Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prima Nano - Jak skonfigurować przekierowanie na numer komórkowy z modułu GSM

02 Kwi 2015 22:27 2523 24
  • Poziom 20  
    Witam,
    Czy jest możliwość tak skonfigurować centralę Prima nano aby dzwoniący do mnie po wybraniu np. 30 został połączony z moją komórką przez moduł GSM centrali.
    Obecnie korzystam w voip i GSM (dodatkowy moduł dokupiony do centrali).
    Mogę się łączyć przez voip i gsm, mogę wykonywać połączenia wychodzące (skonfigurowanie na wychodzenie prze gsm) nie mogę natomiast ustawić przekierowania numeru na komórkę

Jakieś sugestie ?

Z góry dzięki za info

Pozdrawiam
    Erni1
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Kłania się lcr i dostęp wew. do linii gsm albo sam dostęp do gsm .
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Nie ma problemu, tylko nr 30 musi być abonentem uprzywilejowanym i takie przekierowanie zrobisz z poziomu aparatu a nie konfiguracji centrali.
  • Poziom 20  
    Dziękuję za informacje,
    czyli nie robię tego z poziomu centrali tylko telefonem?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Erni1 napisał:
    Dziękuję za informacje,
    czyli nie robię tego z poziomu centrali tylko telefonem?

Załóżmy, że nr wewnętrzny 30 to port EXT4, w web konfiguratorze dla EXT4 ustawiasz abonenta uprzywilejowanego oraz ustawiasz dostępne linie: moduł GSM.
    Podłączasz aparat tel. pod port EXT4 i wpisujesz:
    *734 0 nr komórki

wtedy każde połączenie na nr wew 30 zostaje przekierowane na komórke.
    opcja 0 w komendzie to wyjście na miasto (możesz mieć 0 lub 9).
  • Poziom 20  
    Dzięki kolego właśnie o to mi chodziło
  • Poziom 33  
    Pod warunkiem , że tylko ma dostępne linie wych. jako gsm jak ma inne tez np. voip i gsm lub inna konfiguracja w tedy lcr definiuje jak ma wychodzić wew .na dany numer .
  • Poziom 13  
    oscar2000 napisał:
    Pod warunkiem , że tylko ma dostępne linie wych. jako gsm jak ma inne tez np. voip i gsm lub inna konfiguracja w tedy lcr definiuje jak ma wychodzić wew .na dany numer .

Ale lcr jest w ruchu wychodzącym a nie przychodzącym.
    Erni1 o lcr nic nie wpomniał. Tylko Erni1 każde połączenie z nr 30 zrobi Ci przekierowanie komórkę i każde wyjście na miasto poleci przez moduł GSM.
    Niestety nie ma w tej centrali abon. wirtualnych.
  • Poziom 33  
    pn253 napisał:
    oscar2000 napisał:

Erni1 o lcr nic nie wpomniał. Tylko Erni1 każde połączenie z nr 30 zrobi Ci przekierowanie komórkę i każde wyjście na miasto poleci przez moduł GSM.
    Jak nie wie to co ma wspominać ! a przekierowanie połączeń realizowane jest przez wyjście na miasto po konkretnej linii i do tego celu służy lcr by zdefiniować konkretne połączenie .
  • Poziom 13  
    oscar2000 napisał:
    pn253 napisał:
    oscar2000 napisał:

Jak nie wie to co ma wspominać ! a przekierowanie połączeń realizowane jest przez wyjście na miasto po konkretnej linii i do tego celu służy lcr by zdefiniować konkretne połączenie .

