Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linux traci połączenie z wifi

tdu1705 02 Kwi 2015 18:57 837 3
  • #1 02 Kwi 2015 18:57
    tdu1705
    Poziom 6  

Witam,
    to jest mój pierwszy post na forum, jeżeli w złym dziale go wrzuciłem to przepraszam

Posiadam laptopa Toshiba Satellite L20-183 z zewnętrznym odbiornikiem wifi RALINK RT5370, problem polega na tym że system rozłącza mi połączenie z wifi i kolejny raz łączy dopiero po ponownym uruchomieniu systemu (testowane to na Xubuntu 14.4 i Mint 17.1) sieć rozłącza mi i w domu i na uczelni.
    Problem nie występuje na Windowsie XP, ale potrzebuję jakiegoś linuxa, by móc normalnie korzystać z laptopa na uczelni (Xp nie jest już wspierany przez Eduroam a więc się nie połączy :( )

Może ktoś zna sposób by rozwiązać ten problem?

Z góry dziękuję za pomoc,
    Pozdrawiam,
    Tomek

0 3
  • #2 02 Kwi 2015 19:44
    jurek.adam
    Poziom 43  

tdu1705 napisał:
    Xp nie jest już wspierany przez Eduroam a więc się nie połączy
    Na czym polega to "niewspieranie", bo kiedy ostatnio konfigurowałem to działało pod XP. Alternatywnie można zainstalować i skonfigurować Xsupplicant (pod Linux lub Windows), aby łączyć się z tą siecią.

Dodano po 14 [minuty]:

Pozostaje jeszcze kwestia sterownika, też miałem problem, aż udało mi się znaleźć działające stabilnie do trochę innego modelu (7601) Ralinka na USB.

0
  • #3 02 Kwi 2015 20:18
    tdu1705
    Poziom 6  

Ze strony Politechniki Śląskiej
    "Informujemy, że w związku z zakończeniem wparcia systemu Windows XP przez jego producenta – firmę Microsoft – i braku obsługi przez ten system najnowszych sposobów szyfrowania połączenie z siecią eduroam nie jest i nie będzie możliwe. Użytkownicy systemów Windows XP powinni podjąć czynności mające na celu jak najszybszą migrację do nowszych wersji systemu Windows. Dalsze użytkowanie systemu Windows XP naraża jego użytkowników na wiele zagrożeń, w tym utratę poufności osobistych danych lub też całkowitą utratę danych."
    Co za tym idzie nie da się z nią połączyć pod XPekiem.

A gdzie znalazłęś te sterowniki?

0
  • #4 02 Kwi 2015 20:31
    jurek.adam
    Poziom 43  

Wypisują standardowe formułki, wsparcie do XP się skończyło i to całe zagrożenie. Bez sensu zmieniać XP, antywirus+firewall+antyspam, nie pracować na koncie Administratora i będzie OK. Połączyć z Euduroam oczywiście da się.

Dodano po 5 [minuty]:

Najpierw podaj jak Twoja karta przedstawia się przez polecenie lsusb, a potem do tego szukaj sterowników. Moje jak pisałem są do innego modelu więc nic po nich.

0