9  
    Witam forumowiczów.
    Stało się i padł nam TV. Żona każe dokonać zakupu dość szybko. Jak wiadomo co nagle po diable:))) Jest tyle sprzętu że chciałem Was zapytać a nie rozmawiać z opłaconym pracownikiem Media Markt czy innych.
    Myślę że ok 40"-48'' będzie OK. Używam maków /OS/ więc TV powinien dobrze z nimi współdziałać/ streaming, inne?/. Oczywiście jakieś sloty /kiedyś były USB dziś nie wiem/ aby podpiąć dysk czy pendrive z filmami. Może coś pominąłem bo nie jestem maniakiem telewizyjnym:) I ewentualnie gdzie zakupić /czy w sieciówkach, internecie lub gdzie indziej?/
    Z góry WIELKIE DZIĘKI za każdą sugestię
    Serdecznie pozdrawiam i przy okazji życzę miłych i spokojnych Świąt!!!
    somnambulik69
    Level 9  
    Dziś byłem w Saturnie zorientować się w możliwościach. Miły pan z obsługi naturalnie poradził że TYLKO I WYŁĄCZNIE firma Samsung się liczy. Zarówno technologicznie i cenowo. Na stoisku był obecny też inny pan w niebieskiej koszuli ze znaczkiem Samsung expert. tak więc mam obiekcje co do obiektywizmu porad….
    Dodam jeszcze że TV które są obecnie praktycznie mają niewidoczne głośniki. Chciałbym aby TV który kupię miał znośny dźwięk bez dobudowywania lub konfigurowania systemów audio...
    vodiczka
    Level 43  
    Podobno Samsung ostatnio mocno się poprawił ale miałem obiekcje i w grudniu ubiegłego roku kupiłem Sony 40W605B. Jestem zadowolony :|
    Co do dźwięku, kwestia ucha. Mnie odpowiada ale stary kineskopowy Thomson (dwa głośniki z przodu) miał dźwięk nieco lepszy.
    Interno
    Level 22  
    Jeśli chodzi o trochę lepszy dźwięk to musisz szukać w modelach Toshiby, gdzie zastosowano głośniki skośno-mebranowe pełne lub w modelach Sony charakterystyczne poszerzenie dołem z tyłu obudowy.
    Pablo1964
    Moderator
    somnambulik69 wrote:
    Chciałbym aby TV który kupię miał znośny dźwięk bez dobudowywania lub konfigurowania systemów audio...
    Wszyscy producenci wychodzą z założenia, że dźwięk będzie emitowany poprzez kino domowe. Dlatego nie liczyłbym na zbyt wiele.
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    somnambulik69 wrote:
    Witam forumowiczów.
    Stało się i padł nam TV. Żona każe dokonać zakupu dość szybko. Jak wiadomo co nagle po diable:))) Jest tyle sprzętu że chciałem Was zapytać a nie rozmawiać z opłaconym pracownikiem Media Markt czy innych.
    Myślę że ok 40"-48'' będzie OK. Używam maków /OS/ więc TV powinien dobrze z nimi współdziałać/ streaming, inne?/. Oczywiście jakieś sloty /kiedyś były USB dziś nie wiem/ aby podpiąć dysk czy pendrive z filmami. Może coś pominąłem bo nie jestem maniakiem telewizyjnym:) I ewentualnie gdzie zakupić /czy w sieciówkach, internecie lub gdzie indziej?/
    Z góry WIELKIE DZIĘKI za każdą sugestię
    Serdecznie pozdrawiam i przy okazji życzę miłych i spokojnych Świąt!!!

Nie podałeś jednego z najważniejszych kryteriów - kwoty jaką jesteś w stanie przeznaczyć na zakup. Dlatego zaproponuję Ci uniwersalne TV, w rozsądnej cenie - Samsunga H6400 i alternatywny dla niego model Panasonica AS640. Co do dźwięku to wszędzie na tym poziomie będzie niestety bez szału, jak to napisał wyżej Pablo1964. Jeśli zależy Ci na lepszym nagłośnieniu, bez dużego zamieszania proponuję sprawdzić soundbary ;)

Zobacz jak wypadły powyższe TV w fachowych testach:

