Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Pendrive] - Przegrzał się i od tego czasu komputer go nie widzi.

Trantigne 03 Kwi 2015 07:01 975 4
  • #1 03 Kwi 2015 07:01
    Trantigne
    Poziom 7  

Siema, jakiś czas temu robiąc koleżance backup danych przed formatem zrzucałem wszystkie zdjęcia na pendrive'a, który po wyjęciu z portu USB był bardzo ciepły, od tego czasu żaden komputer go nie widzi, nie mogę więc nawet pobrać podstawowych informacji o nim.

Tak więc pendrive się uwalił gdy robiłem na niego backupa (o ironio %-D ).

Obecnie go rozbebeszyłem (stawiam że to jakiś chinol za 5zł, rozdawali nam je kiedyś podczas kursów), po podpięciu do portu USB po chwili robi się gorący od strony tego małego chipu na tyle, że nie idzie go dotknąć, po chwili promieniując ciepłem na drugą stronę (podejrzewam, ze to jest właśnie pamięć flash tego pendrive'a). Na logikę totalnego laika strzelam, że padł rezystor, ale czy dobrze myślę ?

Poniżej zamieszczam fotki i prośbę co z tym dalej zrobić, bo w dopiero zaczynam z elektroniką, a jak nie odzyskam jedynej kopii fotek jej dzieciaka to koleżanka powiesi mnie na latarni za to, za co żaden facet by nie chciał :P

[Pendrive] - Przegrzał się i od tego czasu komputer go nie widzi. [Pendrive] - Przegrzał się i od tego czasu komputer go nie widzi.

Wiem że jakość zdjęć nie powala, dlatego napiszę co udało mi się z niego odczytać (przy okazji wspomagając się google'm):

Góra: (Kontroler): CBM2091
    Dół: (NAND) FBNL52AHGK3WG (pamięć firmy Hynix)

Dysponuję pożyczonym multimetrem Metex NDN M-3660D i mam tylko 2 podstawowe kabelki wpięte obecnie w pomiar napięcia (2 pola z prawej strony), nie wiem czy końcówki nie są za duże, aby pracować nimi przy elementach o tak małych rozmiarach.. wygląda on tak (dla porównania wielkości rzeczony pendrive obok niego..):

[Pendrive] - Przegrzał się i od tego czasu komputer go nie widzi.

W załączniku zaś charakterystyka tego kontrolera, abyście nie musieli szukać i tracić czasu ;)

Edit: ooo, gdy wezmę go gołego, podłączę do portu USB i trochę nim pogmeram to Windows mi wywala 'nierozpoznane urządzenie USB', za bardzo nie chcę kombinować, aby nie pogorszyć jego stanu, taka ciekawostka diagnostyczna, może będzie w czymś pomocna.

0 4
  • #3 03 Kwi 2015 17:17
    winmap
    Poziom 30  

Może jakieś zwarcie ale martwiąc Cię tego się nie naprawia i wywala się w większości do śmietnika niestety. Raczej masz po zdjęciach ale zobaczymy.

2
  • #5 03 Kwi 2015 21:45
    Trantigne
    Poziom 7  

pidar napisał:
    A z tych "2GB" ile faktycznie chcesz odzyskać zdjęć, jaki rozmiar miało jedno, pamiętasz?

Najlepiej to wszystkie, bowiem to jedyne kopie jakie miała koleżanka, z różnych wyjazdów, imprez, spotkań, itp.. tego już nie można odtworzyć w rzeczywistości.

Fotki były raczej standardowych rozmiarów, cykane albo telefonem albo aparatem, więc zgaduję (bo nie pamiętam) że 3 bądź 5 mpix.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo