Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMV50E70EU do zabudowy - pompa do wymiany?

02 Kwi 2015 15:39 6072 13
  • Poziom 1  
    Witam!

Chciałam zasięgnąć porady fachowców, co do mojej wyrodnej zmywarki. Po przepracowaniu 3 lat, pojawił się problem, w połowie cyklu zaczyna pipczeć i świeci się kontrolka, że nie ma dopływu wody. Mąż posprawdzał filtry, wyczyścił co się dało i problem dalej się powtarza. Zawołaliśmy serwisanta, który dzisiaj zadzwonił i stwierdził, że zepsuta jest grzałka (mogłoby się zgadzać bo zawsze myję na programie z najwyższą temperaturą), ale niestety w tym modelu grzałka jest w całości z pompą wodną i trzeba wymienić to razem, ma to kosztować 600 zł!!

Brak mi słów i płakać mi się chce ze złości i bezsilności, że taki drogi sprzęt po 3 latach wymaga naprawy w wysokości 1/3 początkowej wartości!

Pytanie do was? Czy jest to prawda z tą grzałką, nie mam zaufania i nie wiem czy facet nie chce nas tylko naciągnąć, a naprawdę nie stać mnie na taką drogą naprawę!

Dodano po 3 [minuty]:

Zapomniałam dopisać model: SMV50E70EU
  • Admin grupy AGD
    mroczarka napisał:
    Czy jest to prawda z tą grzałką

Niestety prawda, a tak wygląda ta pompa:

Zmywarka Bosch SMV50E70EU do zabudowy - pompa do wymiany?

mroczarka napisał:
    że taki drogi sprzęt po 3 latach wymaga naprawy w wysokości 1/3 początkowej wartości!

Tak to już jest ze sprzętami z tej stajni :(
  • Poziom 9  
    Mam ogromna prośbę, ponieważ nie jestem profesjonalnym forumowiczem pozwolę się podpiąć pod ten temat z tego powodu, iż mam taka samą pralkę Bosch SMV50E70EU/54. Zakupiłem ją prawie 5 lat temu i wszystko w miarę chodziło elegancko do wczoraj.

Jednak po zmywaniu (lub tak mi się zdaje bo po otwarciu drzwiczek naczynia były już czyste) jakieś parę godzin po zakończeniu mycia bo zauważyłem to nad ranem, zmywarka nadal dziwnie odpompowywała wodę z przerwami, ale tej wody nie miała.

Świeciła kontrolka "kranik" na czerwono cały czas i nie dało się wyłączyć zmywarki, musiałem ją wyłączyć z kontaktu. Poczytałem troszkę różnych forum i posprawdzałem takie rzeczy jak filtry, elektrozawór na zasilaniu wody z filtrem i wyjąłem zmywarkę w celu oględzin zewnętrznych. Po przechyleniu jej o 45 stopni do przodu wylało się troszkę wody i mogłem załączyć ją do czyszczenia specjalnym środkiem do konserwacji zmywarki, ale po niecałej godzinie na programie 70 stopni znowu wyskoczył mi ten sam problem.

Zrobiłem zdjęcie płaszcza wodnego i proszę o poradę jak ewentualnie go podratować, bo coś tam jest (ale czy to ma wpływ na przyczynę?) Nowy pisze 360 zł to troszkę drogo zwłaszcza gdyby się okazało, że to nie ta usterka. Bardzo proszę o poradę zwłaszcza, że na you tube nic fachowego nie mogę znaleźć.
    Zmywarka Bosch SMV50E70EU do zabudowy - pompa do wymiany? Zmywarka Bosch SMV50E70EU do zabudowy - pompa do wymiany? Zmywarka Bosch SMV50E70EU do zabudowy - pompa do wymiany?
  • Poziom 24  
    Szukaj nieszczelności w podstawie zmywarki, przechyl ją tak jak to opisywałeś aby pozbyć się wody, postaw ją i uruchom program mycia, do ręki dobra lampa lub latarka i obserwuj elementy pod zmywarką, tam powinien ujawnić się wyciek.
  • Poziom 9  
    Jutro tak zrobie, wezmę ją do garażu albo postawie na stole i rozeznam temat. Czyli mam rozumieć , że tego płaszcza wodnego nie trzeba czyścić?
    A jeszcze jedno pytanie co ten wyciek zrobi? Wyłączy mi zmywarkę??? Jest tam jakieś zabezpieczenie?
  • Specjalista AGD
    mirofalcon napisał:
    przechyl ją tak jak to opisywałeś aby pozbyć się wody, postaw ją i uruchom program mycia,

Nie tak od razu, w tych zmywarkach po przechyleniu istnieje możliwość dostania się wody do modułu i kostki sieciowej, lepiej po przechyleniu i postawieniu sprawdzić i ewentualnie odsuszyć krople wody.
    krzych238 napisał:

A jeszcze jedno pytanie co ten wyciek zrobi?