H6400 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

AS640 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024
    kufi1
    Level 8  
    Teraz jest duży wybór. Za małe pieniądze można mieć spoko sprzęt.
    somnambulik69
    Level 9  
    Wielkie dzięki za sugestie!
    Nie napisałem bo jakoś nie jestem ograniczony kwotą, ale oczywiście jako nie TVholik nie zamierzam kupować pudła hi-endowego. :)
    W przedziale 2-3kpln widziałem wiele ładnych ramek - pytanie którą warto zakupić. :)
    Oczywiście wezmę pod uwagę powyższe modele.
    Pan z Samsunga mówił, że firma postawiła na łączność głównie z Androidem.
    Może ktoś z Was używa iOS Apple'a, bo nie ukrywam fajnie byłoby oglądnąć nagranie z telefonu via wi-fi na TV. :)
    Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    somnambulik69
    Level 9  
    Bardzo dziękuję za sugestie
    W poniedziałek obejrzę 2 powyższe modele i być może się wreszcie zdecyduję na zakup:)
    Pozdrawiam serdecznie
    User removed account
    Level 1  
    somnambulik69
    Level 9  
    Witam ponownie
    Niestety nagły wyjazd opóźnił poszukiwania i zakup:(((
    Jednak byłem w kilku sklepach i obejrzałem kilka modeli
    Dość ciekawy jak dla laika jest model Sony KDL-50W656A - jako wadę mogę wymienić 1 pilota bez gładzika.
    W salonie Sony również gorąco polecali /nie pamiętam modelu:( / 48'' z ubiegłego roku za cenę ok 2500 pln. Za to w Samsungu przemiły pan dwoił się i troił abym wybrał model zakrzywiony:)
    Olbrzymią różnicę widzę w wersjach 4K - ale tu już trzeba wypłacić powyżej 4000 pln
    Czy w takim razie skoncentrować się na tańszym, płaskim sony czy może faktycznie brać zakrzywionego samsunga?
    Pozdrawiam
    vodiczka
    Level 43  
    somnambulik69 wrote:
    Za to w Samsungu przemiły pan dwoił się i troił abym wybrał model zakrzywiony:)
    LOCOLOCO wrote:
    Jak chcesz modnie to ok.
    To nie tylko kwestia mody. Zakrzywione 50 cali moim zdaniem jeszcze nie ma sensu, szczególnie przy oglądaniu z większej odległości ale 65 i więcej?
    User removed account
    Level 1  
    vodiczka
    Level 43  
    Nie zauważyłem, specjalnie oglądałem z kilku miejsc.
    User removed account
    Level 1  
    vodiczka
    Level 43  
    Zakrzywienie małego ekranu to parodia, zakrzywienie dużego to plus dla telewidzów typu "siedzę przed 65 w odległości 2 m"
    Jak pisałem w innym temacie, oglądam swoją 40 z odległości 3,5m i zakrzywionego nie potrzebuję ale naprawdę mi się podoba. :|

Problem w tym, że moim zdaniem to zakrzywienie jest większe niż wynika z zasady jednakowej odległości oczu od środka i krawędzi ekranu. Producenci chcieli aby krzywizna była wyraźnie widoczna i przedobrzyli albo celowali w tych co " najchętniej głowę by wsadzili w ekran" :D
    User removed account
    Level 1  
    somnambulik69
    Level 9  
    Wielkie dzięki za info nt płynności i wszystkie inne komentarze.
    Ostatnie pytanie: czy warto kupić TV 4 K czy jest jak w przypadku curved TV?
    Na oleole.pl sa modele w cenach zwykłych LEDowych HD.
    Już nie mam siły przeglądać stron - muszę kupić w tym tygodniu:)
    pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    vodiczka
    Level 43  
    vodiczka wrote:
    Przecież to jedynie moda i zniknie szybciej niż się pojawiła.
    Uparty jesteś, dlaczego np. nie zniknął obecny format ekranu TV a nie przyjęła się powszechnie moda na ten format w zdjęciach i odbitkach. Jedna moda szybko znika, inna utrwala się na długie lata.
    Już przy ekranie 50 calowym oglądanym z odległości 2m, pionowe krawędzie ekranu powinny leżeć w płaszczyźnie ok. 8 cm oddalonej od płaszczyzny przechodzącej przez środek ekranu aby spełnić wymóg jednakowej odległości oczu od środka i krawędzi. Miałem okazję porównać stojące blisko siebie 75 calowe Sony XBR-75X940C i KD-75S9005B Twierdzę, że ta moda długo nie minie :)

