Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Domek ogrodowy - z jakiego materiału

marknikisz 02 Apr 2015 22:09 1419 8
    marknikisz
    Level 8  
    Witam, po babci odziedziczyłem tak że działkę (rekreacyjną którą można przekształcić w budowlaną), stoi niestety ona pusta, a chciał bym mieć tam jakiś domek , w którym to można przenocować w weekend , schować narzędzia itp , mam pytanie do znawców tematu , z jakiego materiału to zrobić z drewna, z gazobetonów czy z blachy, co by było w miarę tanio i wytrzymało nasze warunki atmosferyczne , oczywiście korzystał bym z tego tylko w okresie wiosna-lato-jesień jak jest ciepło na dworze i można posiedzieć na działce z dzieciakami.
    dasej
    Level 32  
    Witam,

Raczej drewno. Zrobisz Sam.
    Moja matka na okres zimowy z działki zabiera wszystkie narzędzia i domek zostawia otwarty.
    Kradną do bólu. Jak mogą wejść i sprawdzić że nic niema to idą dalej.
    marknikisz
    Level 8  
    Domek stał by w okolicach samych domków jednorodzinnych, to tam takiego złodziejstwa nie ma, tym bardziej że na prywatnej drodze.
    ociz
    Moderator of Cars
    Z drewna porządnie zrobić jest drożej niż murowany.
    shadow0013
    Level 34  
    Zanim zaczniesz budować domek letniskowy zorientuj się do jakiego stopnia urzędnicy są upierdliwi w tej okolicy. Budowa bez zgłoszenia lub pozwolenia jest kosztowna. Zawsze Ci zostaje wóz Drzymały.
    marknikisz
    Level 8  
    No wóz Drzymały raczej mi nie grozi, bo mam przyczepę kempingową, ale nie chciał bym trzymać jej na działce.
    ociz
    Moderator of Cars
    Za te pieniądze można zrobić lepiej i taniej, tylko trochę dłużej zejdzie. No i pod warunkiem że nie zabraknie uczciwych fachowców.
    marknikisz
    Level 8  
    Domek holenderski to minimum 30 tyś zł, bo te tańsze to totalne wraki. Zobaczyłem tego w zeszłym roku kilkanaście, co do murowania to nie ma problemu, jestem po budowlance, tyle że w zawodzie nie przepracowałem ani 1 dnia ;) Ale coś tam ze szkoły pamiętam, tym bardziej że kumplowi postawiłem sam garaż murowany, znowu z drugiej strony wystarczy parę kantówek, płyt OSB, wata mineralna, i karton gipsy i też można szybko coś sklecić.