Najczęściej nie usunięty niszczy grzałkę pompy myjącej, jeśli to wyciek spod misy to misa do wymiany. Z uwagi na możliwość uszkodzenia drogich części zleć jednak naprawę fachowcowi. Takie jest moje zdanie, bo sam tego nie opanujesz.
  • Poziom 9  
    Witam. Po rozkręceniu osłon przystąpiłem do oględzin zmywarki i stwierdziłem obecność wody w "misy zbiorczej" na dole i jest tam zabezpieczenie w postaci pływaka styropianowego który po podniesieniu wyłącza dopływ wody, (działa). Odessałem całą wodę odkurzaczem i zmywarkę włączyłem na 70 stopni najdłuższy program. Wystartowała elegancko nic nie ciekło nigdzie , po 45 minutach (zmywarka jeszcze ani razu nie wylała wody) zaczęło cieknąć , a nawet bardzo cieknąć na styku łączenia komory myjącej z filtrem (zdj nr.1 i 2 pokazują to z dwóch stron od góry i od dołu ) powinna być tam chyba uszczelka (może ją trafiło). Po zalaniu zabezpieczenia od wycieku wody (zmywarka zasygnalizowała odcięcie wody) w zmywarce pozostała woda (zdj. nr3)
    Obejrzałem dokładniej ten plastik po wyłączeniu, ale nie stwierdziłem pęknięcia może to tylko uszczelka? Napiszcie mi proszę czy można ją w możliwie prosty sposób wymienić np. od komory na naczynia? Czy to grubsza sprawa z rozbieraniem zmywarki?
    Zmywarka Bosch SMV50E70EU do zabudowy - pompa do wymiany? Zmywarka Bosch SMV50E70EU do zabudowy - pompa do wymiany? Zmywarka Bosch SMV50E70EU do zabudowy - pompa do wymiany? ).
  • Poziom 43  
    ROBSON33 napisał:
    Tak to już jest ze sprzętami z tej stajni
    Ale żeby grzałka (rozumiem że to rodzaj grzałki przepływowej) padła po trzech latach? Pora umierać :(
    W mojej starej zmywarce (Zanussi) zwykła grzałka 18 lat wytrzymała mimo że od 5 lat zarastała kamieniem. Chyba zmiękczacz wody przestał się regenerować.
    Teraz mam Indesit i jak to w rywalizacji pomiędzy stajniami - jedni forumowicze chwalą Boscha, drudzy Indesit.
  • Poziom 9  
    vodiczka napisał:
    Ale żeby grzałka (rozumiem że to rodzaj grzałki przepływowej) padła po trzech latach? Pora umierać :(
    W mojej starej zmywarce (Zanussi) zwykła grzałka 18 lat wytrzymała mimo że od 5 lat zarastała kamieniem. Chyba zmiękczacz wody przestał się regenerować.
    Teraz mam Indesit i jak to w rywalizacji pomiędzy stajniami - jedni forumowicze chwalą Boscha, drudzy Indesit.

To akurat stary temat mój zaczyna się od 3# vodiczka , chyba , że nawiązujesz do poprzedniego problemu.
  • Poziom 43  
    Wypowiedź kolegi ROBSON33 dotyczyła poprzedniego problemu. Nie zauważyłem, że temat z 2015r. :(
  • Poziom 9  
    Mam pytanie dotyczące zbiornika, wanny do tej zmywarki, ponieważ ograniczyłem wyciek między komorą myjącą, a tym zbiornikiem plastikowym lecz nie jest to co ma być.

Wyczyściłem to złącze i skręciłem na nowo, bo było bardzo zasyfione, ale czy ktoś tu na forum nie próbował tego silikonem wysokotemperaturowym zakleić na ament?

Na chwilę obecną zmywarka myje bez dziwnych anomalii, ale boję się, że to się nawróci zwłaszcza, że nadal w pewnym newralgicznym momencie przepuszcza (gdy w środku zbierze się poziom wody jak na powyższym zdjęciu nr3).

Nowy zbiornik do tej zmywarki kosztuje 230 zł z przesyłką, a to tylko uszczelka przepuszcza. Macie jakieś porady?
  • Specjalista AGD
    krzych238 napisał:
    Macie jakieś porady?
    Silikon; może być zwykły - wytrzymuje 120° - albo nowa misa.
  • Poziom 10  
    Dzień dobry wszystkim.
    Mam pytanie do Krzych238.
    Poradziłeś sobie z tym wyciekiem? Jeśli tak to w jaki sposób? Kupiłeś nową misę czy uszczelniłeś starą? Musiałeś rozbierać zmywarkę czy dało się to zrobić od środka?
    Pytam, bo mamy identyczną i identyczny problem. Z tym, że u nas wyciek nie jest aż tak intensywny ale jest.
    Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
  • Poziom 9  
    Rozebrałem zmywarkę na części, oczywiście porobiłem dużo zdjęć (jak znajdę to wkleję). Miałem cały dzień, więc się przyłożyłem do tego zadania z opcją "dowalę to kupie nową". Zrobiłem tak, rozebrałem wszystko na części, aż została osłonięta nierdzewna wewnętrzna obudowa ( ta od strony misy) i coś z zewnętrznej obudowy. Obróciłem dół do góry nogami i cały ten plastik "chyba misa tak się to nazywa" do, którego spływa woda został zdjęta ku górze.

Odtłuściłem misę jak i nierdzewną powierzchnie wnętrza zmywarki na styku z misą acetonem z dwa trzy razy, kupiłem silikon termiczny za coś niecałe 30zł i skleiłem obudowe nierdzewną i tą "mise" jak to nazywam (bez przesady z silikonem, tak aby nadmiar wyszedł lekko na zewnątrz i do wewnątrz, po wyschnięciu 24h obciąłem to co wystawało) I jeszcze po dociśnięciu zakręciłem nierdzewne śrubki, które łączą te dwa elementy. Poskręcałem wszystko i działa elegancko, jak mi znowu za długi czas się to samo stanie tak samo zrobię. Jak coś to pisz, odpowiem po pewnym czasie, ale co dzień sprawdzam pocztę. Tak to wyglądało...
    Zmywarka Bosch SMV50E70EU do zabudowy - pompa do wymiany? Zmywarka Bosch SMV50E70EU do zabudowy - pompa do wymiany?