OK. Ale ja nie mam przed oczami konfiguracji centrali.
    Skoro nie wspomniał o LCR to zakładam, że go nie stosuje.
  • Poziom 33  
    Można też mieć klimatyzację w samochodzie i jej nie używać . :)
  • Poziom 13  
    oscar2000 napisał:

Nie wiem czy się mną zgodzisz ale LCR w primach średnio jest przystępny do konfiguracji, nie wspominając o ograniczonej bardzo liczbie wpisów.
  • Poziom 20  
    Zrobiłem tak jak napisał pn253 i wszystko działa, ale mam jeszcze pytanie czy da się tak zrobić: dzwoni klient, słyszy zapowiedź wybiera numer wewnętrzny, po czym kolejna zapowiedź że rozmowy są nagrywane i łączenie z numerem wewnętrznym (ewentualnie wyjście na komórkę)
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Erni1 napisał:
    Zrobiłem tak jak napisał pn253 i wszystko działa, ale mam jeszcze pytanie czy da się tak zrobić: dzwoni klient, słyszy zapowiedź wybiera numer wewnętrzny, po czym kolejna zapowiedź że rozmowy są nagrywane i łączenie z numerem wewnętrznym (ewentualnie wyjście na komórkę)

Nie da się ustawić zapowiedzi na nr wewnętrzny.
  • Poziom 20  
    Czyli rozumiem że taka informacja musi być w zapowiedzi głównej (o nagrywaniu) bo nie ma zapowiedzi po wybraniu numeru wewnętrznego
  • Poziom 13  
    Erni1 napisał:
    Czyli rozumiem że taka informacja musi być w zapowiedzi głównej (o nagrywaniu) bo nie ma zapowiedzi po wybraniu numeru wewnętrznego

Tak. Ale jak działa moja propozycja i wystarczy to OK.
  • Poziom 20  
    No to trochę szkoda że nie można dać drugiej zapowiedzi po wybraniu numeru wewnętrznego. Nagramy w takim razie jedną zapowiedź ze wszystkim.
    Jeszcze raz dzięki za pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    pn253 napisał:
    oscar2000 napisał:

Nie wiem czy się mną zgodzisz ale LCR w primach średnio jest przystępny do konfiguracji, nie wspominając o ograniczonej bardzo liczbie wpisów.
    Lcr jest banalnie prosty do ustawienia , nie wiem w czym problem ...
  • Poziom 13  
    oscar2000 napisał:
    pn253 napisał:
    oscar2000 napisał:

Lcr jest banalnie prosty do ustawienia , nie wiem w czym problem ...

Tu nie chodzi o to czy LCR jest łatwy czy trudny. Primy są dobrym produktem ale brakuje im kilku udogodnień co jest niemożliwe do przepchnięcia w Platanie.
  • Poziom 20  
    czy ta centrala współpracuje z telefonem Cisco 7970G ?
  • Poziom 13  
    Erni1 napisał:
    czy ta centrala współpracuje z telefonem Cisco 7970G ?

Tak jeśli ciskacz ma wgranego SIPa.
  • Poziom 20  
    Dziękuję za szybką odpowiedź
  • Poziom 20  
    Przyszedł telefon Cisco 7970G ale nie bardzo wiem od czego zacząć aby to razem działało.
    Jest w nim coś skonfigurowane przez poprzedniego właściciela i chyba najlepszym rozwiązaniem było by zresetowanie telefonu do fabryki.
    Czy można by w kilku słowach opisać jako zrobić reset i skonfigurować to razem z Primą
  • Poziom 20  
    Poawił się kolejny problem z przekierowaniem:
    mając 6 linii wewnętrznych chciałbym mieć podłączone tylko dwa telefony, resztę numerów wewnętrznych przekierowane na te dwa numery gdzie podłączyłem aparaty.
    Załóżmy mamy numery wewnętrzne 20, 22, 24, 26, 28, 30.
    Numery 22 i 24 przekierowuję na 20 a 26, 28 przekierowuję na 30.
    Wszystko działa, dzwoniąc na 22 dzwoni 20 i podobnie jak dzwonię na 28 dzwoni 30.
    Problem pojawia się jeśli numer 20 i 30 przekierowuję na komórkę, wtedy jak dzwonię na 20 lub 30 jest przekierowanie i dzwoni mi na komórkę natomiast jak dzwonię np. na 22 dzwoni 20, ale nie ma przekierowania na komórkę. Czy da się to obejść?