LOCOLOCO wrote:
    W Twojej klasie cenowej - nie warto brać 4K.
    Niby dlaczego? To czy warto brać 4K w pierwszej kolejności zależy od jego wielkości i z jakiej odległości patrzy się na ekran.
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    vodiczka wrote:
    vodiczka wrote:
    Przecież to jedynie moda i zniknie szybciej niż się pojawiła.
    Uparty jesteś, dlaczego np. nie zniknął obecny format ekranu TV a nie przyjęła się powszechnie moda na ten format w zdjęciach i odbitkach. Jedna moda szybko znika, inna utrwala się na długie lata.
    Już przy ekranie 50 calowym oglądanym z odległości 2m, pionowe krawędzie ekranu powinny leżeć w płaszczyźnie ok. 8 cm oddalonej od płaszczyzny przechodzącej przez środek ekranu aby spełnić wymóg jednakowej odległości oczu od środka i krawędzi. Miałem okazję porównać stojące blisko siebie 75 calowe Sony XBR-75X940C i KD-75S9005B Twierdzę, że ta moda długo nie minie :)

LOCOLOCO wrote:
    W Twojej klasie cenowej - nie warto brać 4K.
    Niby dlaczego? To czy warto brać 4K w pierwszej kolejności zależy od jego wielkości i z jakiej odległości patrzy się na ekran.

Ciężko się nie zgodzić. Zakrzywienie ma swoje plusy i robi różnicę, jednak istotna jest optymalna pozycja. Nieprawdą jest, że producenci się z tego wycofują - Samsung będący pionierem w tej kwestii na 2015 ma line-up wręcz zdominowany przez zakrzywione ekrany. Polecam artykuł: http://hdtvpolska.com/topic/34811-zakrzywiony...lewizory-curved-tylko-dodatek-czy-cos-wiecej/

Dużo osób uzna to za czysty marketing, wiele nie zauważy różnicy, ale proponuję porównać dwa wyświetlacze - płaski i zakrzywiony, w optymalnych dla nich warunkach.

Co do 4K również zgoda - jeśli odległość jest na tyle odpowiednia aby zauważyć różnicę pomiędzy 4K a Full HD, czemu nie. Całkiem niedrogim i solidnym TV 4K będzie na przykład Panasonic AX630: http://hdtvpolska.com/topic/33755-test-panasonic-55-ax630-ultra-hd-4k-tx-55ax630/?p=340825

Kalkulator odległości: http://hdtvpolska.com/page/kalkulator_odleglosci_od_tv.html
    User removed account
    Level 1  
    somnambulik69
    Level 9  
    Mości Panowie - wybrałem!!
    Jeśli mnie nie ochłodzicie zakupię
    - ma wi-fi
    - obsługuje iOS /jak żaden inny!?
    - idealna wielkość
    - sterowanie głosem!
    - 2 piloty
    - bluetooth - można podłączyć klawiaturę i mysz
    - nawet 3D i okulary /którego nie potrzebuję:)/
    cena ok 2100 pln, opinie fantastyczne

http://www.panasonic.com/pl/consumer/kino-domowe/telewizory-led/tx-47as650e.html

Jaki werdykt?
    pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    somnambulik69
    Level 9  
    Zakupione!!!:)
    Na pierwszy rzut oka wykonanie eleganckie, minimalistyczne.
    Dźwięk niczego sobie, jak na mikro głośniki których nie widać.
    Przeglądarka otwiera strony www bez problemu jak na kompie.
    Można zassać kupę aplikacji, gier etc - nie wiem na razie po co ale można:)
    Z tego co czytałem odtwarza chyba większość formatów video więc miło.
    Tv wyjątkowo cienki, wieszak z regulowanym kątem zawieszenie Hama 120plln czyli w normie.
    I co najważniejsze…żona ZACHWYCONA:):):)

Jeszcze raz dzięki za sugestie.

I jeszcze pytanie na koniec
    Czy na TV 3d można odtwarzać filmy 3D ale np z dysku?
    Nie mam blue raya i nie zamierzam kupować ale jak już jest opcja to czasem córce można by zafundować kino w domu:)
    User removed account
    Level 1  
    somnambulik69
    Level 9  
    Jednak jeszcze potrzebuję Waszej wiedzy
    Ściągnąłem jakiś film 3D w formacie.mkv
    Zarówno na kompie jak i TV widzę film ale x 2 jeden pod drugim.
    Wchodziłem w youtube 3d i tam można znaleźć zarówno filmy przystosowane do okularów chyba dziecięcych /szkiełko czerwone i zielone/, filmy / 2 x obok siebie to samo/ i jeden pod drugim. Niestety żaden z wymienionych nie jest 3D!???. W instrukcji praktycznie nic nie ma. Okulary jak z marketu, szare. Kolega ma TV sony i ma okulary na akumulator. Doczytałem że są okulary pasywne i aktywne - przełączanie na TV nic nie daje.
    Co powinienem zrobić aby ujrzeć głębie jak w IMAXIE?:)))
    Dzięki
    User removed account
    Level 1